چگونه شکستگی کار به مغز شما کمک می کند؟5 پاسخ تعجب آور

ساخت وبلاگ

برای بهره وری و خلاقیت ، یکی از این 10 استراحت آرامش بخش را انجام دهید.

اصول اولیه

  • شغلی چیست
  • در نزدیکی من یک مشاور شغلی پیدا کنید

Image by Geralt, CC0, pixabay.com.

آیا تا به حال با یک مشکل روبرو شده اید ، تصمیم گرفتید که استراحت کنید ، و بعداً متوجه شده اید که جواب جادویی در پشت سر هم الهام گرفتن به شما رسیده است؟اگر چنین است ، شما می دانید که قدرت وقفه های استراتژیک برای تازه کردن مغز شما و کمک به شما در دیدن وضعیت به روشی جدید است.

"استراحت" خلاصه ای از کار ، فشار جسمی یا فعالیت است. شما تصمیم می گیرید که با هدف بازگشت به کار خود در مدت زمان معقول ، استراحت کنید. اما وقتی به آن استراحت می کنید ، در واقع چه بخشی از مغز شما به آن شکستن نیاز دارد؟

برای "فکر کردن" ، این قشر جلوی مغز (PFC) ، بخش تفکر مغز شما است. هنگامی که شما در حال انجام کارهای هدف گرا هستید که نیاز به تمرکز دارد ، PFC شما را روی اهداف خود متمرکز می کند. PFC همچنین مسئول تفکر منطقی ، عملکرد اجرایی و استفاده از اراده برای غلبه بر تکانه ها است. این مسئولیت زیادی است - جای تعجب نیست که به استراحت نیاز دارد!

اکنون می دانید که استراحت می تواند به شما کمک کند اهداف خود را در کانون توجه قرار دهید. اما تحقیقات نشان می دهد که مزایای بی شماری دیگر برای خرابی وجود دارد. البته ، همانطور که همه می دانند ، استراحت می تواند شما را سرگرم کننده ، آرامش ، مکالمه و سرگرمی به ارمغان بیاورد ، اما ما به شواهدی توجه خواهیم کرد که دوره استراحت را با بهره وری بیشتر کار پیوند می دهد. سپس بهترین ایده ها را برای استراحت کار فاش خواهیم کرد.

مثل همیشه ، در نظر بگیرید که کدام یک از ایده های زیر متناسب با شما است - ترجیحات کار شخصی ، قوانین شغلی ، سطح انرژی ، اولویت ها ، اهداف و ارزش ها. اگر عادتهای کاری شما قبلاً برای شما کار می کند ، نیازی به تغییر نیست!

چرا استراحت می کنیم؟

در اینجا خلاصه ای از تحقیقات و تفکر اخیر در مورد ارزش استراحت وجود دارد:

1. "شکستن حرکت" برای سلامت جسمی و عاطفی شما ضروری است. فواید از وقفه های کوتاه حرکت به خوبی تحقیق شده است. نشستن مداوم - چه در میز شما ، تلویزیون یا سالن سخنرانی - شما را در معرض خطر بیشتر بیماری های قلبی ، دیابت ، افسردگی و چاقی قرار می دهد. بلند شدن از صندلی خود برای پیاده روی ، کشش ، انجام یوگا یا هر فعالیتی که ترجیح می دهید می تواند اثرات منفی سلامتی را از نشستن بیش از حد کاهش دهد. فقط 5 دقیقه پیاده روی هر ساعت می تواند سلامتی و بهزیستی شما را بهبود بخشد.(جزئیات اینجا.)

2. استراحت می تواند از "خستگی تصمیم گیری" جلوگیری کند. نویسنده S. J. اسکات خاطرنشان می کند که نیاز به تصمیم گیری های مکرر در طول روز شما می تواند قدرت اراده و استدلال شما را کم کند. اسکات با استناد به یک مطالعه مشهور ، خاطرنشان می کند که قضات اسرائیلی پس از دو استراحت روزانه خود به زندانیان اعطا می کردند تا بعد از مدتی کار کنند. به عنوان خستگی تصمیم گیری ، نرخ اعطای پاروس به تدریج به 0 ٪ کاهش یافت زیرا قضات به ساده ترین و ایمن ترین گزینه متوسل شدند - فقط بگویید نه. خستگی تصمیم گیری می تواند منجر به تصمیم گیری و تعلل ساده گرایانه شود.

3. استراحت انگیزه را به ویژه برای اهداف بلند مدت بازگرداند. به گفته نویسنده نیر ایل ، "وقتی ما کار می کنیم ، قشر جلوی مغز ما تمام تلاش خود را می کند تا به ما در اجرای اهداف خود کمک کند. اما برای یک کار چالش برانگیز که نیاز به توجه پایدار ما دارد ، تحقیقات نشان می دهد که به طور خلاصه ذهن ما را از این هدف دور می کند می تواند بعداً انگیزه را تجدید و تقویت کند. "

یک مطالعه کوچک که در اینجا خلاصه شده است ، حتی نشان می دهد که توجه طولانی به یک کار واحد منجر به عملکرد می شود. استاد روانشناسی Alejandro Lleras می گوید: "ما پیشنهاد می کنیم که غیرفعال کردن و فعال کردن اهداف شما به شما امکان می دهد تا متمرکز شوید.""از دیدگاه عملی ، تحقیقات ما نشان می دهد که ، وقتی با کارهای طولانی روبرو شوید (مانند مطالعه قبل از امتحان نهایی یا انجام مالیات های خود) ، بهتر است که به خودی خود وقفه های مختصری را تحمیل کنید. وظیفه ی شما!"

اصول اولیه

  • شغلی چیست
  • در نزدیکی من یک مشاور شغلی پیدا کنید

4- شکستن باعث افزایش بهره وری و خلاقیت می شود. کار برای کشش های طولانی و بدون وقفه منجر به استرس و فرسودگی می شود. گرفتن استراحت ذهن را تازه می کند ، منابع ذهنی خود را دوباره پر می کند و به شما کمک می کند تا خلاقیت بیشتری پیدا کنید. براساس تحقیقات ، "لحظات آه" بیشتر به کسانی که استراحت می کردند می رسید. شواهد دیگر همچنین حاکی از آن است که انجام استراحت منظم باعث افزایش میزان تعامل کارگران می شود که به نوبه خود با بهره وری بسیار ارتباط دارد.

5. "استراحت بیدار" به ادغام خاطرات و بهبود یادگیری کمک می کند. دانشمندان مدتی می دانند که یک هدف از خواب ادغام خاطرات است. با این حال ، شواهدی نیز وجود دارد که نشان می دهد استراحت در حالی که بیدار به همین ترتیب باعث بهبود حافظه می شود. در طی یک دوره استراحت ، به نظر می رسد که مغز آنچه را که قبلاً آموخته بود ، بررسی می کند.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 870 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:42