بررسی کتاب: 7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی - ایده های قدرت از مهمترین فیلسوف آمریکا

ساخت وبلاگ

خلاصه "7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی": فرصت های خوش آمدید به طور همواره به کسانی که می دانند چگونه استعدادهای خود را توسعه دهند ، که دارای جاه طلبی هستند و از طریق نظم و پشتکار ، ابتکار عمل را نشان می دهند ، ارائه می شود. هفت استراتژی برای ثروت و خوشبختی را کشف کنید: از بین بردن قدرت اهداف ، جستجوی دانش ، یادگیری نحوه تغییر ، کنترل امور مالی ، تسلط بر زمان ، احاطه خود با برندگان ، یادگیری هنر زندگی خوب.

توسط جیم رون ، 1986 ، 204 صفحه.

توجه: این بررسی توسط مهمان ، چارلز هوتین نوشته شده است. من به او اجازه می دهم که خودش را معرفی کند:

با شور و شوق در مورد توسعه شخصی ، من تصمیم گرفتم وبلاگ خود را ، Vie Explosive ایجاد کنم ، جایی که در مورد توسعه شخصی ، امور مالی ، بهداشت ، کارآفرینی صحبت می کنم. بنابراین از الیویه برای توصیه های Blogueur Pro (توصیه ای که من درخواست می کنم!) و به من اجازه دادید که در کتاب های تغییر دهنده زندگی شرکت کنم ، متشکرم.

در جستجوی دانش جدید ، اخیراً کتاب عالی ، 7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی توسط جیم رون را که در دنیای توسعه شخصی کاملاً شناخته شده است ، خواندم. در اینجا بررسی آن است.

Chronicle و خلاصه کتاب "7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی"

نویسنده پس از یک سال حضور در کالج را ترک کرد و فکر کرد که به اندازه کافی می داند: او مشتاق کار بود. او اذعان می کند که این یکی از اشتباهات مهم جوانی بود.

در 25 سالگی ، جیم رون بی بضاعت بود. زندگی او مانند اکثر مردم بود. او قبلاً شش سال کار کرده بود و تصمیم به گرفتن سهام گرفت: او بدهی داشت ، ازدواج کرده بود ، حقوق وی فقط 57 دلار در هفته بود و در حال افزایش نبود. وعده هایی که او به همسرش داد ، یک خاطره صرف بود. او جاه طلب بود و سخت کار کرد. او فکر کرد که این امر او را موفق خواهد کرد: اشتباه دوم.

و او فکر کرد که وارد تجارت شود اما اقدامی نکرد زیرا هیچ سرمایه ای نداشت. در آن زمان بود که او با کسی آشنا شد که روند زندگی خود را تغییر دهد: آقای ارل شاف.

آقای شواف تمام راهکارهای خود را برای موفقیت در زندگی به او آموخت و او آنها را اجرا کرد. او به یک سخنران برجسته تبدیل شد ، که در سراسر جهان شناخته شده است.

او در کتاب خود 7 استراتژی را به ما می آموزد که به او اجازه موفقیت می دهد.

این توصیه بر اساس 5 کلمه کلیدی است: اصول ، خوشبختی ، ثروت ، موفقیت و نظم و انضباط.

استراتژی اول: قدرت اهداف را رها کنید.

اهداف به وضوح رویاهای تعریف شده ای هستند که شما را به سمت اقدام انگیزه می دهند. اگر می دانید چه می خواهید و واقعاً آن را می خواهید ، به ناچار راهی برای به دست آوردن آن پیدا خواهید کرد.

از خود بپرسید ، "واقعاً به من انگیزه می دهد؟"

جیم رون 4 عامل انگیزشی را متمایز می کند:

تعیین اهداف: طبق گفته وی 2 نوع هدف وجود دارد.

 • اهداف بلند مدت: در 10 سال آینده می خواهم چه کار کنم؟به محض رسیدن به یک هدف ، باید یک مورد جدید را تنظیم کنید.
 • اهداف کوتاه مدت.

