10 اصل اساسی سرمایه گذاری

ساخت وبلاگ

این احتمال بسیار زیاد است که قبل از یافتن راهبردی که به بهترین وجه با اهداف و سبک سرمایه گذاری شما مطابقت دارد، چندین استراتژی سرمایه گذاری را امتحان کنید، اما برخی از اصول اولیه سرمایه گذاری وجود دارد که برای همه استراتژی ها صادق است.

چه در حال خواندن بیوگرافی مشهورترین سرمایه گذاران تمام دوران مانند وارن بافت، جورج سوروس یا پیتر لینچ باشید، یا در حال خواندن مقالات اخیر مشاوران سرمایه گذاری محبوب مانند تورمن اسمیت یا جیم کرامر باشید، چند مفهوم کلیدی وجود دارد. که بارها و بارها شاهد تکرار آن خواهید بود. پس از خواندن این بخش، مطمئناً هر زمان که به آنها اشاره شود متوجه خواهید شد. در واقع، آنها به قدری مکرر مطرح می شوند که برای شما سخت است که باور کنید تعداد کمی از مردم به آنها پایبند هستند. متأسفانه، اگر اصول اولیه سرمایه گذاری را رعایت نکنید، حتی استراتژی های عالی هم می توانند ضرر کنند. شما به عنوان یک مبتدی در یک مزیت هستید، هنوز هیچ عادت بدی در خود ایجاد نکرده اید، بنابراین تا زمانی که این مفاهیم ریشه دوانده شود، به این بخش بازگردید.

همین الان شروع کنید

زمان مناسب برای شروع سرمایه گذاری همین الان است. وقتی بازار رو به افزایش است مردم خوشبین و خوشحال به خرید و بدبین هستند و احتمالاً در هنگام نزول بازار از سرمایه گذاری اجتناب می کنند. این یک اشتباه است، وقتی پولی برای سرمایه گذاری دارید، آن را به کار بیندازید، سعی نکنید منتظر لحظه عالی یا سهام عالی باشید زیرا ممکن است هرگز نیاید.

سود مرکب را به خاطر دارید؟اگر پول شما در حاشیه باشد، نمی تواند برای شما کار کند. بسیاری از مبتدیان تحمل ریسک بسیار پایینی دارند و می خواهند از دست دادن پول خودداری کنند. به طور متناقض، آنها همچنین اغلب انتظار بازدهی برتر را دارند. اینطور کار نمی کند، اگر می خواهید میانگین بازدهی بازار 10٪ یا بهتر باشد، چیزی به نام سرمایه گذاری بدون ریسک وجود ندارد. فقط به یاد داشته باشید که تا زمانی که یک استراتژی بلندمدت خوب را انتخاب کنید و به اصول اولیه سرمایه گذاری پایبند باشید، تاریخ هرگز شکست نخورده است، پول در خواهید آورد.

سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید

تنوع یک روش فانتزی برای گفتن "همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید" است. اگر تعداد سهام، اوراق قرضه و وجوه مناسبی را در اختیار دارید و آنها در چندین دسته، صنعت و جغرافیا تخصیص داده می شوند، می توانید به میزان قابل توجهی خطر زیان را به سبد خود کاهش دهید و همزمان بازده را افزایش دهید. چی؟! درست است، اگر تنوع را به درستی انجام دهید، ریسک را کاهش می دهید و در عین حال بازدهی را بهبود می بخشید، و این امر را بیهوده تبدیل می کند. چگونه کار می کند؟تنوع فرآیند یافتن نقطه شیرین سرمایه گذاری است که در آن ریسک در مقابل بازده بهینه می شود.

اوه اوه ، "بهینه سازی" ، به نظر می رسد ماتی؟به نظر می رسد پیچیده است اما اینطور نیست. فقط سه مورد وجود دارد که باید در هنگام ایجاد نمونه کارها خود روی آن تمرکز کنید تا اطمینان حاصل کنید که تنوع ایجاد می کنید. تعداد اوراق بهادار ، تخصیص مخلوط و دارایی.

داشتن بین 25 تا 30 اوراق بهادار تعداد بهینه است. کمتر و شما واقعاً متنوع نیستید ، بازنده های شما هنوز هم می توانند به بازده کلی شما آسیب برساند. بیشتر و بازده کمتری از تنوع بیش از حد دریافت می کنید ، ممکن است یک صندوق شاخص نیز بخرید و اگر می خواهید 50 یا بیشتر سهام داشته باشید ، سوار شوید. 25 تا 30 اوراق بهادار بسیار زیاد است و بسیاری از مبتدیان هنگام شروع سرمایه گذاری ، این نوع پول را ندارند. نگران نباشید ، وجوه متقابل برای شما ساخته شده است ، بسیاری از بهترین ها با سرمایه گذاری به اندازه 500 دلار تنوع کامل به شما می دهند. ما بعداً در این راهنما بررسی کاملی از صندوق های متقابل ارائه خواهیم داد ، انعطاف پذیری آنها باعث می شود آنها به یکی از استراتژی های سرمایه گذاری مورد علاقه ما برای مبتدیان بپردازیم.

دومین قطعه بحرانی ترکیب متنوع سازی است. شما می خواهید در طیف گسترده ای از صنایع ، دسته ها و جغرافیاها سرمایه گذاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که وقتی یک منطقه خاص به سمت جنوب می رود ، کل نمونه کارها شما را مخزن نمی کند. به عنوان مثال ، اگر شما صاحب یک مخابراتی هستید و ناگهان صنعت به دلیل حمله به دعاوی حریم خصوصی ، مطبوعات بدی را دریافت می کند ، بقیه نمونه کارها شما می توانند ضررهای آن سهام را پوشش دهند. چرا؟اگر متنوع باشید ، این احتمالاً تنها مخابراتی شما است ، بقیه در صنایع غیر مرتبط هستند و مستقیماً تحت تأثیر این دادخواستها قرار نمی گیرند. همچنین ، نمونه کارها شما باید در طیف گسترده ای از دسته ها و جغرافیاها پخش شود ، که بیشتر آنها به هیچ وجه با هر چیزی که در راه دور اتفاق می افتد ارتباط نخواهد داشت ، برخی حتی ممکن است با همبستگی معکوس باشند (به این معنی که وقتی از راه دور ضعیف عمل می کنند).

