بستر اطلاعات تجاری چیست؟(و این چه کاری انجام می دهد؟)

ساخت وبلاگ

business-intelligence-chartio

یک پلتفرم هوش تجاری (BI) فناوری است که به مشاغل کمک می کند تا داده های خود را جمع آوری ، درک و تجسم کنند. این امر به عنوان ستون فقرات استراتژی هوش تجاری یک شرکت است ، به این ترتیب یک شرکت از اطلاعات برای تصمیم گیری بهتر استفاده می کند.

اما "تصمیمات بهتر" ممکن است کمی سبک باشد. هدف از سیستم عامل های BI کمک به شرکت ها در رقابت در دنیای اشباع شده با داده های امروز با تبدیل داده های خود به یک مزیت رقابتی است.

چرا سیستم عامل های اطلاعات تجاری مهم هستند؟

در صورت اجرای خوب ، سیستم عامل های مدرن اطلاعات تجاری داده های شرکت شما را قابل استفاده می کنند. استفاده از داده ها به طور مؤثر همیشه هدف اصلی هوش تجاری بوده است ، اما سیستم عامل های BI این روند را بسیار کارآمدتر می کنند و در نتیجه رابطه کاملاً جدیدی با داده ها ایجاد می شود.

اصطلاح "هوش تجاری" برای اولین بار توسط ریچارد میلار Devens در سال 1865 خود در سال 1865 Cyclopædia از حکایات تجاری و تجاری خود استفاده شد تا توصیف کند که چگونه یک بانکدار با جمع آوری و اقدام به اطلاعات قبل از اینکه سایر بانکداران بتوانند می توانند مزیت رقابتی کسب کنند. امروزه ، شرکت ها داده های بسیار بیشتری را نسبت به بانکداران قرن نوزدهم مدیریت می کنند ، و این امر دستیابی به "هوش تجاری" توصیف شده را دشوارتر می کند.

در سال 2016 ، گروه داده بین المللی (IDG) دریافت که یک شرکت متوسط 162. 9 ترابایت داده را مدیریت کرده است. این را به فورستر اضافه کنید که "بین 60 تا 73 ٪ از کل داده های موجود در یک شرکت برای تجزیه و تحلیل استفاده نشده است" و تصویری کاملاً واضح پدیدار می شود:

شرکت های مدرن داده های زیادی دارند ، اما آنها نمی توانند از آن به خوبی استفاده کنند.

سیستم عامل های اطلاعات تجاری با کمک به شرکت شما در مدیریت و درک آنچه در مورد آن ترابایت داده ها اتفاق می افتد ، این مشکل را حل می کنند. از آنجا ، داده ها با کمک به شما اهمیت جدیدی می دهند

 • با درک رفتار مشتری ، محصول بهتری بسازید ،
 • با یادگیری اینکه چه کسانی هستند و به آنچه نیاز دارند ، به مشتریان خود بهتر خدمت کنید و
 • قبل از اینکه مشکلات بزرگتر شوند ، با شناسایی مسائل بالقوه ، یک تجارت کارآمدتر را انجام دهید.

با داشتن پلت فرم BI مناسب ، همه این موارد می تواند در پرواز اتفاق بیفتد ، که این مزیت را فراهم می کند که هیچ رقیب نمی تواند آن را تکرار کند ، زیرا تصمیمات شما بر اساس داده های شرکت شما سریع ، دقیق و (از همه مهمتر) است - نه شخص دیگری.

یک بستر اطلاعات تجاری باید چه کاری انجام دهد؟

یک بستر اطلاعاتی تجاری باید به شرکت شما کمک کند تا داده های شما را جمع آوری ، درک و تجسم کند. هدف این است که یک فرهنگ داده محور ایجاد شود که به هر کارمند امکان شناسایی و عمل در مورد بینش را در اختیار همه کارمندان قرار دهد.

1. جمع آوری داده ها

طبق گفته IDG ، شرکت ها به طور متوسط 400 منبع داده در سازمان خود برای تغذیه قابلیت های BI خود استفاده می کنند. سیستم عامل های BI باید برای درک و تجسم آنچه اتفاق می افتد ، داده ها را از همه این منابع در یک مکان جمع آوری کند.

