تنظیم چندین نمودار در Metatrader 4 (MT4)

ساخت وبلاگ

در این دوره ، ما جنبه های بسیاری از نمودارهای بازه زمانی و نحوه تجارت با چندین قاب زمانی را پوشش دادیم. اما یک چیز دیگر باقی مانده است - برای تنظیم و مشاهده چندین نمودار در محبوب ترین بستر معاملاتی در بین بازرگانان فارکس - Metatrader4.

نمودارهای خوب سازمان یافته در Metatrader4 (MT4) باعث ایجاد تفاوت در کمک به شما در واکنش سریعتر نسبت به هر فرصت بازار آینده خواهد شد. بنابراین ، در آخرین فصل دوره ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید یک نمودار جدید را باز کنید و نمودارها را ترتیب دهید ، و نحوه تنظیم چندین نمودار در MT4. بیا شروع کنیم!

اول ، چگونه می توان یک پنجره نمودار جدید را در MT4 باز کرد؟

خوب ، اولین چیزی که باید بدانید نحوه باز کردن نمودار جدید در MT4 است. معمولاً ، هنگامی که برای اولین بار به سیستم عامل MT4 راه اندازی و وارد سیستم می شوید ، 1 یا 4 نمودار باز را مشاهده خواهید کرد (بسته به تنظیم پیش فرض تنظیم شرکت کارگزاری خود را تنظیم کرده است). اما اگر برای اولین بار این پلتفرم را در Metatrader 4 (MT4) خود نمودار ندارید ، سپس مراحل زیر را دنبال کنید تا یک نمودار فردی را باز کنید:

1. به "منوی پرونده" بروید و روی "نمودار جدید" کلیک کنید.

step 1, setting up multiple charts mt4

2. منوی جدید با محبوب ترین جفت ارز ذکر شده در بالا و بقیه ابزارهای مالی موجود در نوع دارایی باز خواهد شد. یکی از موارد مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

اوهپیشرفت شما ذخیره نمی شود.

step 2 setting up multiple charts in mt4

3. این همان است ، شما می توانید نمودار جدید جفت ارز را در پلت فرم MT4 خود و یک نوار جدید در انتهای نمودار مشاهده کنید. اکنون می توانید از بازه های زمانی مختلف استفاده کرده و شاخص های فنی را به نمودار خود اضافه کنید. همچنین می توانید نمودارهای خود را به حداکثر برسانید یا با کشیدن پنجره آنها را در یک پنجره کوچکتر نگه دارید.

step 3 set up multiple charts mt4

نحوه تنظیم چندین نمودار در Metatrader4

به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم عامل های تجاری در بازار ، جای تعجب ندارد که MT4 شما را قادر می سازد تا چندین نمودار را مشاهده و نظارت کنید.

در MT4 ، می توانید به راحتی نمودارها را مانند ویندوزهای معمولی ببندید و مدیریت کنید زیرا آنها به نوعی نمودارهای جدا شده هستند. در حقیقت ، براساس وب سایت رسمی Metaquotes (شرکت توسعه نرم افزار MT4) ، یک معامله گر می تواند تا… نود و نه نمودار را همزمان در ترمینال MT Client باز کند.

اما ، این برای ما نیستما باید 3-4 نمودار را روی یک صفحه باز کنیم. مگر اینکه از چندین مانیتور استفاده کنید و می خواهید کل فضای کاری خود را که با بسیاری از نمودارهای قیمت و داده های قیمت سازماندهی شده است ، ایجاد کنید ، دیگر نیازی به باز کردن بیش از 3-4 نمودار بر روی پلت فرم MT خود نیست.

برای انجام این کار ، شما اساساً باید 4 نمودار مختلف را باز کنید و قادر خواهید بود تمام زبانه های جفت فارکس را در نوار زیر آن نمودارها مشاهده کنید.

multiple charts mt4

به خاطر داشته باشید که می توانید فقط از یک ساز استفاده کنید و به همان اندازه که می خواهید با بازه های زمانی مختلف ، نمودارهای زیادی را باز کنید. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که می خواهید روی جفت EUR/USD تمرکز کنید ، باید چهار نمودار این جفت را باز کنید و چارچوب زمانی هر نمودار را تغییر دهید.

نکته مهم دیگر - به یاد داشته باشید که در حالی که روی آن کار می کنید ، نمودار را برجسته کرده اید. به این ترتیب ، می توانید از تجارت نمودار اشتباه خودداری کنید ... توجه داشته باشید که MT4 به معامله گران اجازه می دهد تا عملیات معاملاتی از جمله موقعیت های باز را انجام داده و سفارشات متوقف کردن را مستقیماً از نمودار تنظیم کنند. اگر این خطا در طول تجارت رخ داده است ، شما نمی توانید آن را برطرف کنید ، بنابراین برجسته کردن نمودار صحیح بسیار مهم است.

how to set up multiple charts in mt4

چندین نمودار را باز کنید و آنها را در MT4 ترتیب دهید

همانطور که مشاهده می کنید ، باز کردن چندین نمودار در MT4 بسیار ساده است. هنگامی که یاد گرفتید که چگونه چندین نمودار را باز کنید ، نکته بعدی که باید بدانید نحوه سازماندهی و ترتیب ویندوزهای خود است.

در اصل ، می توانید چندین نمودار را باز کرده و بین زبانه های زیر نمودار تغییر دهید یا آنها را به عنوان کاشی ترتیب دهید. برای انجام این کار می توانید از دکمه "کاشی" در نوار ابزار بالای نمودار یا با کلیک راست بر روی برگه نمودار استفاده کنید ، جایی که می توانید به راحتی بین نمودارهای مختلف و موقعیت نمودارها جابجا شوید.

time window mt4

علاوه بر این ، متوجه خواهید شد که بازه های زمانی مختلفی در پلت فرم MT4 وجود دارد ، از نمودارهای 1 دقیقه ای تا نمودارهای 1 ماهه."M" برای "دقیقه" کوتاه است ، "H" برای "ساعت" کوتاه است ، "D" برای "روز" کوتاه است ، "W" برای "هفته" کوتاه است ، و "MN" برای "ماه" کوتاه استبشرمی توانید با کلیک بر روی برگه حروف بالای نمودارها ، فریم های زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

chart ready mt4, forex

و این نمودارهای شما در حساب معاملاتی شما آماده است!

خلاصه

به طور خلاصه ، باز کردن چندین نمودار در Metatrader4 بسیار ساده است. و این که آیا شما می خواهید با یک مانیتور یا مانیتور چندگانه تجارت کنید ، باید بدانید که چگونه می توانید چندین نمودار را باز کنید تا بهترین راه اندازی معاملات را بدست آورید.

جدا از آن ، بسیاری از ابزارهای عالی دیگر که توسط MT4 ارائه شده است. به عنوان مثال ، می توانید از مشاوران متخصص (EA) در نمودار فارکس استفاده کرده و تجارت فارکس خود را خودکار کنید. یکی دیگر از ویژگی های عالی مقیاس نمودار است که به شما کمک می کند تا میله های قیمت را با نسبت دلخواه خود مقیاس دهید.

در حال حاضر ، بهترین کار برای شما این است که ثبت نام در یک حساب نسخه ی نمایشی با یک کارگزار قابل اعتماد فارکس و یادگیری نحوه ترتیب نمودارها و ویندوز در MT4. پس از انجام این کار ، می توانید در مورد مدیریت ریسک فارکس به دوره بعدی پرش کنید. آنجا میبینمت!

امروز دسترسی رایگان خود را برای پیوستن به برنامه معامله گر با بودجه آکادمی ما دریافت کنید

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 545 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:01