سرمایه گذاری در انرژی باد

ساخت وبلاگ

انرژی باد به سرعت در حال رشد است. توربین های بادی 9. 2 ٪ از قدرت آمریکا را در سال 2021 تولید کردند - تقریباً دو برابر مقدار در سال 2015 - از سرمایه گذاری قابل توجهی برای افزایش ظرفیت استفاده می شود. انرژی باد 32 ٪ از کل ظرفیت انرژی کشور را در سال 2021 به خود اختصاص داده است.

منبع تغذیه پاک باید با سرعت سریع رشد خود را ادامه دهد. رئیس جمهور بایدن اهداف بلندپروازانه ای را برای دستیابی به 100 ٪ برق تمیز تا سال 2035 و انتشار کربن خالص صفر برای اقتصاد تا سال 2050 تعیین کرده است. دولت وی با موفقیت برای تصویب چندین مشوق برای ایجاد سرمایه گذاری های جدید تلاش کرده است ، که باید به رشد اضافی برای باد کمک کند. شرکت های متمرکز

با توجه به تقاضای انرژی باد ، شرکتهای متمرکز بر این بخش باید سود ببرند. در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی از بهترین راه های سرمایه گذاری در انرژی باد آورده است:

Wind turbines at sunrise, Maui, Hawaii.

سهام انرژی باد بالا برای تماشای

شرکت های صنعت باد تمایل دارند در دسته های زیر قرار بگیرند:

  • توربین بادی و تولید کنندگان مؤلفه: این شرکت ها از افزایش تقاضای انرژی باد بهره مند می شوند زیرا به رشد فروش کمک می کند. با این حال ، آنها با تقاضای بالقوه ، فشارهای رقابتی و هزینه روبرو هستند.
  • تولید کنندگان انرژی باد: این شرکت ها توربین هایی را تولید می کنند که انرژی باد تولید می کنند ، که آنها را برای کاربران نهایی مانند آب و برق برقی و خریداران بزرگ شرکت می فروشند. بیشتر تولید کنندگان باد تحت ساختارهای نرخ تنظیم شده توسط دولت یا توافق نامه های خرید قدرت بلند مدت (PPA) که درآمد پایدار ایجاد می کنند ، قدرت را به فروش می رسانند.

اگرچه انرژی باد از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما تعداد کمی از شرکت ها صرفاً روی تولید توربین های بادی و اجزای سازنده یا تولید انرژی باد تمرکز می کنند. فقط یک زن و شوهر در بورس سهام اصلی ایالات متحده تجارت می کنند. این باعث می شود سرمایه گذاران با تعداد کمی از فرصت های سرمایه گذاری انرژی باد خالص داخلی ، سرمایه گذاری کنند.

به دلیل بازی های محدود خالص ، سرمایه گذاران هنگام جستجوی فرصت ها در بخش انرژی باد ، باید شبکه گسترده تری داشته باشند. با توجه به این نکته ، در اینجا برخی از سهام برتر انرژی باد در نظر گرفته شده است:

منبع داده: Google ، Yahoo! امور مالی و وب سایت های شرکت. داده های CAP/AUM از 4 اکتبر 2022.

سهام انرژی بادیتیک زدنکلاه/دارایی های بازار تحت مدیریت (AUM)شرح
انرژی Nextera(NYSE: NEE)162 میلیارد دلارتولید کننده پیشرو جهانی انرژی باد و خورشیدی.
شرکت جنرال الکتریک(NYSE: GE)105 میلیارد دلاریک شرکت متنوع روی حمل و نقل هوایی ، مراقبت های بهداشتی و انرژی متمرکز شده است.
سیستم های بادی وستاس(OTC: VWDRY)27 میلیارد دلاریک تولید کننده ، فروشنده ، نصب کننده و سرویس دهنده توربین های بادی.
انرژی(OTC: SMNEY)9 میلیارد دلاریک شرکت فناوری انرژی با یک شرکت تابعه توربین بادی.
قابل تجدید بروکفیلد(NYSE: BEPC) (NYSE: BEP)6 میلیارد دلاریک شرکت زیرساخت انرژی پاک با دارایی های بادی قابل توجه.
انرژی پاک(NYSE: CWEN) (NYSE: CWEN. A)4 میلیارد دلاریک شرکت زیرساخت انرژی پاک با دارایی های بادی قابل توجه.
کامپوزیت های TPI(NASDAQ: TPIC)460 میلیون دلارتولید کننده برجسته تیغه بادی.
اولین اعتماد به نفس جهانی انرژی باد ETF(NYSEMKT: FAN)246 میلیون دلارETF روی سهام انرژی باد متمرکز شده است.