هنگام ارزیابی سیستم عامل های BI ، به دنبال توانایی انجام موارد زیر باشید:

 • بسیاری از منابع داده را ادغام کنید. سیستم عامل های BI باید چندین پایگاه داده (/محصول/منابع داده/) ، انبارهای داده و پرونده های CSV را ادغام کنند. در اینجا چگونه به نظر می رسد در Chartio:

upload-csv

 • داده ها را تمیز کنید و کیفیت داده ها را مدیریت کنید. طبق گفته Bi-survey.com ، مدیریت کیفیت داده ها (مدیریت DQ) در صدر لیست روندهای BI است که دارای اهمیت هستند. مجموعه داده های متفاوت باید قابل استفاده و قابل فهم باشد ، و سیستم عامل های BI باید به حفظ کیفیت و سرعت بخشیدن به روند تمیز کردن داده های با کیفیت ضعیف کمک کنند.
 • داده ها را مخلوط کنید. داده های وارداتی و تمیز آماده هستند تا در یک مجموعه داده عملکردی با هم مخلوط شوند. سیستم عامل های BI برای ترکیب داده ها و به دست آوردن نمای کامل در تمام منابع داده خود ساده است.
 • اطمینان از انطباق و امنیت. سیستم عامل های BI باید به شما در مدیریت داده های خود به روشی ایمن و سازگار کمک کنند. به عنوان مثال ، اگر دوست دارید Carelinx ، که از اطلاعات بهداشتی شخصی برای مطابقت با مشتریان خود با مراقبان استفاده می کند ، به یک پلت فرم BI سازگار با HIPAA نیاز دارید.

2. داده ها را درک کنید

با وجود کوههای داده که از یک مکان به داخل و در دسترس قرار می گیرند ، می توانید درک کنید که این همه معنی دارد. یک سکوی BI به شما امکان مرتب سازی ، سازماندهی و پرس و جو از داده های شما را می دهد.

هنگام ارزیابی سیستم عامل های BI ، به دنبال توانایی انجام موارد زیر باشید:

 • مدل و سازماندهی داده ها. با توجه به متمرکز کردن داده های خود ، شما به یک روش کارآمد برای سازماندهی آن در روابطی که برای تجارت شما کار می کند ، نیاز دارید. به عنوان مثال ، برای حل نیازهای خاص تیم بازاریابی خود می توانید از ویژگی هایی مانند فروشگاه های داده ، که می توان به عنوان مینی داده های مینی داده های سفارشی و سرپوشیده تصور کرد ، استفاده کنید.
 • داده های پرس و جوهر کاربر از پلت فرم BI باید یک روش آسان برای پرس و جو از داده ها داشته باشد تا پاسخ های مورد نیاز خود را به سرعت بدست آورد. به عنوان مثال ، در اینجا شخصی است که از Visual SQL برای پرس و جو از داده های بدون برنامه نویسی استفاده می کند:
 • تجزیه و تحلیل داده های اکتشافی (EDA) را انجام دهید. سیستم عامل های BI همچنین باید به کاربران قدرت مانند تحلیلگران داده و دانشمندان اجازه دهند تا به منظور آزمایش فرضیه ها به همان اندازه که نیاز دارند ، انجام دهند. این شامل ویژگی هایی مانند حفاری ها ، کنترل خط لوله داده ها و فروشگاه های داده برای تحولات متداول است.

3. داده ها را تجسم کنید

این کافی نیست که داده های شما قابل درک باشد - باید قابل استفاده باشد. سیستم عامل های BI باید همکاری و همکاری با بینش هایی را که تیم شما بعد از جمع آوری و درک آن مشخص می کند ، آسان کند.

هنگام ارزیابی سیستم عامل های BI ، به دنبال توانایی انجام موارد زیر باشید:

 • یافته های خود را با داشبورد پویا به اشتراک بگذارید. پس از مدل سازی ، تمیز کردن و پرس و جو از داده های خود ، سیستم عامل های BI باید ایجاد داشبوردهای دلخواه و پویا را آسان کنید تا آنچه را که با داده های شما در زمان واقعی اتفاق می افتد تجسم کنید. امتیاز جایزه اگر می توانید بدون دانش کدگذاری با این داشبورد دستکاری و تعامل داشته باشید.
 • همکاری و برقراری ارتباط. بسیاری از افراد در سراسر سازمان شما از سکوی BI شما استفاده می کنند ، بنابراین امکان همکاری و اظهار نظر در سیستم عامل و حتی در داشبورد از اهمیت حیاتی برخوردار است. تنظیم هشدار سفارشی همچنین رهبران ، تیم ها و حتی کل شرکت را از تحولات مهم مطلع می کند. در اینجا چگونه می تواند هنگام تجزیه و تحلیل ثبت نام در خدمات شما کار کند:

chart-Idea

 • با فناوری دیگر کار کنید. سیستم عامل های BI فقط یک ، البته مهم ، بخشی از پشته فناوری شما هستند ، به این معنی که باید با تمام ابزارهای دیگری که استفاده می کنید خوب کار کند. این شامل جایی است که داده ها را از آن دریافت می کند (مانند ما قبلاً پوشش داده ایم) و داشبورد خود را به کجا می فرستید. به عنوان مثال ، Chartio می تواند داشبوردهای تعاملی تقریباً در هر نقطه ، از جمله Salesforce ، Confluence و وب سایت شما را تعبیه کند.

نتیجه: داده های دموکراتیک شده

نتیجه اصلی که یک بستر BI برای سازمان شما تولید می کند ، فرهنگ دموکراسی داده است ، جایی که هر کارمند در صورت نیاز به داده های مورد نیاز خود دسترسی دارد تا سریعتر تصمیمات بهتری بگیرد.

مدیریت جریان داده ها ، از جمع آوری تا درک تا تجسم ، از نظر تاریخی توسط داده های بیش از حد و تیم های فناوری اطلاعات مدیریت شده است. سیستم عامل های BI این کارها را آسان می کنند (و حتی اتوماتیک ، در برخی موارد) ، بنابراین این تیم ها می توانند بر کارهای مهم تر مانند تجزیه و تحلیل و عمل بر روی بینش ها تمرکز کنند.

فواید دیگر ایجاد این جریان داده ها بسیار آسان است این است که شما برای پرس و جو از داده ها و ایجاد گزارش ها به یک پیش زمینه بسیار فنی احتیاج ندارید. همه ، از مدیران سطح C گرفته تا متخصصان اتوماسیون بازاریابی گرفته تا نمایندگان فروش جدید ، می توانند از داده های شما برای تصمیم گیری و همکاری استفاده کنند.

تأثیر داده های دموکراتیک شده می تواند فوری و ماندگار باشد. مثلا:

 • Reddit با دسترسی به تیم فروش خود به داده های مربوط به بحث و گفتگو در جوامع مختلف Subreddit توانست فروش خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.
 • Munchery تنگنای داده های خود را از بین برد و زمان را آزاد کرد ، که به تحلیلگران داده آنها اجازه می داد تا به جای واکنشی ، فعال باشند.
 • DataRobot دارای 83 ٪ میزان پذیرش Chartio (پلت فرم BI آنها) در بین کارمندان خود است که به طرز چشمگیری سرعت ارتباط و همکاری را افزایش می دهد. آنها تخمین می زنند که آنها به "10 تحلیلگر داده دیگر که تمام وقت کار می کنند ، نیاز دارند تا بتوانند انواع تجزیه و تحلیل داده هایی را که Chartio به ما اجازه می دهد در هر تیمی در شرکت انجام دهیم و حفظ کنند."

با استفاده از بستر مناسب BI ، داده های دموکراتیک می توانند با بهبود کارآیی همکاری و تصمیم گیری با کیفیت ، به مزیت رقابتی شرکت شما تبدیل شوند.

سیستم عامل های اطلاعات تجاری چگونه تکامل یافته اند؟

اطلاعات تجاری در دو دهه گذشته گام های بزرگی برداشته است ، و این در دو تغییر بزرگ که توسط آن سکوی BI ایجاد شده است ، مشهود است.

سیستم عامل های اطلاعات تجاری مبتنی بر ابر

هوش تجاری قبلاً بر روی سرورهای فیزیکی که شرکت شما متعلق به آن بود ، نصب می شد. اکنون ، بسیاری از سیستم عامل های BI مبتنی بر ابر هستند ، به این معنی که در اینترنت میزبان هستند و از طریق مرورگرهای وب قابل دسترسی هستند. اگر لپ تاپ دارید ، می توانید از هر جایی که اتصال به اینترنت دارید از اطلاعات تجاری استفاده کنید.