در آخر ، اطمینان حاصل کنید که تخصیص دارایی متنوعی دارید. این بدان معناست که اطمینان حاصل کنید که پول خود را بین انواع مختلف سرمایه گذاری گسترش داده اید ، فقط سهام ، اوراق قرضه یا بودجه خریداری نکنید ، ترکیبی را خریداری کنید. دلیل اینکه شما می خواهید ترکیبی باشد به این دلیل است که هر نوع سرمایه گذاری بسیار متفاوت رفتار می کند. به عنوان مثال ، سهام بیشترین بازده بالقوه هر نوع سرمایه گذاری را دارند اما بیشترین خطر ضرر را نیز دارند. از طرف دیگر ، اوراق قرضه نمی توانند انواع بازده موجودی را که یک سهام می تواند فراهم کند ، اما آنها ثبات را ارائه می دهند زیرا بازده آنها اغلب تضمین می شود. ترکیبی از کلاسهای دارایی مختلف فقط روش دیگری برای تنوع است و می توانید از طیف گسترده ای از تخصیص ها انتخاب کنید. در اینجا یک قاعده خوب از انگشت شست است. هرچه بیشتر از بازنشستگی باشید ، بیشتر باید به سرمایه گذاری های تهاجمی تر مانند سهام اختصاص دهید و هرچه به بازنشستگی نزدیک شوید ، بیشتر باید به سرمایه گذاری های ریسک کمتری مانند اوراق قرضه اختصاص دهید.

سرمایه گذاری های خود را از دست ندهید

اشتباهی که به ناچار مرتکب می شوید (همه ما انجام می دهیم) سرمایه گذاری در خلاء است. منظور ما این است که ، در بعضی از مواقع ، بسیاری از سرمایه گذاران از یادگیری خودداری می کنند ، تنظیم استراتژی سرمایه گذاری خود را متوقف می کنند و با بازار فعلی و شرایط اقتصادی ارتباط خود را از دست می دهند. این یک درس دردناک برای یادگیری است و متأسفانه بیشتر مردم باید بارها و بارها از آن یاد بگیرند (یا نتوانند از آن بیاموزند).

چرا این اتفاق می افتد؟طبیعت انسان. وقتی استراتژی را پیدا می کنید که در مدت زمان طولانی از چند ماه تا چند سال کار کند ، بسته به سرمایه گذار ، تمایل دارید اعتماد به نفس زیادی در توانایی سرمایه گذاری خود کسب کنید. در حالی که اعتماد به نفس یک ویژگی مهم برای یک سرمایه گذار است ، اما تمایل دارد شما را در یک منطقه آسایش مستقر کند. بسیاری از مردم سؤال کرده اند ، "آیا شما فقط می گویید که مردم نباید بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشند؟"نه. نکته ما بیشتر مربوط به اعتماد به نفس کافی است تا در یک منطقه آسایش قرار بگیرد تا تمایز بین اعتماد به نفس و اعتماد به نفس بیش از حد. همه ما در این امر مقصر هستیم ، این یک واکنش طبیعی است.

اثر جانبی اول این است که شما از جستجوی اطلاعات جدید سرمایه گذاری برای افزودن یا به چالش کشیدن دانش خود متوقف خواهید شد. وقتی اعتقاد دارید که از قبل به اندازه کافی سرمایه گذاری می دانید ، یافتن انگیزه برای ادامه جستجوی اطلاعات جدید دشوار است. این منجر به عوارض جانبی دوم می شود. وقتی دانش جدید را دنبال نمی کنید ، دیگر نمی توانید استراتژی سرمایه گذاری خود را بهبود بخش ، اصلاح یا تطبیق دهید.

اگر به دنبال دانش خود متوقف شده اید و دیگر استراتژی خود را تنظیم نمی کنید اما سرمایه گذاری های شما هنوز هم خوب عمل می کنند ، به ناچار اثر جانبی سوم را تجربه خواهید کرد. از آنجا که با تلاش بسیار اندک اوضاع به خوبی پیش می رود ، شما شروع به از دست دادن و علاقه به تغییر شرایط بازار و اقتصادی خواهید کرد. در این مرحله شما در یک خلاء سرمایه گذاری کامل قرار دارید.

هیچ کس ، حتی یک سرمایه گذار شاخص ، نمی تواند با این اشتباه ناخوشایند از بین برود. وقتی متوجه اشتباه خود می شوید ، باید همه چیز را پشت سر بگذارید و همانطور که هر مبتدی به سرعت یاد می گیرد ، یادگیری منحنی ها می تواند برای کسانی که پشت سر می گذارند شیب دار و دردناک باشد. این که آیا این امر به تعادل تعادل نمونه کارها و یا تعویض صنایع برای ادامه یافتن سهام ارزش ، بیشتر استراتژی ها (حداقل موارد خوب) در صورت تغییر بازار و محیط اقتصادی نیاز به برخی از تنظیمات دارد. از آنجا که شما این تنظیمات را در صورت لزوم انجام ندادید ، نه تنها منحنی یادگیری برای صعود دارید بلکه در حال حاضر ضرر و زیان را تجربه کرده اید که می توانستید از آن جلوگیری کنید.

بنابراین چگونه از خلاء جلوگیری می کنید؟موفق ترین رویکردی که ما دیده ایم بحث در مورد طیف گسترده ای از موضوعات سرمایه گذاری است که به طور مکرر. اگر مبتدی هستید نگران نباشید و هنوز سرمایه گذاران زیادی را نمی شناسید. پیدا کردن افراد برای صحبت با آنها به همان راحتی یک جستجوی Google است ، از اینکه تعداد گزینه ها به راحتی در دسترس هستند ، شوکه خواهید شد. می خواهید خودتان را بررسی کنید؟سعی کنید به جستجوی انجمن های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در هیئت های بحث و گفتگو بپردازید یا هر یک از سایت های مهم سرمایه گذاری را برای زمینه های بحث و گفتگو بررسی کنید. تعامل چهره به چهره را ترجیح می دهید؟منطقه محلی خود را برای سرمایه گذاری در باشگاه ها ، سمینارهای سرمایه گذاری رایگان و مالی شخصی (با سایر سرمایه گذاران) جستجو کنید ، یا فقط با دوستان خود صحبت کنید ، بسیاری از آنها ممکن است از به اشتراک گذاشتن دانش جدیدی که انتخاب کرده اید قدردانی کنند و سعی می کنند لطف را به دست آورند.

در وب ، شما همه چیزهایی را که باید در مورد سرمایه گذاری بدانید یاد می گیرید ، اما وقتی با دیگران صحبت می کنید ، می توانید تجربیات زندگی واقعی را بشنوید. جذب خرد و دانش سرمایه گذاران با تجربه و موفق راهی عالی برای یادگیری است ، شما نمی توانید آموزش کار را مورد ضرب و شتم قرار دهید. هنگامی که شما یک سرمایه گذار با تجربه تر هستید ، آموزش دیگران نیز سرگرم کننده و تحقق بخش است و این باعث تقویت دانش خود می شود. تعامل با دیگران چشم انداز تازه ای را فراهم می کند ، شما را به ادامه یادگیری سوق می دهد ، و حتی گاهی اوقات بینش های جدیدی را ارائه می دهد که می توانید در استراتژی سرمایه گذاری خود گنجانید.