اطمینان حاصل کنید که شکست های شما دردناک است. ما می توانیم درک کنیم که اگر صدمه ببیند ، نمی خواهیم دوباره آن را رنج دهیم. با این حال ، اگر بدون درد باشد ، شکست یک تشریفات خواهد بود. شما باید به اندازه کافی بالا ، به اندازه کافی بالا بروید تا از خودتان خواستار شوید تا شما را به سمت اقدامات خود سوق دهید ، اما اهداف نباید از دسترس خارج شوند ، در غیر این صورت دلسرد خواهید شد.

پرسیدن! بپرسید چه می خواهید اما این کار را هوشمندانه انجام دهید. به خود و اهداف خود ایمان داشته باشید.

اولویت ها: وقتی اهداف را تعیین می کنید ، به موارد اولویت و ثانویه نیاز دارید. هر وقت خود را هدف قرار دادید ، از خود بپرسید: "آیا این یک هدف اصلی یا جزئی است؟"به منظور مشخص کردن اولویت هدف.

غلظت: حداکثر غلظت را به هر کاری که انجام می دهید بدهید. اگر می خواهید روز به روز (و این مهم است) ، این کار را در دوره هایی انجام دهید که به ویژه برای آن اختصاص داده اید. بقیه وقت ، خود را متمرکز کنید. شما نمی توانید تصور کنید که چه تاثیری در زندگی شما خواهد گذاشت.

استراتژی دوم: به دنبال دانش باشید.

مهم است که یاد بگیرید که چگونه هر چیزی را که ارزش واقعی در اطراف شما دارد درک کنید

مطالعه! فقط به این دلیل که رفتن به مدرسه را متوقف کرده اید به این معنی نیست که باید یادگیری را متوقف کنید! خاطرات ایجاد کنید. در پایان هر هفته ، مدتی را صرف فکر کردن در مورد آنچه در 7 روز گذشته اتفاق افتاده است. شکست های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

چگونه خرد کسب کنیم؟دو امکان در این مورد:

 1. تأمل: به وقایعی که در زندگی شما آشکار شده است نگاه کنید و از آنها بیاموزید. انجام این کار چیزهای زیادی به شما می آموزد. یک تجربه می تواند به یک کالای قابل فروش ، منبع ثروت تبدیل شود ، اما این تنها در صورتی خواهد بود که وقت خود را برای تأمل در تجربه و یادداشت کردن در ذهن خود بگیرید. پس از انجام این کار ، تجربیات خود را به چیزی ارزشمند تبدیل خواهید کرد.
 2. از تجربه دیگران بیاموزید: از شکست های دیگران بیاموزید و اشتباهات آنها را تکرار نکنید. روش های زیادی برای یادگیری از دیگران وجود دارد:
 • کتاب و کاست: همه افراد موفق می خوانند ، می خوانند و دوباره می خوانند. این کنجکاوی آنها است که آنها را به خواندن سوق می دهد. آنها می خواهند بدانند ، و دائماً به دنبال راه های جدیدی برای شکوفایی هستند. رهبران خواننده هستند (یادداشت اولیویه: و اگر وقت خواندن ندارید ، ویدیوی من را نحوه خواندن بدون خواندن بررسی کنید).
 • به حکمت برخی و فول های دیگران گوش دهید: یک فرد موفق را انتخاب کنید و آنها را به شام دعوت کنید. از آنها سؤال کنید و گوش دهید.
 • برندگان و بازندگان را رعایت کنید: می خواهید تبلیغی کسب کنید؟مافوق خود را رعایت کنید و افراد موفق چگونه رفتار کنند.

اگر وقت زیادی ندارید ، سعی کنید روزانه 30 دقیقه در یادگیری بگذرانید.

هر ماه بخشی از درآمد خود را برای سرمایه گذاری در تلاش خود برای دانش اختصاص می دهد. از این پول برای توسعه خواب غول پیکر در شما استفاده کنید.

