Dogecoin یک شوخی است. خود را به خط مشت نزنید.

ساخت وبلاگ

Dogecoin ، رمزنگاری که به معنای واقعی کلمه به عنوان یک شوخی آغاز شد ، با افزایش شهاب سنگ شک و تردیدهایی را برانگیخت. اما خرس ها می توانند آخرین خنده را داشته باشند.

Concept art of Dogecoin

هنرمندان خوب کپی می کنند ، هنرمندان بزرگ دزدی می کنند. مشاهده پیتی که اغلب به پیکاسو وصل می شود ، به نظر می رسد نه تنها در دنیای هنر بلکه برای رمزنگاری نیز اعمال می شود.

در سال 2013 ، سازندگان Dogecoin هرگز قصد نداشتند ارز مجازی به عنوان چیزی بیش از یک تقلید کمدی بیت کوین خدمت کنند. آنها مطمئناً هرگز آن را به عنوان سرمایه گذاری تصور نمی کردند که ارزش قابل توجهی را ذخیره می کند یا نشان دهنده یک ماده نگهدارنده در سبد متنوع شخصی است.

در حقیقت ، آنها ابتدا Cryptocurrency Altcoin یا غیر بیت کوین را به عنوان یک شوخی قرار دادند-یک سرمایه گذاری واقعی برای نگه داشتن نمونه کارها نیست.

در امور مالی شخصی Kiplinger مشترک شوید

یک سرمایه گذار باهوش و آگاه تر باشید.

برای اخبار الکترونیکی رایگان Kiplinger ثبت نام کنید

سود و پیشرفت با بهترین توصیه های متخصص Kiplinger در مورد سرمایه گذاری ، مالیات ، بازنشستگی ، امور مالی شخصی و موارد دیگر - مستقیماً به نامه الکترونیکی خود.

سود و پیشرفت با بهترین توصیه های تخصصی Kiplinger - مستقیم به ایمیل خود.

از آنجا که وقتی تا سال 2021 به سرعت به جلو می روید ، می خواهید به سختی فشار بیاورید که این هدف بود. به تازگی به شمال 50 سنت در هر سگکوئین ، که از ابتدای سال تقریباً نیمی از درصد است ، Altcoin اکنون بیش از 10،500 ٪ تاکنون در سال جاری افزایش یافته است. در نتیجه ، این سرمایه بیش از 65 میلیارد دلار سرمایه در کل دارد و ارز مجازی را به جز "یک شوخی" می سازد - حداقل در نگاه کسانی که آن را در Droves خریداری می کنند.

Dogecoin اکنون به دنبال پله های سایر مدلهای مالی که خود را در سال 2021 ارائه می دهند ، مانند GameStop (GME (در برگه جدید)) ، Spacs یا نشانه های غیرقانونی (NFTS) ، توجه قابل توجهی از سرمایه گذار خرده فروشی را به خود جلب می کند.

اما بسیاری از سرمایه گذاری ها بازده های فلش در تابه را تحویل داده اند که اکنون بازنده های بیشتری نسبت به برندگان پیدا می کنند. و مشابه سایر سرمایه گذاری های مربوط به تیتر ، بسیاری از افراد به احتمال زیاد نگه داشتن کیف را روی Dogecoin باقی می مانند.

چرا؟بیایید حفر کنیم.

Dogecoin چیست؟

Dogecoin یک cryptocurrency یا نمایندگی دیجیتالی پول است که بر روی یک شبکه معامله همتا به نام "blockchain" فعالیت می کند. این معاملات توسط افرادی که از طریق "معدن" (یا "حفر" آنها را تأیید می کنند ، در یک دفترچه غیر متمرکز مجازی وارد می شوند - در مورد Dogecoin - سازندگان توکن گفتند که سگ ها "مال من نیستند") و دریافت یک مبلغ اسمی از ارز مجازیدر عوض.

بنیانگذاران این سکه آن را به عنوان یک طنز بیت کوین طراحی کردند ، اگرچه بدون اینکه سیگنالینگ فضیلت بسیاری از آنها بیت کوین را نمایندگی کنند. درعوض ، بنیانگذاران Dogecoin هیچ هدف واقعی برای سکه فراتر از ایجاد خنده ندادند.

در حالی که Dogecoin بسیاری از کارکردهای مشابه سایر ارزهای مجازی و فیات را انجام می دهد ، کارهایی مانند تسهیل تجارت ، ذخیره ارزش و عمل به عنوان یک واحد حساب ، کاری منحصر به فرد برای توضیح افزایش شهاب سنگ آن انجام نمی دهد. در عوض ، دقیقاً مانند ارزهای مجازی قبل از آن است ، اما با توجه به استانداردهای سرمایه گذاران ، قیمت آن را برای شما پیشنهاد می کند تا باور کنید که این واقعی است.