روانشناسی سرمایه گذار: گله را دنبال نکنید

من روانشناسی سرمایه گذار را به عنوان ذهنیت گله تعریف می کنم که هنگام تماشای رفتار کوتاه مدت بورس سهام بسیار آشکار است. به نظر می رسد که بیشتر سرمایه گذاران مایل به پیروی از کوه های کوهستانی و صخره های خارج از کشور هستند زیرا این کاری است که همه افراد دیگر انجام می دهند. نمونه های برجسته ای برای نشان دادن این رفتار شبیه لمینگ وجود دارد ، اما ما با Google (Goog) می رویم زیرا این شرکتی است که تقریباً همه از آن شنیده اند.

3/17/08: Bear Steas ، یک کارگزاری بزرگ سرمایه گذاری ، شرط های بسیار بدی را در وام های فرعی انجام داد و در آستانه ورشکستگی بود. JP Morgan Chase و بانک مرکزی فدرال رزرو معامله ای را برای خرید کارگزاری مشکل دار در تاریخ 3/17 اعلام کردند. JP Morgan با پرداخت 10 دلار برای هر سهم برای سهام که تنها سه ماه قبل از آن با 100 دلار+ برای هر سهم معامله می کرد ، پرداخت می کند.

برخی از تحلیلگران حرفه ای و خبرنامه های خبری شروع به کار می کنند که ما می توانیم انتظار داشته باشیم که شرکت های چند میلیارد دلاری مانند دومینیو در هفته ها و ماه های آینده مانند دومینو در حال سقوط باشند. "آنها اظهار داشتند كه ما "ممكن است فراتر از ركود اقتصادی و افسردگی باشد" و "تصادف اجتناب ناپذیر كه ما تجربه می كنیم نتیجه بدترین نقدینگی و ذوب بانكداری این كشور است."بسیاری از سرمایه گذاران وحشت می کنند و بلافاصله از بازار پول ، خزانه داری و اوراق قرضه فرار می کنند تا زمانی که بتوانند بفهمند بازار چه کاری انجام خواهد داد.

در نتیجه ، قیمت سهام Google با 4. 12 ٪ کاهش می یابد. 5. 7 میلیارد دلار ارزش سهامدار Google (سرمایه گذاری در بازار) در یک روز از بین می رود. صبر کنید یک دقیقه Google یک شرکت جهانی است ، نه فقط یک شرکت آمریکایی و آنها حتی در بخش مالی نیستند ، درست است؟درست. و Google همچنان درآمدهای قوی ، رشد بسیار خوبی دارد و بر رقبای خود در سهم بازار و رشد درآمد حاکم است ، درست است؟درست. Google هنوز همان مدیریت جامد را در اختیار دارد و در هیچ نوع مالی ، دادخواهی یا سایر مشکلات اساسی نیز وجود ندارد ، درست است؟درست. پس چه چیزی #^٪ اتفاق افتاده است؟به طور خلاصه ، روانشناسی سرمایه گذار. هنگامی که مردم وحشت می کنند ، در نتیجه رفتار آنها نوسان کوتاه مدت زیادی در قیمت سهام مشاهده می کنید.

3/18/08 یک روز بعد: بانک مرکزی فدرال رزرو جلسه ماهانه خود را برگزار می کند و نرخ بهره را با 75 امتیاز پایه کاهش می دهد. آنها با یادآوری مردم مبنی بر اینکه تورم در حال بررسی است ، قول می دهند که پول نقد را برای کاهش بحران نقدینگی حفظ کنند ، ترس ها را آرام می کنند و دوباره نشان می دهند که آنها مایل به انجام هر کاری هستند که برای تثبیت اقتصاد و جلوگیری از رکود طولانی مدت انجام می دهند.

تحلیلگران حرفه ای و اندیشمندان اخبار دوباره در حال غرق شدن هستند اما این بار به ما می گویند که فدرال رزرو اقدامات درخشان را انجام می دهد."آنها اقداماتی را که از زمان افسردگی بزرگ استفاده نشده اند ، احیا کرده اند ، بیش از 200 میلیارد دلار برای سهولت در نقدینگی به سیستم پمپ شده اند و تهاجمی ترین نرخ برش را که از اوایل دهه 1980 دیده ایم ، رفتند."آنها به ما اطمینان می دهند که فدرال رزرو آنقدر انجام داده است که ما در هفته ها و ماه های آینده شاهد عمل قوی قیمت هستیم و احتمالاً از رکود اقتصادی جلوگیری می کنیم. همان سرمایه گذاران که دیروز دوباره وحشت کردند ، اما این بار به دلیل ترس از دست دادن در یک تظاهرات بزرگ (که آنها به طرز عجیبی ایجاد می کنند) به بازار بازگشتند.

فقط یک روز بعد ، قیمت سهام Google 4. 59 ٪ افزایش می یابد. 6 میلیارد دلار ارزش سهامدار Google در یک روز واحد ایجاد می شود. آیا فکر می کنید ارزش واقعی Google در یک دوره دو روزه واقعاً به طرز چشمگیری تغییر کرده است؟البته که نه. در کوتاه مدت به سادگی نوسانات زیادی وجود دارد ، به همین دلیل ما می خواهیم شما کمی در مورد روانشناسی سرمایه گذار درک کنید ، بنابراین می توانید از گله جلوگیری کنید.

در مثال ، گله در راه پایین فروخته شد و در راه بالا خریداری شد. اگر زیاد خریداری کنید و پایین بفروشید ، تضمین می کنید پول خود را از دست بدهید. متأسفانه ما برنامه ریزی شده ایم که به این روش عمل کنیم ، ذهن شما سعی خواهد کرد تا هر زمان که ترسیده یا استرس داشته باشید ، حرکات بازار سهام احمقانه را انجام دهید ، برای جلوگیری از این اشتباهات باید تلاش آگاهانه ای انجام دهید. وارن بوفه یک بار گفت: "به سادگی سعی کنید وقتی دیگران حریص هستند و وقتی دیگران می ترسند حریص باشند ، ترسناک باشید و فکر می کنیم این توصیه های درخشان است.

برای جلوگیری از همه این استرس غیر ضروری ، انگیزه های روانی خود را تسلط دهید. حداقل یک سال به برندگان خود ادامه دهید و اجازه ندهید که نوسانات بازار کوتاه مدت شما را به داخل یا خارج از بازار ترساند. چرا؟سرمایه گذاران بلند مدت برنده می شوند ، سرمایه گذاران کوتاه مدت از دست می دهند ، و این یک تئوری نیست ، این یک واقعیت است. همچنین ، هنگام تغییر بازار ، واکنش به اخبار ، یا تلاش برای زمان بازار با حرکت به عقب و جلو از پول نقد به سهام ، از تندرست بین استراتژی ها خودداری کنید. اگر استراتژی خود را درک کرده اید و در اجرای آن خوب هستید ، باید با سهام با کیفیت بالا که با قیمت مناسب خریداری کرده اید ، باد کنید و می توانید برای مدت طولانی نگه دارید.

