معاملات 101: شاخص های cryptocurrency

ساخت وبلاگ

Trading 101: Cryptocurrency indicators

نوسانات باعث می شود تجارت در بازار رمزنگاری بسیار خطرناک ، اما همچنین بالقوه سودآور باشد. معامله گران موفق رمزنگاری کمتر به شانس و بیشتر به دانش فنی و مالی متکی هستند. اگر به دنبال شروع تجارت هستید ، در اینجا چیزی است که قطعاً باید یاد بگیرید. به آن شاخص های cryptocurrency گفته می شود ، و آنها می توانند تفاوت در تعادل نمونه کارها شما را نشان دهند.

تعریف مختصری از شاخص های cryptocurrency

معامله گران Crypto ساعت ها را صرف دیدن نمودارهای قیمت می کنند تا الگوهای و روندهای مربوط به آنها را شناسایی کنند. هدف آنها پیش بینی تا حد ممکن دقیق است که چگونه یک رمزنگاری داده شده در آینده انجام خواهد داد تا سود خود را از آن خود کند. به آن تجزیه و تحلیل فنی (TA) گفته می شود و یک روش استاندارد در بین معامله گران باتجربه است. اما وقتی می گوییم "به نمودارها نگاه می کنیم" ، آنها دقیقاً به چه چیزی نگاه می کنند؟علاوه بر شمع های قیمت ، نمودارها می توانند آنچه را شاخص های معاملاتی می نامیم نشان دهد. اینها محاسبات مبتنی بر اقدام قیمت گذشته ، حجم معاملات ، سفارشات باز و هر نوع اطلاعات در مورد یک دارایی خاص است. آنها معمولاً به عنوان خطوط در سراسر نمودار ظاهر می شوند و با توجه به بازه زمانی مورد نظر شما متفاوت هستند. صرافی هایی مانند Binance یا FTX از آنها در نمودارهای تجاری خود استفاده می کنند تا یک رابط کاربری پیشرفته تر به معامله گران ارائه دهند.

شاخص ها برای چیست؟

همانطور که گفتیم ، شاخص ها ابزاری برای پیش بینی حرکات با قیمت رمزنگاری شده هستند. با این حال ، این یک تعریف نسبتاً ساده است. بیایید بیشتر توضیح دهیمدر هر دقیقه تعداد زیادی از اطلاعات ، تعداد زیادی از اطلاعات را ثبت می کند و پردازش می کند: معاملات انجام شده و در آن قیمت ، حجم معاملات ، اقدامات قیمت دارایی و الگوهای ، سفارشات باز برای مشتقات و غیره. ادامه کار با تمام این داده ها غیرممکن است. از این رو ، شاخص ها برای سنتز تمام این اطلاعات و فراهم کردن روشی تمیزتر و آسان تر برای بازرگانان برای خواندن و تجزیه و تحلیل آن هستند. با این حال ، انواع مختلفی از شاخص ها وجود دارد. هر یک از آنها برای اهداف مختلف. برخی از آنها به پیش بینی قیمت جهت کمک می کنند. برخی دیگر برای شناسایی فرصت های بالقوه خرید و فروش و مناطق پشتیبانی و مقاومت مفید هستند. شما باید مدتی وقت بگذارید تا با دقت انتخاب کنید که کدام یک از برنامه شما مناسب است. در نسخه حرفه ای برنامه Crypto ، به ویجت هایی دسترسی دارید که به شما امکان می دهد نمودارهای قیمت را در صفحه اصلی خود ، در زمان واقعی و با چندین شاخص مشاهده کنید. برنامه را بارگیری کنید و به اینجا بروید.