در اینجا نگاهی دقیق تر به این سهام بالای انرژی باد است:

انرژی Nextera

Nextera Energy یک شرکت بزرگ انرژی تجدید پذیر است. این کشور بزرگترین ابزار برقی در فلوریدا را اداره می کند و همچنین دارای یک تجارت منابع انرژی در مقیاس بزرگ است.

منابع انرژی Nextera یکی از بزرگترین تولید کنندگان قدرت باد در جهان است. از اواخر سال 2022 ، این دستگاه 20 گیگاوات (GW) از ظرفیت تولید باد عملیاتی در هنگام شامل سرمایه گذاری آن در Nextera Energy Partners (NYSE: NEP) داشت - برای تأمین انرژی بیش از 13. 5 میلیون خانه. به طور کلی ، 67 ٪ از ظرفیت تولید شرکت تابعه آن انرژی باد است.

این شرکت یک توسعه دهنده فعال پروژه های جدید انرژی باد است. انتظار می رود تا سال 2025 10. 7 گیگاوات ظرفیت انرژی باد جدید بسازد. علاوه بر این ، حداکثر 800 مگاوات (MW) پروژه های قدرتمند باد در خط لوله خود دارد. این سرمایه گذاری ها جایگزین توربین های بادی قدیمی با موارد جدیدتر و بزرگتر می شوند که قادر به تولید برق بیشتر هستند. Nextera Energy همچنین یک رهبر در استفاده از ذخیره باتری برای کاهش متناوب دارایی های باد و انرژی خورشیدی آن است.

اگرچه یک بازی انرژی باد خالص نیست ، Nextera یک رهبر در این بخش است و آن را به گزینه ای محکم تبدیل می کند. همچنین دارای سابقه عالی از افزایش ارزش سهامدار ، از جمله سود سهام آن است.

شرکت جنرال الکتریک

جنرال الکتریک یک شرکت پیشرو صنعتی است که بر بخش های حمل و نقل هوایی ، مراقبت های بهداشتی و انرژی متمرکز است. این کنگلومرا در حال شکستن به سه شرکت جداگانه با محوریت آن صنایع است. این برنامه قصد دارد در اوایل سال 2023 و انرژی تجدید پذیر ، قدرت و تجارت دیجیتالی (که به آن Ge Veova گفته می شود) در اوایل سال 2024 از تجارت مراقبت های بهداشتی خود استفاده کند و به نهاد باقیمانده اجازه دهد تا روی حمل و نقل هوایی تمرکز کند.

تجارت انرژی تجدید پذیر GE یکی از رهبران جهانی در ساخت ، نصب و سرویس دهی توربین های بادی است. بیش از 49000 واحد در سراسر جهان نصب کرده است. پایه نصب شده درآمد خدمات مکرر را ایجاد می کند.

علاوه بر این ، GE دارای عقب ماندگی بزرگ و رو به رشد پروژه های توسعه باد دریایی و دریایی است که باید در سالهای آینده رشد پایدار ایجاد کند. اگرچه این یک بازی انرژی باد خالص نیست ، GE در کوتاه مدت سرمایه گذاران را در معرض این بخش قرار می دهد و گزینه متمرکز تری هنگام چرخش Ge Veova به وجود می آید.

سیستم های بادی وستاس

Vestas مستقر در دانمارک یک رهبر جهانی در بخش انرژی باد است. این فناوری اطلاعات پروژه های انرژی باد و ترکیبی را در سراسر جهان طراحی ، تولید ، نصب ، توسعه و خدمات می کند. این کشور بیش از 157 گیگاوات توربین های بادی را در 88 کشور جهان نصب کرده است.