استراتژی سوم: یادگیری را بیاموزید.

اگر کسی یک میلیون دلار به شما بدهد ، تمام تلاش خود را می کنید تا میلیونر شوید. یک مرد بسیار مرفه گفت: "اگر شما تمام پول را در جهان گرفتید و به طور مساوی بین همه تقسیم می شوید ، به زودی در همان جیب هایی که قبلاً بود باز می گردد".

فراتر از خودتان بروید تا بیش از آنچه قبلاً دارید دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، باید ارزش خود را اثبات کرده و آن را بدست آورید. آیا می خواهید بالاتر از حد متوسط باشید؟بنابراین ، یک لبخند بالاتر از حد متوسط داشته باشید ، در مورد همسایه خود نگران باشید و تمایل شدید به موفقیت را ایجاد کنید.

شما آرزو نمی کنید چیز بهتری داشته باشید ، آن را می کنید. مشکل در شما است ، بنابراین سرزنش دیگران را متوقف کنید!

در اینجا 3 محدودیت وجود دارد که خود تحمیل شده اند:

 • تعلل: خطرناک است ، باعث رکود می شود. خاموش کردن همه چیز خطرناک است زیرا در پایان روز ، روزها جمع می شوند و نتیجه در پایان سال فاجعه بار است.
 • مقصر: وقتی مشکل در آن قرار دارد ، انگشت را نشان می دهیم زیرا ما از نفس خود دفاع می کنیم. لازم نیست با نقاط ضعف یا شکست خود روبرو شویم.
 • بهانه ها: مردم برای جلوگیری از واقعیت به مسافت های زیادی می روند. شما باید از خود بپرسید ، "چه کاری می خواهید انجام دهید ، از امروز ، برای بهبود خود و بهبود زندگی خود ، چه کاری انجام می دهید؟"

اگر از محدودیت های خاصی که به خودتان تحمیل کرده اید خلاص نشوید ، 5 سال آینده شبیه به 5 سال گذشته خواهد بود.

برای پیشرفت ، شما باید نظم و انضباط داشته باشید! ما نمی توانیم کسی را تغییر دهیم. آنها تصمیم می گیرند تغییر کنند.

چطور عوض کنیم؟ما نمی توانیم یک شبه تغییر کنیم. این یک روند تکاملی از تغییرات کوچک و تقریباً غیرقابل تصور است.

یاد بگیرید که خود را نظم دهید: فقط نظم و انضباط به شما امکان می دهد تا تلاشهای مداوم انجام دهید که می تواند عادت هایی را ایجاد کند که شما را به سمت موفقیت سوق دهد. با استفاده از چالش های کوچک شروع کنید ، با آنها پیگیری کنید ، سپس به تدریج دشواری را افزایش دهید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، نان خود را بدون کره بخورید: "بلوط های بزرگ از بلوط های کوچک رشد می کنند".

استراتژی چهارم: امور مالی خود را کنترل کنید.

اگر پول به هدف عشق شما تبدیل شود و با هزینه سایر ارزشها ثروت را دنبال می کنید ، از دست خواهید داد ، برنده نخواهید شد. اقدامات ما در مورد خودمان صحبت می کند. جیم رون می گوید که باید از پرداخت مالیات خوشحال شد: بدون آن ، دولت هیچ تعادل نخواهد داشت: بدون دفاع ، تحقیق ، بدون خدمات عمومی. از طرف دیگر ، او مشخص می کند که نباید بیش از حد پرداخت کرد!

قانون 70/30:

70 ٪ از درآمد خود را صرف مالیات کنید (او در واقع در مورد همه چیز لازم برای زندگی ، مانند اجاره ، غذا و مالیات های دولتی صحبت می کند). برای 30 ٪ باقیمانده ، موارد زیر را انجام دهید:

 • 10 ٪ در امور خیریه ،
 • 10 ٪ در سرمایه گذاری: یک تجارت را حتی اگر پاره وقت شروع کنید ، شروع کنید.
 • و 10 ٪ پس انداز: این به شما امکان می دهد با زمستان های زندگی روبرو شوید.