میانگین هزینه دلار

میانگین هزینه دلار به معنای سرمایه گذاری به طور منظم مبلغ ثابت است. به عنوان مثال ، اگر هر ماه 300 دلار صرف نظر از شرایط بازار سرمایه گذاری می کنید ، به طور متوسط هزینه دلار هستید. فایده این است که شما همیشه وقتی قیمت ها پایین است ، سهام بیشتری را خریداری می کنید زیرا روند بازار معمولاً به سمت بالا است. دلیل یادگیری این امر برای شما بسیار مهم است زیرا بیشتر سرمایه گذاران برعکس عمل می کنند. آیا احساس نمی کنید که وقتی بازار صعودی و در حال افزایش است ، تمایل به خرید داشته باشید و احساس می کنید وقتی بازار نزولی و در حال ریزش است ، خواستار صبر یا فروش شوید؟بیشتر افراد این کار را انجام می دهند ، و در نتیجه آنها وقتی قیمت ها زیاد است خریداری می کنند و هیچ کاری نمی کنند و یا وقتی قیمت ها پایین یا در حال کاهش است ، نمی فروشند. این نوع رفتار مبنای هزینه شما را تا حد زیادی افزایش می دهد و بازده شما را کاهش می دهد ، بنابراین از آن خودداری کنید ، یک Anverager هزینه دلار باشید.

درک این موضوع با یک مثال آسانتر است:

  • میانگین هزینه دلار: بیایید بگوییم که تصمیم دارید 300 دلار از صندوق شاخص S& P 500 در هر ماه به مدت سه ماه صرف نظر از شرایط بازار خریداری کنید. در ماه اول قیمت 12 دلار است بنابراین 25 سهم دریافت می کنید ، در ماه دوم قیمت 15 دلار است بنابراین 20 سهم دریافت می کنید و در ماه سوم قیمت به 10 دلار کاهش می یابد بنابراین 30 سهم دریافت می کنید. متوسط هزینه شما برای هر سهم 12 دلار است (900 دلار سرمایه گذاری شده / 75 سهم متعلق به آن) ، بیشترین قیمت را با قیمت پایین تر خریداری کرده اید. هنگامی که این شاخص به 15 دلار باز می گردد ، شما 900 دلار سرمایه گذاری خود را به علاوه سود 225 دلار برای کل 1،125 دلار دارید.
  • رفتار سرمایه گذار معمولی: اکنون ما می خواهیم که اکثر سرمایه گذاران چگونه رفتار می کنند. شما صندوق شاخص را 12 دلار دوست داشتید ، بنابراین همان 25 سهم را به عنوان Dollar-Cost Anverager خریداری کردید ، و آن را حتی بیشتر با 15 دلار صعودی دوست داشتید ، بنابراین 20 سهم اضافی را خریداری کردید. متأسفانه ، هنگامی که به 10 دلار کاهش یافت ، عصبی شد و تصمیم گرفتید که بهتر است صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد قبل از اینکه پول بیشتری را به بازار وارد کنید. متوسط هزینه شما برای هر سهم 13. 33 دلار (600 دلار سرمایه گذاری / 45 سهم) است. هنگامی که این شاخص به 15 دلار باز می گردد ، شما 900 دلار سرمایه گذاری خود را به علاوه سود 75 دلار برای کل 975 دلار دارید.

میانگین هزینه دلار بازده 25 ٪ را به دست آورد در حالی که سرمایه گذار دیگر فقط 8 ٪ درآمد کسب کرده است. به یاد داشته باشید که حتی اگر مخازن بازار همیشه برای سرمایه گذاران بلند مدت بهبود یابد ، و هنگامی که کم باشد ، سهام زیادی را با قیمت های معامله جمع می کنید. تا زمانی که به طور متوسط هزینه دلار داشته باشید ، همیشه سهام خود را با قیمت ارزان تر خریداری خواهید کرد.

برندگان خود را نگه دارید و بازنده های خود را بفروشید

در حالی که این در واقع بخشی از روانشناسی سرمایه گذار است ، به اندازه کافی مهم است که در لیست 10 اصل سرمایه گذاری ، شماره 9 را کسب کرده ایم.

به نظر می رسد احمقانه نیست ، چرا هر سرمایه گذار به بازندگان خود می پردازد و برندگان خود را می فروشد؟عجیب ، این همان کاری است که بسیاری از افراد انجام می دهند ، و نه فقط مبتدی. حتی اگر سرمایه گذاران فصلی گهگاه در این عادت قرار بگیرند اگر کوشا نباشند به استراتژی خود بپردازند.

بیایید ابتدا در مورد نگه داشتن بازنده ها صحبت کنیم ، تقریباً همه این کار را انجام داده اند ، بنابراین این یک مفهوم آسان تر برای جذب است. ما اغلب کارهای سختی را برای انتخاب سرمایه گذاری انجام می دهیم. تا زمانی که ما در نهایت به دکمه "خرید" برخورد کردیم ، اطمینان داریم که انتخاب عاقلانه و سودآور را انجام داده ایم. با این حال ، سرمایه گذاری یک بازی اعداد است ، ما هر بار نمی توانیم درست باشیم و به ناچار بازنده ها را اکنون و پس از آن انتخاب خواهیم کرد.

وقتی این اتفاق بیفتد ، به جای اینکه متوجه شویم که وقتی تحقیقات خود را انجام دادیم یا چیزی که اساساً در مورد شرکت یا بازار تغییر کرده است ، چیزی را از دست داده ایم ، بسیاری از ما هنوز هم سرسختانه معتقدیم که سرمایه گذاری خوبی انجام داده ایم. از آنجا که ما برای شناسایی یک سهام خوب بسیار سخت تلاش کردیم ، باور داشتن اشتباه را دشوار می کنیم. حتی اگر قیمت در حال کاهش باشد در حالی که سرمایه گذاری های دیگر ما در حال افزایش است ، ما روی آن نگه داشته می شویم زیرا ما مطمئن هستیم که این ضرر فقط یک اصلاح موقت است و سهام خیلی زود از آن عقب می رود.

این رفتار اغلب به عنوان "عاشق شدن" با سهام گفته می شود. ما نمی توانیم با یک سهام "خوب" شرکت کنیم و ضرر و زیان از نظر روانی دردناک است ، بنابراین ما سوار بر بازندگان خود می شویم. این به ندرت خوب به پایان می رسد. سرانجام می فهمیم که هیچ بهبودی در معرض دید نیست و سهام را با ضرر بسیار بزرگتر از آنچه باید گرفته بودیم به بازار می فروشیم.