مانند GE ، وستاس فقط توربین های بادی را نمی فروشد و نصب می کند. این درآمد مکرر از سرویس دهی به آنها پس از نصب ایجاد می کند. این شرکت دارای قراردادهای خدماتی است که حداقل 137 گیگاوات برق باد را پوشش می دهد. این قراردادها به جبران برخی از تنوع در فروش توربین بادی کمک می کند. تمرکز وستاس بر روی توربین های بادی ، آن را به یکی از معدود سرمایه گذاری های انرژی باد با بازی خالص در مقیاس بزرگ تبدیل می کند.

انرژی

زیمنس انرژی یک شرکت پیشرو در زمینه فناوری انرژی است و دارای عملیاتی است که خدمات گاز ، فن آوری های شبکه و تحول صنایع را شامل می شود. همچنین علاقه ای به انرژی تجدید پذیر Siemens Gamesa (OTCMKTS: GCTAY) ، یک شرکت پیشرو انرژی باد مستقر در اسپانیا دارد. این توربین های بادی در ساحل و خارج از کشور با بیش از 99 گیگاوات ظرفیت در سراسر جهان نصب ، نصب و خدمات می کند.

زیمنس انرژی پیشنهاد کرده است که در سال 2022 سهام باقی مانده از انرژی تجدید پذیر زیمنس بازی های زیمنس را که قبلاً در اختیار ندارد ، به دست آورد. این معامله پیشنهادی کنترل کامل انرژی زیمنس را بر شرکت تابعه انرژی باد مشکل خود می دهد. علیرغم رشد انرژی باد ، زیمنس بازی ها در سالهای اخیر به دلیل اختلاف ثبت اختراع با GE ، افزایش هزینه های فولادی (بخش اصلی توربین های بادی) و با سکوی باد داخلی خود ، دست به دست هم داده است.

با این حال ، روزهای بهتر می توانند برای سازنده توربین بادی پیش رو باشند. کمیسیون تجارت بین المللی تقریباً تمام ادعاهای GE علیه این شرکت را در اوایل سال 2022 رد کرد. در همین حال ، ادغام پیشنهادی با Siemens Energy می تواند به چرخش واحد مشکل ساز کمک کند و این شرکت را قادر می سازد تا از صعود پیش رو برای بخش انرژی باد سرمایه گذاری کند.

قابل تجدید بروکفیلد

Brookfield Rentiewable یک شرکت پیشرو در زیرساخت های انرژی پاک جهانی است. دارای 23 گیگاوات دارایی عملیاتی ، از جمله 8. 1 گیگاوات برق هیدروالکتریک ، 5. 9 گیگاوات باد ، 2. 8 گیگاوات خورشیدی و 5. 9 گیگاوات نسل توزیع شده (به عنوان مثال ، پشت بام و خورشیدی) و راه حل های پایدار است. علاوه بر این ، بروکفیلد بیش از 75 گیگاوات پروژه های توسعه در خط لوله خود دارد.

بروکفیلد رویکردی متنوع برای سرمایه گذاری در انرژی پاک انجام می دهد. با این حال ، باد بخش بزرگی از آینده خود است. این شرکت و شرکای نهادی آن موافقت کردند که در سال 2022 Energy Scout Clean Energy را به دست آوردند و 1. 2 گیگاوات دارایی بادی عملیاتی و خط لوله بیش از 22 گیگاوات پروژه های باد ، خورشیدی و ذخیره سازی را اضافه کردند. بروکفیلد همچنین برای ساخت مزارع بادی دریایی در هلند ، با SSE تجدید پذیر همکاری کرده است.

سرمایه گذاری های اخیر ظرفیت خود را برای ساخت و بهره برداری از مزارع بادی گسترش داده است. آنها همچنین از استراتژی بروکفیلد برای افزایش سود سهام با بازده بالا در سالهای آینده پشتیبانی می کنند. این امر باعث می شود تا سرمایه گذاران به دنبال یک جریان درآمد منفعل تا حدی بادی باشند.