بدانید که چگونه می توان یک تصحیح اواسط دوره را انجام داد.

ممکن است که شما مانند موشکی که به ماه فرستاده می شود ، از مسیر خود منحرف شوید. در این حالت ، شما باید اصلاحات در اواسط دوره انجام دهید و دوباره در مسیر درست قرار بگیرید. منحرف شدن انسان است ، شما باید بدانید که چگونه دوباره به مسیر خود برگردید.

نمره را حفظ کنید.

صورت مالی ایجاد کنید: دارایی های خود را از یک طرف یک برگه و بدهی های خود از طرف دیگر لیست کنید و میزان بدهی های خود را از دارایی های خود کم کنید.

شما باید یک نگرش خاص داشته باشید: آن از ثروت و خوشبختی. برای همین ، شما باید یاد بگیرید که دوست داشته باشید و نه از نفرت ، حتی اگر پول بدهد.

استراتژی 5: زمان استاد.

شما باید برنامه زمانی خود را هوشمندانه مدیریت کنید:

وقت شما با ارزش ترین دارایی شماست. محدود است ، و دستیابی به آن بیشتر غیرممکن است.

او 4 نگرش نسبت به مدیریت زمان را ذکر می کند:

 • The Drifter: ما نمی توانیم به سمت زندگی بهتر حرکت کنیم ،
 • مدیر 9 تا 5 زمان: بین راننده و کارگرول می افتد
 • The Workaholic: باعث بیگانگی خانواده می شود ،
 • مدیر زمان روشنفکر: به تمام جنبه های زندگی خود زمان می بخشد ، با تمرکز بر بهره وری کار می کند و نه تعداد ساعت ها (همانطور که ما به عنوان کارمند انجام می دهیم).

تسلط بر وقت شما:

شما باید یاد بگیرید که نه. جدا کردن کار و بازی مهم است. شما باید هنگام کار کار کنید اما در روزهای تعطیل از فکر کردن در مورد آن دست بردارید.

خودتان را بشناسید: باید بدانید چه زمانی بیشتر تولید می کنید. جیم رون ایده های نوشتن را روی کاغذ پیشنهاد می کند. شما باید همه چیز را روی کاغذ بگذارید و روزهای خود را برنامه ریزی کنید. او 4 ابزار مهم را توصیه می کند:

 • یک ژورنال: اطلاعات مفید ، ایده های خوب و توصیه های خوب ،
 • یک کتاب پروژه: یک بخش برای هر پروژه اختصاص دهید ،
 • یک تقویم: قرار ملاقات ها را ثبت کنید ، هزینه های خود را ، محتوای جلسات و کارهایی که باید انجام دهید ، یادداشت کنید
 • یک برنامه بازی: یک روز را بدون برنامه ریزی آن شروع نکنید ، سپس به مدت یک هفته: "من می خواهم این هفته چه کاری را انجام دهم؟" و در نهایت همین کار را برای یک ماه انجام دهید.

استراتژی ششم: خود را با برندگان محاصره کنید.

ما مانند افراد اطراف خود هستیم: اگر آنها تمام درآمد خود را خرج کنند ، ما همین کار را خواهیم کرد.

ما مانند افراد اطراف خود رفتار می کنیم ، بنابراین همیشه از خود بپرسید:

 • این شخص چه تاثیری بر من دارد؟
 • آیا من با حضور در شرکت این افراد خوب هستم؟

اگر مطمئن نیستید ، پس از این س questions الات اضافی از خود بپرسید:

 • آنها شما را به چه کاری انجام داده اند؟
 • آنها به شما گوش داده اند؟
 • چگونه آنها شما را صحبت کرده اند؟
 • چه چیزی شما را خوانده اند؟
 • آنها را به کجا رسانده اند؟
 • آنها به چه چیزی فکر کرده اند؟
 • آنها چه احساسی دارند؟
 • آنها چه چیزی را به شما گفته اند؟

از خود بپرسید که آیا دانش شما شما را به اهداف خود نزدیک می کند یا از اهدافی که برای خودتان تعیین کرده اید ، یا دور است.