از طرف دیگر معادله ، وقتی نمونه کارها خود را مرور می کنیم و می بینیم که یک سرمایه گذاری به ویژه به خوبی انجام شده است ، ما اغلب وسوسه می شویم که سود کسب کنیم زیرا فکر نمی کنیم که هیچ شرکتی بتواند مدت طولانی چنین عملکرد استثنایی را حفظ کند. سرمایه گذاران سهام از آنجا که به دنبال سهام فردی هستند ، بیشتر از سرمایه گذاران صندوق رفتار می کنند اما برای هر کسی می تواند اتفاق بیفتد.

بیایید دوباره به Google نگاه کنیم زیرا این شرکتی است که ما قبلاً برای چندین مثال از آن استفاده کرده ایم. IPO این شرکت در آگوست 2004 اتفاق افتاد و بسیاری از سرمایه گذاران اولیه با قیمت 90 تا 110 دلار خریداری کردند. تا ماه آوریل سال بعد ، سهام در حال حاضر در حدود 180 دلار معامله می شد اما قیمت سهام برای چند ماه مسطح بوده و به نظر می رسد مقاومت شده است. در نتیجه ، در ماه آوریل مقدار زیادی حجم فروش وجود داشت. آیا رشد پتانسیل یا محیط تجاری Google تغییر کرده است؟نه ، فروش به سادگی سودآوری اولیه توسط سرمایه گذاران کمرنگ بود. چهار ماه بعد در سالگرد یک سال سهام 300 دلار معامله شد. تا سومین سالگرد در سال 2007 ، سهام با قیمت 510 دلار معامله شد. اوچ ، درس دردناک.

به همان اندازه دردناک است که ضرر کنید ، سرمایه گذاران هوشمند برای هر سرمایه گذاری که خریداری می کنند محدودیت های فروش را تعیین می کنند. اگر به آن حد نزدیک شود ، آنها دوباره ارزیابی می کنند تا ببینند که آیا آنها در تحقیقات خود اشتباه کرده اند یا اینکه آیا چیزی اساساً تغییر کرده است. صرف نظر از اوضاع ، اگر سرمایه گذاری به حد فروش برسد ، آنها از شر آن خلاص می شوند ، آنها هرگز امیدوار نیستند که این امر بالا برود زیرا می دانند که پول آنها بهتر است برای آنها در جای دیگر کار کند.

در طرف دیگر معادله ، از فروش برندگان با انجام کارهای خانه قبل از فروش مانند قبل از خرید ، خودداری کنید. اگر این شرکت هنوز هم تمام معیارهای استراتژی شما را رعایت می کند ، آیا هنوز یک برنده نیست و نباید روی آن نگه دارید؟به استراتژی خود اعتماد کنید و به هر سرمایه گذاری که هنوز هم تمام معیارهای خرید شما را رعایت می کند ، نگه دارید ، هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد که چگونه یک سهام می تواند بالا برود تا قدردانی از قیمت شما را هیجان زده کند ، نه شما را در حاشیه ترساند.

پس از بد پول خوب پرتاب نکنید. اگر بر روی بازندگان نگه دارید یا برندگان بفروشید ، پول خود را به طور کارآمد مدیریت نمی کنید و این باعث بازده شما خواهد شد. ساده ترین راه برای تصحیح این رفتار ، عینی ماندن با هر تصمیم سرمایه گذاری و پایبندی به استراتژی شما است ، هرگز اجازه ندهید که احساسات خود تصمیم گیری برای سرمایه گذاری برای شما بگیرد.

آن را ساده نگه دارید

این در مورد همه چیز در زندگی بسیار صادق است و به ویژه در مورد سرمایه گذاری صادق است. به عنوان یک مبتدی ، شما احتمالاً از میزان اطلاعاتی که برای یادگیری یک سرمایه گذار باهوش نیاز دارید ، غرق شده اید. این زمان خوبی برای اشاره به یک واقعیت مهم است. سردرگمی شما نتیجه عدم آگاهی شما و از مقدار زیادی از اطلاعات جدید است که به شما منتقل می شود ، نه به این دلیل که سرمایه گذاری پیچیده و پیچیده است.

از فلسفه نگه داشتن آن ساده تر شوید زیرا به یک سرمایه گذار فصلی تر تبدیل می شوید. انیشتین گفت: "همه چیز باید تا حد امکان ساده تر شود ، اما ساده تر نیست" و این توصیه عالی است. شما باید اصول استراتژی خود را درک کنید ، اما بدون نیاز به پیچیدگی اضافه نکنید زیرا احساس می کنید یک سرمایه گذار پیشرفته تر شما را موفق تر می کند.

در صندوق شاخص و راهنمای سرمایه گذاری ETF و این یک نمونه عالی از فلسفه ساده Keep It است. سرمایه گذاران شاخص وجوهی را انتخاب می کنند که سهام هر شاخصی را که می خواهند برای ردیابی آن داشته باشند ، انتخاب می کنند ، این کل استراتژی است. انتظار بیشتری داشتید؟اجازه ندهید که شما را فریب دهید تا فکر کنید ضعیف تر از استراتژی های پیچیده تر است ، سرمایه گذاران شاخص بیش از 75 ٪ از کل مدیران و تحلیلگران صندوق های حرفه ای را شکست دادند. نیمی از خبرنامه ماهانه صندوق ما به سرمایه گذاری Index و ETF اختصاص داده شده است زیرا این یکی از بهترین استراتژی ها است حتی اگر یکی از ساده ترین آنها باشد. خط پایین ، اگر به 10 اصل اساسی سرمایه گذاری پایبند هستید ، همیشه به یادگیری ، اجرای استراتژی خود و ادامه دادن تغییرات در بازار و اقتصاد خود یک سرمایه گذار موفق ادامه دهید.

سرمایه گذاری در آنچه می دانید

آیا از پیتر لینچ شنیده اید؟مردی که در سال 1977 صندوق 18 میلیون دلاری ماژلان را به دست گرفت که تا زمانی که تنها سیزده سال بعد در سال 1990 بازنشسته شد ، به بیش از 14 میلیارد دلار دارایی رسید. پیتر به مبتدیان توصیه می کند که "در آنچه می دانید سرمایه گذاری کنند" ، و پیام او هنوز طنین انداز استبا افراد شاغل که وقت لازم برای یادگیری تجزیه و تحلیل فنی پیچیده یا خواندن گزارش های مالی را به عنوان ضخیم به عنوان یک کتاب تلفنی ندارند.

در آنچه می دانید سرمایه گذاری کنید. به نظر می رسد ساده است اما در این توصیه خرد زیادی وجود دارد. لینچ به این معنی بود که در زندگی روزمره ما تمایل داریم که در برخی از زمینه ها یا زمینه های دیگر متخصص شویم زیرا این امر به حرفه ما مربوط می شود یا به این دلیل که روزانه از محصولات مرتبط استفاده می کنیم. به عنوان مثال ، اگر شما 15 سال است که یک فروشنده دارویی بوده اید ، احتمالاً دانش زیادی در مورد شرکت های بزرگ ، صنعت ، نحوه آزمایش و بازاریابی یک محصول را به دست آورده اید ، و به ذکر دانش دقیق در مورد هر دارویی است کهشما در طول حرفه خود فروخته اید. این تخصص بنیاد و معدن طلای شما به عنوان یک سرمایه گذار است.