شاخص های cryptocurrency محبوب

  • شاخص قدرت نسبی یا RSI: از این شاخص برای تعیین حرکت قیمت استفاده می شود. از نظر بصری در نمودار به عنوان یک خط واحد بین 0 تا 100 نشان داده شده است. اساساً ، اگر RSI مقدار 70 یا بالاتر را نشان دهد ، به این معنی است که دارایی بیش از حد ارزش دارد و فروش را نشان می دهد. در مقابل ، 30 یا پایین نشان می دهد که کم ارزش است ، و این یک خرید را نشان می دهد.
  • حرکت متوسط یا MA: یک کارشناسی ارشد جهت یک روند قیمت را مشخص می کند. این قیمت یک دارایی را از طریق نقاط مختلف در یک دوره زمانی ترکیب می کند. سپس ، آنها را با تعداد نقاط ارزیابی شده تقسیم می کند و خطی را از طریق آنها ترسیم می کند. علاوه بر پیش بینی حرکات آینده ، همچنین به منظور تشخیص سطح پشتیبانی و مقاومت احتمالی خدمت می کند.
  • حرکت میانگین همگرایی واگرایی یا MACD: MACD کمی پیچیده تر است. به ساده ترین اصطلاح ، دو میانگین متحرک را برای تشخیص تغییرات در حرکت مقایسه می کند. هنگام حرکت به طور متوسط همگرا یا نزدیکتر می شوند ، این بدان معنی است که روند از دست می دهد. برعکس ، هنگامی که آنها در حال جدا شدن یا از هم جدا شدن هستند ، نشان می دهد که حرکت در حال افزایش است. علاوه بر این ، این شاخص برای سیگنالینگ خرید و فروش امتیاز نیز مفید است.
  • گروههای بولینگر: برخلاف شاخص های قبلی ، باند بولینگر دامنه ای را تعیین می کند که در آن یک دارایی انتظار می رود تجارت کند. استفاده اصلی آن پیش بینی اینکه آیا این دارایی تحت تأثیر نوسانات قرار خواهد گرفت یا خیر. این نمی تواند پیش بینی کند که آیا قیمت بالا یا پایین خواهد آمد. با این حال ، دانستن تأثیر نوسانات فواید بسیاری دارد. شما از آن استفاده می کنید که نقدینگی را به یک جفت stablecoin ارائه می دهد یا از آن به عنوان وثیقه استفاده می کنید تا وام را در یک سکوی defi دریافت کنید.

همیشه به شاخص ها اعتماد نکنید

شاخص های cryptocurrency ابزاری عالی برای توضیح برنامه عمل است. با این وجود ، آنها تنها راه تجزیه و تحلیل عملکرد دارایی نیستند. گذشته از تجزیه و تحلیل فنی ، تجزیه و تحلیل اساسی ، سرمایه گذاری روایی و بسیاری از روش های دیگر برای تعیین کجا پول خود را در اختیار شما قرار می دهد. اگر به دنبال تجزیه و تحلیل فنی هستید و از شاخص های معاملاتی استفاده می کنید ، حتماً بیشترین نماینده را برای اهداف خود انتخاب کنید. همچنین باید سعی کنید تأیید را پیدا کنید. به عنوان مثال ، MACD می تواند سیگنال فروش را نشان دهد ، اما نمودار قیمت هنوز هم می تواند صعودی به نظر برسد. در این حالت ، شما باید چارچوب زمانی را تنظیم کنید یا از یک شاخص دیگر استفاده کنید تا زمانی که سیگنال واضح و غیرقابل انکار دریافت کنید. سرانجام ، به یاد داشته باشید که اطمینان مطلق در معاملات رمزنگاری وجود ندارد. رویدادهای قو سیاه ، طرح های پمپ و زباله یا اخبار خارج از جهان می تواند و تأثیرات قابل توجهی بر قیمت دارایی داشته باشد. هیچ شاخصی نمی تواند این موارد را پیش بینی کند. بهترین راه برای محافظت از سرمایه گذاری های خود در برابر این شرایط ، این است که به برنامه خود پایبند باشید و به تدریج سود کسب کنید. این کار را انجام دهید ، و شکی نیست که شما آن را درست خواهید کرد. تجارت مبارک!

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:31