اگر کسی سعی می کند شما را از رویاهای شما دور کند ، پس باید از تأثیر آنها خلاص شوید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید (همکاران و غیره) ، پس باید تا حد امکان آن را محدود کنید!

از طرف دیگر ، وقت بیشتری را با افراد مناسب می گذرانید! افراد موفقی را پیدا کنید که به شما در ساخت برنامه ای برای موفقیت کمک می کنند.

استراتژی هفتم: هنر زندگی خوب را بیاموزید.

برای غنی سازی زندگی خود ، شما باید از کیفیت نسبت به کمیت استفاده کنید. به پول نباید قدرت بیشتری نسبت به آنچه داده می شود. بدانید که پول یک تقویت کننده است. به عنوان مثال ، کسی که می نوشد ، اگر پول بیشتری داشته باشد ، خود را در الکل غرق می کند. برای کسی که خوشحال است ، پول بیشتری به او اجازه می دهد تا خوشبختی خود را تقویت کند.

عشق و دوستی: دوست داشتن و دوست داشتن بسیار مهم است ، این امکان را برای زندگی به کمال زندگی فراهم می کند. ما ساخته شده ایم تا روابط داشته باشیم. دوستان نیز بسیار مهم هستند!

قدرتمندترین نیروهایی که در ما هستند احساسات هستند ، در اینجا 5 مورد اصلی وجود دارد:

 1. انزجار: اگر به درستی هدایت شود ، می تواند زندگی را تغییر دهد. به محض رسیدن به نقطه بازگشت ، می توانیم همه چیز را تغییر دهیم و انگیزه آن را پیدا کنیم.
 2. تصمیم: تصمیمی که می تواند روند زندگی ما را تغییر دهد می تواند با یک جنگ داخلی داخلی قابل مقایسه باشد. هر کاری که می کنید ، هرگز در چنگال جاده متوقف نشوید. تصمیم بگیرید: بهتر است انتخاب بدی از انتخاب به هیچ وجه انتخاب کنید.
 3. Desire: از داخل و نه خارج می آید ، اما می تواند توسط عناصر خارجی فعال شود. هر چیزی می تواند باعث تمایل شود ، بنابراین دیوارهای خود را برای محافظت از خود بریزید. بگذارید خودتان در زندگی خود پیچیده شوید.
 4. تصمیم بگیرید: باید بتوانید بگویید: «من می‌خواهم»، «هیچ چیزی نمی‌تواند در برابر اراده‌ای انسانی که حتی وجودش را در وسعت هدفش به خطر می‌اندازد مقاومت کند» - بی. دیزرائیلی.

Resolve این است که به خودتان قول بدهید که هرگز تسلیم نخواهید شد.

"تا کی برای تحقق رویاهایم تلاش خواهم کرد؟"شما باید به این سوال پاسخ دهید: "تا زمانی که طول بکشد".

5. عمل: این عنصری است که نتیجه را تضمین می کند. فقط عمل می تواند یک واکنش مثبت به همراه داشته باشد.

جملات تاکیدی در صورتی مفید هستند که به عنوان ابزاری برای ایجاد کنش استفاده شوند.

برای پایان، جیم ران پیشنهاد می کند همیشه این 4 سوال را بپرسید:

نقد کتاب «۷ راهکار برای ثروت و خوشبختی»

کتاب 7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی واقعاً تمام اصول اولیه را از نظر رشد شخصی ارائه می دهد. اگرچه این عنوان انسان را به فکر پول می‌اندازد، اما اینها در واقع 7 استراتژی هستند که باید برای موفقیت در همه زمینه‌ها پیاده‌سازی کرد.