برای تأکید بر این نکته ، تصور کنید که شما نماینده دارویی هستید که در بالا توضیح داده شد و در تلاش هستید بین دو سرمایه گذاری مختلف تصمیم بگیرید.

اولین شرکت یک شرکت دارویی سودآور و مستقر است که 15 سال است که با آن رقابت می کنید. دوستان شما فکر می کنند که این یک سهام خسته کننده است و خاطرنشان می کنند که قیمت سهم آنها در پنج سال بودجه نکرده است در حالی که بازار دستاوردهای خوبی کسب کرده است. آنها به شما می گویند که داروهای جدید همیشه بیرون می آیند و به شما یادآوری می کنند که این شرکت در سال جاری دو سال را منتشر کرده است بدون اینکه هیچ گونه تصور بر سرمایه گذاران یا تأثیر آن بر قیمت سهم ایجاد کند.

با این حال ، می دانید که این شرکت داروسازی دارای حق ثبت اختراع محکم است و اخیراً تأیید FDA را برای نسخه عمومی ارزان تر از یک داروی بسیار گران قیمت که شرکت شما تهیه می کند ، دریافت کرده است. در نتیجه فروش داروی رقیب شرکت شما کاهش یافته است. شما همچنین می دانید که این یک داروی محبوب است ، بسیاری از پزشکان آن را به طور منظم به سالمندان تجویز می کنند. شما در مورد شرکت ها و نمایندگان مختلف در صنعت خود سؤال می کنید و می دانید که هیچ کس دیگری در آزمایش یا تصویب در انتظار تصویب که می تواند بر اساس هزینه رقابت کند ، ندارد. سرانجام ، این شرکت بسیار زیاد است ، آنها هیچ مشکلی برای حفر جیب های عمیق خود به بازار و محصولات انبوه نخواهند داشت.

دومین سرمایه گذاری بالقوه IPO فنی است که کارگزار شما و یک زن و شوهر از دوستانتان واقعاً از آن هیجان زده هستند. ظاهراً آنها نوعی فناوری را اختراع کرده اند که می تواند سرعت همه موتورهای جستجو را بهبود بخشد و آنها فقط به عنوان مشتری ، بازیکن اصلی در فضای موتور جستجو ، گوگل را به زمین انداختند. در نتیجه معامله Google ، آنها در حال حاضر پول می گیرند که همیشه برای بسیاری از شرکت های فناوری نوپا اینگونه نیست. شما در مورد این IPO خبرهای زیادی را می بینید ، به نظر می رسد که این یک سهام داغ خواهد بود زیرا در حال حاضر وزوز بسیار زیادی وجود دارد. کارگزار شما حتی به شما پیشنهاد داده است که برخی از سهام IPO را برای شما بدست آورد که احتمالاً در همان روز اول تجارت سود خوبی برای شما کسب می کند.

پیتر لینچ چه می کرد؟او هر بار شرکت داروسازی را خریداری می کرد. این چیزی است که شما می دانید. این شرکت داروسازی به خوبی تثبیت شده دارای یک داروی جدید برای ثبت اختراع است که قبلاً توسط FDA برای فروش تصویب شده است. این شرکت فناوری دارای یک محصول تأیید نشده است ، سرمایه گذاران حتی نمی دانند که موتورهای جستجوگر عمده مانند مشتری جدید خود ، Google ، به استفاده از این فناوری نیاز دارند یا همچنان ادامه خواهند داد. این دارو در حال حاضر با فروش بیش از حد شما ، رقابت ، خود را اثبات می کند. شما نمی دانید که شرکت فناوری به خوبی برای رقابت مجهز است و به نظر می رسد که آنها ممکن است به یک مشتری اصلی خود برای بقا ، Google وابسته باشند. یک موقعیت قوی نیست. سرانجام ، چند سال برای شرکت دارویی هیچ رقابتی وجود نخواهد داشت زیرا هنوز هیچ کس حتی یک محصول رقیب را آزمایش نمی کند. موانع ورود به شرکت فناوری چیست ، آیا فردا می تواند ظاهر شود یا ممکن است گوگل یا یاهو نسخه خود را از این فناوری بسازند؟

ما مطمئناً نمی خواهیم این تصور را بدست آورید که باید از هر استراتژی ، سهام یا بودجه ای که درباره آن چیز زیادی نمی دانید ، جلوگیری کنید. آنچه ما واقعاً می خواهیم شما بفهمید این است که هنگام سرمایه گذاری باید با نقاط قوت خود بازی کنید. در آنچه می دانید چه زمانی می توانید سرمایه گذاری کنید و چه زمانی می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید ، ابتدا وقت خود را برای یادگیری چیزهای زیادی در مورد آن صرف کنید.

نادیده گرفتن این قانون حتی می تواند استراتژی های بزرگی را خراب کند. به عنوان مثال ، یک سرمایه گذار با ارزش همیشه به دنبال معامله های عالی ، یعنی سهام کم ارزش است. اما اگر آنها شرکت هایی را که کمی از آنها می دانند خریداری می کنند ، بیشتر از این که آنها با سهام که کاری انجام داده است برای سزاوار قیمت پایین سهم خود را کاهش می دهد و به بهترین وجه از آن اجتناب می شود. اطلاعات عظیمی برای هر سهام که می خواهید خریداری کنید وجود دارد. قبل از تصمیم گیری ، شرکت ، رقابت آنها ، صنعت و هر چیز دیگری را که می توانید فکر کنید مطالعه کنید. این به نظر می رسد مانند کار زیادی است ، اما اگر کارهای خانه خود را انجام دهید ، سبد شما به شما سخاوتمندانه در قالب سود پاداش می دهد.

عملکرد سرمایه گذاری را با یک معیار مناسب مقایسه کنید

یکی از رایج ترین و پر هزینه ترین اشتباهات که سرمایه گذاران جدید مرتکب می شوند ، اندازه گیری عملکرد آنها در برابر معیار مناسب است. بسیاری با هیچ معیار مقایسه نمی کنند ، بسیار کمتر از آن. خطر چیست؟بزرگترین اشکال این است که شما هرگز واقعاً نمی دانید که چقدر سرمایه گذاری می کنید.

شاخص ردیابی سهام مانند S& P 500 رایج ترین نوع معیار است. تعداد زیادی از آنها وجود دارد ، آنها به راحتی جستجو می شوند ، و بسیاری از ابزارهای رایگان در دسترس هستند که به شما امکان می دهد عملکرد خود را فقط با چند کلیک ماوس با یک شاخص مقایسه کنید. ما لیستی از محبوب ترین و کدام استراتژی را در نمودار زیر مطابقت خواهیم داد.