این تغییر به یک زیرساخت مبتنی بر ابر همزمان با سیستم عامل های BI شروع به استفاده از یک مدل قیمت گذاری مبتنی بر اشتراک ، مانند بسیاری از نرم افزارهای دیگر به عنوان یک شرکت خدمات (SAAS). به جای پرداخت یک بار ، قیمت ماهانه یا سالانه بسیار کمتری را برای نرم افزار به روز پرداخت می کنید.

به طور کلی ، نتیجه یک نوار ورودی پایین تر برای شرکت ها ، مانند Startup های جدید Scrappy بود که هرگز نمی توانست راه حل BI خود را داشته باشد. شما دیگر نیازی به خرید سرور و استخدام تیمی برای مدیریت راه حل BI خود ندارید. درعوض ، شما فقط می توانید برای یک آزمایش رایگان ثبت نام کنید و آن را برای چرخش بگیرید.

سیستم عامل های اطلاعاتی تجاری سلف سرویس

یک نوار ورودی پایین به این معنی است که تعداد بیشتری از افراد برای اولین بار از سیستم عامل های BI استفاده می کنند. اما همه این کاربران جدید دانش فنی ندارند تا از ویژگی های بسیاری از سیستم عامل های BI استفاده کنند. بنابراین ، فشار برای ایجاد ابزارهای کاربر پسند هر کسی که می تواند از آن استفاده کند ، نصب شده است.

سیستم عامل های BI قبلاً ابزارهای بسیار پیچیده ای بودند که توسط تیم های فنی اداره می شدند. این روزها ، در حالی که سیستم عامل های BI بسیار قدرتمندتر شده اند ، با رابط های کاربر براق ، بسیاری از آنها هنوز هم در سهولت استفاده خود عقب مانده اند. بررسی های بسیاری از سیستم عامل های BI اغلب شامل عباراتی مانند این در مورد Sisense for Cloud Data است: "این برای کاربر تجاری گاه به گاه نیست."

سلف سرویس یکی از چالش های بزرگ بعدی است که سیستم عامل های BI برای مقابله با آن نیاز دارند. BI Survey گزارش می دهد که سلف سرویس پنجمین روند مهم BI است که از نزدیک با روندهای مشابه ، مانند "داده های آماده شده توسط کاربران تجاری" دنبال می شود. سلف سرویس BI به یک دلیل خوب رتبه بسیار بالایی دارد: اگر می خواهید داده های دموکراتیک فرهنگی ، به یک سکوی BI نیاز داشته باشید که استفاده از آنها برای همه آسان باشد.

این باعث می شود که درهای هوش چابک تجارت ، این یک سیستم BI است که می تواند به راحتی با تغییرات در تجارت و بازار شما سازگار شود. از آنجا که تمام داده های شما دموکراتیک شده است و از طریق یک یا دو تیم تنگنا نمی شود ، سیستم BI شما انعطاف پذیر می شود و می تواند به سرعت تکامل یابد تا نیازهای متغیر تیم های شما را برآورده سازد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما یک راهنمای عمیق تر در مورد چگونگی ارزیابی راه حل های هوش تجاری خود خدمات ارائه می دهیم.

چرا باید یک بستر اطلاعات تجاری در نظر بگیرید

هرگز امتحان کردن یک سکوی BI هرگز ساده تر نبوده است. قدرت اطلاعات کسب و کار در حال حاضر برای همه نوع مشاغل قابل دستیابی است ، از Scrapiest از استارتاپ ها گرفته تا شرکت های Fortune 500.

این واقعیت را با این واقعیت ترکیب کنید که اکنون هوش تجاری برای استفاده از هر کسی با فناوری سلف سرویس آسان تر است و واقعاً هیچ مشکلی برای غواصی وجود ندارد. نتایج می تواند فوری و ماندگار باشد ، در حالی که بیشتر شرکت ها به طور طبیعی فرهنگ داده های دموکراتیک را ایجاد می کنند، به طرز چشمگیری بهبود فروش ، کارآیی و تصمیم گیری کلی آنها.

ما به تازگی لیستی از برخی از مشهورترین سیستم عامل های اطلاعاتی تجاری را تهیه کرده ایم و نقاط قوت و ضعف آنها را توضیح می دهیم و توصیف می کنیم که آنها برای چه کسانی بهترین هستند. اگر در مورد سیستم عامل های اطلاعات تجاری کنجکاو هستید ، ما شما را تشویق می کنیم تا Chartio را به صورت رایگان امتحان کنید.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 16 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:22