انرژی پاک

Clearway Energy یکی از بزرگترین اپراتورهای انرژی تجدید پذیر در ایالات متحده است که دارای بیش از 5 گیگاوات پروژه های انرژی باد و خورشیدی و 2. 5 گیگاوات تسهیلات تولید گاز طبیعی است. این تسهیلات با جریان نقدی پایدار که توسط قراردادهای بلند مدت پشتیبانی می شود ، پاکسازی می کند و به آن اجازه می دهد سود سهام جذاب را بپردازد.

Clearway در درجه اول با دستیابی به نیروگاه های باد و خورشیدی از توسعه دهندگان رشد می کند و به آنها امکان بازیافت سرمایه در سرمایه گذاری های جدید را می دهد. این سرمایه گذاری دارای چندین سرمایه گذاری است که باید از رشد سود سهام در یا در نزدیکی بالای 5 ٪ تا 8 ٪ محدوده هدف سالانه خود تا سال 2026 پشتیبانی کند.

این شرکت رابطه استراتژیک با توسعه دهنده پروژه تجدید پذیر Clearway Energy Group ، یک شرکت متعلق به شرکای جهانی زیرساخت و Totalenergies (NYSE: TTE) دارد. شرکای آن پروژه های جدید انرژی باد و خورشیدی را توسعه می دهند ، که Clearway می تواند برای کمک به حمایت از سود سهام در حال رشد خود به دست آورد. این استراتژی آن را گزینه ای عالی برای کسانی که به دنبال یک جریان درآمد منفعل تا حدی باد هستند ، می سازد.

کامپوزیت های TPI

کامپوزیت های TPI یک تولید کننده جهانی تیغه بادی است. این تقریباً یک سوم از تمام تیغه های بادی ساحلی ساخته شده در سال 2020 (به استثنای آنهایی که در چین تولید شده اند) فروخته است. این سازندگان توربین بادی را قادر می سازد تا تولید تیغه را برون سپاری کنند و از این طریق ظرفیت جهانی را گسترش دهند.

TPI Composites با توجه به تنها تمرکز خود در ساخت تیغه های بادی ، فرصت سرمایه گذاری انرژی باد بسیار متمرکز را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. با این حال ، مانند بازی های زیمنس ، این تمرکز در سالهای اخیر اشکالاتی داشته است. اقتصاد آشفته و مسائل زنجیره تأمین بر رشد و سودآوری آن تأثیر گذاشته است. اما ، با تقاضای انرژی باد انتظار می رود در آینده رشد کند ، کامپوزیت های TPI می توانند فروش قوی تر و سود بالاتری را ببینند.

اولین اعتماد به نفس جهانی انرژی باد ETF

Trust Trust Global Wind Energy یک صندوق مبادله ای مبادله (ETF) است که بر سرمایه گذاری در سهام انرژی باد متمرکز است. ETF در شرکت های بادی بازی خالص سرمایه گذاری می کند که حداقل 50 ٪ از درآمد خود را از فعالیت های مربوط به باد (60 ٪ صندوق) و شرکت های متنوع درگیر در برخی از جنبه های صنعت انرژی باد (40 ٪ صندوق) دریافت می کنند.

از اواخر سال 2022 ، بیش از 55 سهام انرژی باد در اختیار داشت. توجه داشته باشید ، 10 هلدینگ برتر آن شامل سیستم های بادی وستاس است. ETF دارای غلظت سنگینی از سهام انرژی باد در لیست خارجی است. سهام بادی با لیست کانادا بزرگترین سهم کشور از نمونه کارها خود را با بیش از 16 ٪ تشکیل می داد. تمرکز گسترده ETF در بخش انرژی باد ، آن را برای سرمایه گذاران که می خواهند در رشد طولانی مدت جهانی انرژی باد شرط بندی کنند ، گزینه ای ایده آل می کند اما نمی خواهند سهام انرژی باد را انتخاب کنند.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 36 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:45