در اینجا مثالی برای قرار دادن این مفهوم در متن آورده شده است:

سال 2003 است و تمام پول شما در شرکت های بزرگ آمریکایی سرمایه گذاری می شود. کل نمونه کارها شما برای سال 14 ٪ افزایش می یابد. خیلی قوی ، درست است؟مشکل این است که شما کاملاً مبنای مقایسه ندارید. حال بیایید برخی از اطلاعات را اضافه کنیم و ببینیم که چقدر می تواند تصویر را تغییر دهد.

شاخص S& P 500 شامل 500 شرکت بزرگ درپوش است ، بنابراین استفاده از این مثال معیار مناسب است. در مثال ما ، شما برای سال 14 ٪ به دست آوردید اما بازگشت واقعی S& P برای سال 2003 بیش از دو برابر 28. 68 ٪ بود. برای افزودن توهین به آسیب ، بیایید این احتمال را نیز به وجود آوریم که بازده شما بسیار کمتر باشد زیرا شما شرکت های بسیار بی ثبات و چند تانک شده را انتخاب کرده اید. این بدان معنی است که شما نه تنها بازده S& P را به طرز چشمگیری دنبال کردید ، بلکه احتمالاً وقتی بازار به صورت نزولی به نظر می رسد ، سریعتر از S& P 500 از دست خواهید داد زیرا از آنجا که سبد ریسک بالاتری دارید.

صرف نظر از استراتژی یا اهداف خود ، شما همیشه باید عملکرد ماهانه و سالانه خود را با یک معیار مناسب مقایسه کنید. ما قبلاً ذکر کردیم که اگر مقایسه نکنید ، هرگز نمی دانید که به عنوان یک سرمایه گذار در حال پیشرفت هستید یا خیر. یکی دیگر از دلایل اصلی این است که ببینید شما چگونه استراتژی سرمایه گذاری خود را اجرا می کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما تصمیم به خرید سهام بزرگ و رشد سهام و سهام فناوری برای مقایسه آن دارید ، NASDAQ 100 نیز خواهد بود. اگر چندین سال پیاپی از این شاخص استفاده کنید ، پس ثابت کرده اید که در اجرای خوب هستیداستراتژی شما برای خرید سهام بالقوه رشد و فناوری. با این حال ، اگر در حال کمبود شاخص هستید ، یا باید استراتژی خود را بیشتر مطالعه کنید یا فقط یک صندوق شاخص یا ETF خریداری کنید که NASDAQ 100 را ردیابی کند.

متأسفانه ، بسیاری از مردم فکر می کنند که خرید صندوق شاخص مانند پرتاب حوله است. آنها این احساس را احساس می کنند زیرا این به معنای پذیرش بازده بازار است ، سرمایه گذاران شاخص واقعاً هیچ استراتژی سنتی سرمایه گذاری را اجرا نمی کنند. با این حال ، در اینجا یک راز کوچک برای به خاطر سپردن وجود دارد. سرمایه گذاران شاخص بیش از 75 ٪ از متخصصان سرمایه گذاری و درصد بالاتری از سرمایه گذاران انفرادی را شکست دادند. اگر می خواهید در مورد سرمایه گذاری در فهرست اطلاعات بیشتری کسب کنید ، راهنمای کامل ما برای سرمایه گذاری فهرست یا بررسی سرمایه گذاری شاخص ما (صندوق های فهرست و ETF) را بخوانید. اگر نمی توانید "Em" را بزنید ، به آنها بپیوندید.

بیشتر سرمایه گذاران آغازین هنگام شنیدن نام های فهرست مانند S& P 500 ، داو جونز یا Nikkei ، احساس ترس و وحشت می کنند ، بنابراین در اینجا یک لیست فهرست به صورت الفبایی وجود دارد تا به شما کمک کند تا بفهمید از کدام فهرست استفاده می شود. سوالی که ما بیشترین استفاده را می کنیم این است: "اگر چندین نوع سرمایه گذاری داشته باشم یا بیش از یک استراتژی را امتحان کنم؟"مشکلی نیستاین بدان معناست که شما به بیش از یک شاخص نگاه خواهید کرد و باید هر سرمایه گذاری یا گروه سرمایه گذاری را با شاخص مربوطه آنها مقایسه کنید.

نمودار مرجع اصلی فهرست

نام نمایه

شرح

تطبیق استراتژی

نسخه آلمان از داو. این یک شاخص سهام تراشه آبی است که شامل 30 شرکت بزرگ آلمانی است.

شاخص محبوب آلمان و اندازه گیری خوبی از سلامت اقتصاد آلمان. معیار خوب برای هر سهام بزرگ مبتنی بر درپوش آلمانی.

داو جونز میانگین صنعتی یا "داو"

عملکرد 30 از بزرگترین و گسترده ترین شرکت های تراشه آبی ایالات متحده را ردیابی می کند.

مشهورترین و پرهزینه ترین شاخص بازار در جهان و اندازه گیری خوبی از سلامت اقتصادی ایالات متحده است. معیار مناسب برای تراشه های آبی ، کلاه بزرگ و سرمایه گذاران درآمد.

شاخص 100 شرکت بزرگ ذکر شده در بورس اوراق بهادار لندن.

شاخص محبوب بورس اوراق بهادار لندن و اندازه گیری خوبی از سلامت اقتصادی انگلیس. معیار خوب برای هر سهام بزرگ مبتنی بر CAP انگلستان.

Composite Seng را آویزان کنید

200 نفر از بزرگترین و گسترده ترین شرکت ها در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ.

شاخص محبوب مبادله هنگ کنگ و اندازه گیری خوبی از سلامت اقتصادی چین. معیار خوب برای هر سهام بزرگ چینی.

شاخص سهام خارجی. فقط بر کشورهای توسعه یافته در اروپا ، آسیا و خاور دور تمرکز دارد.

معیار خوب برای هر کسی که بخشی از نمونه کارها خود را اختصاص داده استتوسعه یافتهکشورهای خارجی.

MSCI بازارهای نوظهور

شاخص سهام خارجی. تمرکز روی 28 کشور در حال توسعه در سراسر جهان است.

معیار خوب برای هر کسی که بخشی از نمونه کارها خود را اختصاص داده استدر حال توسعهکشورهای خارجی.

100 از بزرگترین سخت افزار و نرم افزار ، ارتباطات از راه دور ، خرده فروشی/عمده فروشی و سهام بیوتکنولوژی در NASDAQ.

معیار خوب برای سهام رشد و فناوری.

فهرست کلیه اوراق بهادار ذکر شده در Nasdaq.

به طور گسترده با سرمایه گذاران رشد و فناوری دنبال می شود.

225 سهام آسیا در بورس اوراق بهادار توکیو. این شاخص برای بازتاب بازار کلی طراحی شده است ، وزن خاصی از صنایع وجود ندارد.