اما اشتباه نکنید: دقیقاً مانند هوای گرم که در حال ترک (یا در حال حاضر باقی مانده است) این سرمایه گذاری های "Meme" دیگر که تا سال 2021 مشهور شده است ، بنابراین Dogecoin نیز از بین می رود.

چگونه Dogecoin به اینجا رسید؟

سفر Dogecoin نیاز به کفر به حالت تعلیق دارد. بیشتر آنها آن را به عنوان یک شوخی که به رسانه های اجتماعی منتقل می شود یا در بهترین حالت ، یک کاریکاتور را مسخره می کند که کل ظهور ارزهای رمزنگاری شده را مسخره می کند.

آنچه باعث افزایش اخیر خود به ارزیابی بازار شده است بیشتر از چندین شرکت بازرگانی عمومی در Fortune 500 در بخش عمده ای از سه عامل کمک کننده به دست آمده است:

  1. سرمایه گذاران انفرادی با استفاده از Robinhood (در برگه جدید افتتاح می شوند) و سایر برنامه های تجارت رایگان سهام (در برگه جدید افتتاح می شوند) برای قرار دادن معاملات بدون کمیسیون در داخل و خارج از ارز.
  2. موج سوم چک های محرک (در برگه جدید باز می شود) که باعث افزایش حماسه بازار در سال گذشته شده است
  3. سرمایه گذاران خرده فروشی برای تهیه ایده های سرمایه گذاری به سایت های رسانه های اجتماعی مانند Reddit و Twitter می روند

برای نشان دادن صداقت کاملاً بر روی این سکه ، کسانی که ارز مجازی را هدف قرار می دهند با هدف پمپاژ ارزش 1 دلار در هر سگکوئین در 20 آوریل. ماری جوانادر حالی که این تلاش ناکام ماند ، نشان می دهد که حساسیت قیمت این سکه را بیش از اصول بازار تحت تأثیر قرار می دهد.

وقایع مانند این لزوماً فقط برای Dogecoin صادق نیست.

به عنوان مثال ، الون مسک ، مدیرعامل تسلا ، اعتبار قابل توجهی را با یک سری توییت های مسکونی در طول سال به دست آورده است. اما پس از آن ، او و سایر تأثیرگذار به طور معمول سرمایه گذاری در رسانه های اجتماعی و اخبار را ارتقا می بخشند. در حقیقت ، طی یک سال گذشته ، ماسک به طور تصادفی سهام های مختلفی را که دارای تیک های مشابه با نام شرکت های بازرگانی غیر عمومی است که در واقع در مورد آنها صحبت می کرد ، جابجا کرده است.

اینکه یک دارایی توسط اعتیاد به مواد مخدره منتقل شود ، به طور خودکار آن را به یک سرمایه گذاری بد تبدیل نمی کند.

با این حال ، تجمع قابل توجه Dogecoin فقط می تواند با این اعتیاد به مواد مخدره گره خورده باشد. این ارز برای توجیه این ارزیابی ، منطقی سرمایه گذاری منحصر به فرد و لامپ را ارائه نمی دهد. همچنین نتوانسته است به یک بازار خدمت کند که نیازی به سایر رمزهای بزرگ در گردش خون نداشته باشد.

بیت کوین انقلاب رمزنگاری را آغاز کرد و همچنان از مزیت اول حرکت و کمبود نسبی خود ارزش خود را ارائه می دهد. Ethereum قدرت را از بین می برد ، یا مالی غیر متمرکز ، شبکه نیاز به بسیاری از موسسات مالی موجود را برطرف می کند. Ripple یا XRP از یک تکنیک تأیید صحت اصیل نسبت به بیت کوین استفاده می کند ، به نام "اثبات سهام" بر خلاف "اثبات کار" که در معدن سنتی رمزنگاری شده است.

Dogecoin هیچ یک از اینها را انجام نمی دهد. و هیچ دلیل محرکی در مورد افزایش باورنکردنی آن تا به امروز نمی افزاید.

اخلاق این داستان Dogecoin این است که قیمت بازار نه به دلیل ارزش های اساسی و نه داشتن یک دارایی متمایز حرکت کرده است. درعوض ، این امر به لطف پمپ های رسانه های اجتماعی و نهادهای رسانه ای حرکت کرده است.

این امر باعث شده است تا یک سواری خارق العاده (و حقوق زیادی برای لاف زدن) برای دلالان اولیه انجام شود. اما این یک استراتژی سرمایه گذاری پایدار نیست.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:58