چند سالی که از طرفداران پیشرفت شخصی بودم، به راحتی احکام اساسی را که تا کنون آموخته ام تشخیص دادم و همچنین چیزهای جدید زیادی یاد گرفتم.

من قبلاً ایجاد اهداف را عملی کرده بودم (اینها در وبلاگ من خیلی مفصل نیستند)، مدیریت امور مالی خود را از طریق سرمایه گذاری در بیمه عمر، همچنین سعی می کنم به طور مداوم یاد بگیرم اما در حال حاضر استراتژی شماره 6 را تمرین می کنم: خود را احاطه کنید. با برندگان و این نسبتا دشوار است. با روش های او به سرعت متوجه می شویم که برخی از اطرافیان ما تمام انرژی ما را می گیرند. معاشرت با آنها کمتر واقعاً به مثبت اندیشی و حرکت رو به جلو کمک می کند.

استراتژی 5: تسلط بر زمان خود نیز بسیار مهم است، و من از طریق روش های سازماندهی تلاش می کنم تا زمان خود را بهتر مدیریت کنم تا زمان بیشتری را آزاد کنم.

اگر بخواهم در مورد استراتژی‌هایی که باید فوراً اعمال شوند، توصیه می‌کردم، به نوبه خود، ابتدا تعیین اهداف است، همانطور که J. Rohn توصیه می‌کند، همیشه یاد بگیرید و امور مالی خود را کنترل کنید! از زمانی که آنها را عملی کردم، زندگی من تغییر کرد.

به عنوان مثال ، تعیین اهداف به من اجازه می دهد وزن کم کنم (در کل 11 کیلوگرم در 12 هفته) ، تجارت خود را توسعه دهم (من بیش از 100 بازدید روزانه ترافیک خود را افزایش دادم و از طریق وبلاگ خود شروع به درآمدزایی می کنم) و به شدت تبدیل می شوماجتماعی (اکنون می توانم خیلی راحت تر با افراد غریبه کامل صحبت کنم)! اگر به نظر می رسد خیلی بزرگ به نظر می رسد ، اهداف شما باید دقیق و تاریخ داشته و به اهداف کوچکتر تقسیم شود. آنها را به مدت 1 سال ، 5 سال و 10 سال بنویسید ، اما متعهد شوید که آنها را نگه دارید و اجازه ندهید که آنها را بکشید. نکته: آنها را در مکانی قرار دهید که هر روز بتوانید آنها را بخوانید. نکته دیگر ، سعی نکنید بیش از حد داشته باشید ، مواردی را که می دانید مهمترین آنهاست. اگر خیلی زیاد دارید ، کاری نمی کنید. من این را از "تجربه" خود در این زمینه آموختم.

این یک کتاب عالی است که واقعاً شامل تمام اصول اولیه برای موفقیت است ، به خصوص هنگامی که شما در پیشرفت شخصی شروع می کنید. 7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی هدیه خوبی برای کمک به تغییر زندگی است.

نقاط قوت 7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی:

 • توصیه های مشخص که به اندازه کافی آسان برای اجرای آن است.
 • همه چیز بر اساس تجربیات جیم رون و رابطه او با آقای شاف ، که او را با تمام این ارزشها القا کرده است ، است که این مقدار زیادی را به او آموخته است.
 • خواندن این کتاب بسیار آسان است.

نقاط ضعف 7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی:

 • با وجود توصیه های عالی ، احساس می شود برخی از آن دیگر مرتبط نیست بلکه کاملاً سازگار است.
 • این باید اطلاعات بیشتری در مورد اهداف را شامل می شد.

آیا "7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی" خوانده اید؟این را چگونه ارزیابی میکنید؟

بررسی های بیشتر در مورد آمازون در مورد "7 استراتژی برای ثروت و خوشبختی" بخوانید

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 731 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:50