بیشتر شاخص های موجود در سهام آسیا و اندازه گیری خوبی از سلامت اقتصادی آسیا. معیار خوب برای هر سهام آسیایی.

1000 از بزرگترین و گسترده ترین شرکت های آمریکایی.

معیار خوب برای هر نوع کلاه بزرگ ایالات متحده.

شاخصی که 2000 شرکت کلاه کوچک را ردیابی می کند ، متوسط کلاه بازار 466 میلیون دلار است.

معیار خوب برای رشد و سهام کوچک ایالات متحده.

این یک فهرست گسترده ایالات متحده است ، شامل همه سهام ایالات متحده است.

معیار خوب برای سرمایه گذاران صندوق های متقابل و سرمایه گذاران سهام متنوع.

درپوش میانی راسل

شاخص شرکتهای متوسط متوسط ، CAP بازار AVG = 3. 2 میلیارد دلار.

معیار خوب برای سهام Mid CAP ایالات متحده.

شاخص شرکتهای متوسط متوسط ، CAP بازار AVG = 1. 9 میلیارد دلار.

معیار خوب برای سهام Mid CAP ایالات متحده.

500 نفر از بزرگترین و گسترده ترین شرکت های آمریکایی.

یکی از شاخص های گسترده و اندازه گیری خوب از سلامت اقتصادی ایالات متحده. معیار خوب برای هر نوع کلاه بزرگ ایالات متحده.

نسخه هند Dow. این شاخص شامل 30 مورد از بزرگترین و فعال ترین سهام در بورس بمبئی است.

شاخص بورس اوراق بهادار محبوب بمبئی و اندازه گیری خوبی از سلامت اقتصادی هند. معیار خوب برای هر سهام در بورس بمبئی.

این یک فهرست گسترده ایالات متحده است ، شامل همه سهام ایالات متحده است.

شاخص بسیار محبوب برای هر نمونه کارها متنوع. به ویژه با سرمایه گذاران صندوق های متقابل محبوب است.

احتمالاً متوجه شده اید که همپوشانی زیادی وجود دارد. لازم نیست فهرست مناسبی را انتخاب کنید ، می توانید محبوب ترین را انتخاب کنید یا چند مورد را انتخاب کنید ، فقط مطمئن شوید که فهرست هایی را انتخاب می کنید. به عنوان مثال ، اگر در حال خرید سهام تراشه های آبی هستید ، حتماً باید به میانگین صنعتی داو جونز نگاه کنید اما ممکن است بخواهید گاهی اوقات در برابر S& P 500 مقایسه کنید زیرا این یک شاخص بزرگ درپوش بزرگ است.

هزینه های سرمایه گذاری خود را مدیریت کنید

هزینه ها می توانند به سرعت درآمدهای شما بخورند ، به خصوص اگر نمونه کارها شما هنوز هم نسبتاً کوچک باشد. انواع مختلفی از هزینه ها وجود دارد اما خطرناک ترین آن برای نمونه کارها هزینه های معامله ، مالیات و سرمایه گذاری در هزینه های اطلاعات است.

هزینه های معامله به اشکال مختلفی حاصل می شود ، اما همه آنها در بازده شما دور می شوند ، به خصوص اگر معامله متوسط شما کوچک باشد. اینگونه است که کارگزاری های منظم و آنلاین درآمد کسب می کنند ، آنها هنگام خرید و فروش سهام ، اوراق قرضه یا صندوق های متقابل ، شما را شارژ می کنند.

این هزینه ها بسیار متفاوت است ، اما یکی از اطلاعات مهم که می توانیم با اطمینان به اشتراک بگذاریم این است که انجام کار با یک برنامه ریز مالی آجر و ملات بسیار گرانتر است. آنها معمولاً بدون در نظر گرفتن نوع سرمایه گذاری خریداری می کنید ، 35 دلار یا بیشتر برای هر تجارت هزینه می کنند. علاوه بر این ، برنامه ریزان بسته به برنامه ریز ، شما را برای خدمات مختلف یا تا ساعت شارژ می کنند و این می تواند به هزاران نفر برسد. آنها همچنین تمایل دارند وجوهی را که به آنها بزرگترین کمیسیون ها می پردازند ، فشار دهند. مراقب باشید از برنامه ریز که تا به حال صندوق بارگذاری شده با هزینه و هزینه را فشار می دهد ، هیچ دلیلی برای پرداخت آنها وجود ندارد که بتوانید آنها را بصورت آنلاین تجارت کنید (به راهنمای مبانی صندوق های متقابل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وجوه بدون بار مراجعه کنید).

در مقابل ، تجارت آنلاین معمولی حدود 9. 99 دلار برای سهام و بیشتر صندوق ها به صورت رایگان تجارت می کند. کارگزاران و برنامه ریزان آجر و ملات با گفتن اینکه هزینه تخصص آنها را پرداخت می کنید ، نه فقط معامله ، هزینه های معامله بسیار بالاتر خود را توجیه می کنند. به نظر ما خیلی ها این پول اضافی را بدست نمی آورند. مشاوره عالی سرمایه گذاری امروزه بسیار ارزان است ، برخی از بهترین سرمایه گذاران در جهان خدمات مشاوره سرمایه گذاری را ارائه می دهند که کمتر از 200 دلار در سال هزینه دارند. همیشه استثنائات وجود دارد ، بنابراین اگر برنامه ریز محلی شما عالی است ، هزینه های کم و بالاتر از بازار را حفظ می کند ، به هر حال ، با او بچسبید. در حالی که 9. 99 دلار معاملات آنلاین بسیار ارزان تر است ، اما هنوز هم می توانند اضافه کنند. توصیه های ما را انجام دهید و تمام هزینه های خود را پیگیری کنید ، از کارگزاران و برنامه ریزان محلی خودداری کنید و تا حد امکان بخرید و نگه دارید مگر اینکه یک سگ واقعی را انتخاب کرده باشید.

مالیات یکی دیگر از هزینه های بزرگ برای ما با اوراق بهادار در یک حساب مشمول مالیات است. بدیهی است که اولین توصیه ما این است که هر سکه ای را که می توانید به حساب های معوق مالیاتی بچسبانید (راهنمای 401k و راهنمای IRA و Roth IRA را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد حساب های معوق مالیاتی کسب کنید). این امر به شما اجازه می دهد تا پول شما بدون بازنشستگی رشد کند و این باعث می شود که ثروت خود را در هزینه های مالیاتی پس انداز کند. برای کسانی از ما که نمی توانیم تمام پس اندازهای ما را در حساب های معوق مالیاتی قرار دهیم ، بهترین راه برای پایین نگه داشتن هزینه مالیات شما این است که سرمایه گذاری های خود را تا حد امکان نگه دارید. بهترین پلتفرم ترید...

ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 34 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:03