چگونه سهام بخریم؟

ساخت وبلاگ

دانستن نحوه خرید سهام برای شخصی که می خواهد در معرض بازار سهام قرار گیرد بسیار مهم است. بازارهای سهام بی ثبات هستند و زمان بندی آن بسیار مهم است. سهام در بورس معامله می شود، اما نمی توانید بروید و از بورس سهم بخرید. در عوض، چندین مرحله برای خرید سهم وجود دارد.

فهرست مطالب

خوراکی های کلیدی

 • یک فرد باید بداند که چگونه سهام بخرد و در معرض بازار سهام قرار گیرد. سهام بی ثبات هستند و زمان بندی ضروری است.
 • سهام در بورس معامله می شود، اما نمی توان رفت و از بورس سهام خرید. در عوض، چند مرحله برای خرید سهم وجود دارد.
 • پنج طرف در معامله سهام مشارکت دارند: شرکت، صرافی (سکوی معاملاتی)، کارگزار، بانک سپرده گذاری و سرمایه گذاران.
 • سهام یکی از رویکردهای خلق ثروت است. قیمت سهام ثابت نیستبنابراین باید منتظر بهترین فرصت برای خرید و خرید سهام بود.

احزاب درگیر

عمدتاً پنج طرف در یک معامله سهام شرکت دارند.

parties involved in buy shares

شما آزاد هستید که از این تصویر در وب سایت، الگوها و غیره خود استفاده کنید، لطفاً یک پیوند انتساب به ما ارائه دهید چگونه منبع را ارائه کنیم؟پیوند مقاله برای پیوند به عنوان مثال: منبع: چگونه سهام بخریم؟(wallstreetmojo.com)

 1. اول: شرکتی که می‌خواهید سهام آن را بخرید، باید در لیست اوراق بهادار قرار گیرد. اگر شرکت در بورس نباشد، اگر سهام آن عمومی نباشد، نمی توانید سهام آن را بخرید.
 2. دوم: بورسی باشد که در آن سهام معامله شود. بدون مبادله، یک پلت فرم معاملاتی، نمی توانید سهام بخرید.
 3. ثالثاً: کارگزاران به عنوان طرف مجاز در تجارت فعالیت می کنند. بورس به کارگزاران اجازه می دهد تا از طرف سرمایه گذاران معامله کنند.
 4. چهارم: بانک های سپرده گذار به عنوان نگهبان سهام از طرف سرمایه گذاران فعالیت می کنند.
 5. پنجم: ما به سرمایه گذارانی نیاز داریم که مایل به خرید یا فروش سهم باشند.

کلیه طرف های ذکر شده در بالا ملزم به تکمیل خرید سهم هستند.

How-to-Buy-Shares

شما آزاد هستید که از این تصویر در وب سایت، الگوها و غیره خود استفاده کنید، لطفاً یک پیوند انتساب به ما ارائه دهید چگونه منبع را ارائه کنیم؟پیوند مقاله برای پیوند به عنوان مثال: منبع: چگونه سهام بخریم؟(wallstreetmojo.com)

چگونه سهام بخریم؟

چندین مرحله در آن وجود دارد:

چندین کارگزار در بازار وجود دارد. اگر کارگزار خود را عاقلانه ترجیح دهید ، به شما کمک می کند. هر کارگزار یک کمیسیون را متهم می کند ، بنابراین شما باید بازار را به درستی بررسی کنید و یک کارگزار را انتخاب کنید که هزینه کمتری داشته باشد و تجارت را سریعتر انجام دهد.

این مرحله بسیار مهم است و مهمترین مرحله است. اما ابتدا باید یک حساب بازرگانی را با کارگزار خود باز کنید. این حساب به شما در تجارت در سهام کمک می کند. تجارت به معنای خرید و فروش سهام است. بنابراین ، شما به یک بستر نیاز دارید که بتوانید سهام را خریداری و بفروشید. بنابراین ، یک حساب بازرگانی آن پلتفرم را به شما می دهد. یک حساب DEMAT با سپرده گذاری به شما کمک می کند تا سهام خود را حفظ کنید. سهام قبلی قبلاً در قالب کاغذ بود. همه آنها دیجیتالی شده اند. بنابراین ، اگر بانکی داشته باشید که آنها سهام دیجیتالی شده را ذخیره می کنند ، کمک می کند. بنابراین ، بانک سپرده گذاری به عنوان یک خانه ذخیره سازی برای سهام دیجیتالی عمل می کند.

انتخاب شرکتی که سهمش را می خواهید خریداری کنید. انتخاب سهم صحیح بسیار مهم است. قبل از خرید باید یک تحلیل مناسب انجام داد. ما باید سهام خریداری کنیم که قیمت بازار آنها زیر ارزش ذاتی آنها (IV) باشد. ارزش ذاتی قیمت واقعی است که سهم باید داشته باشد. بنابراین ، اگر ارزش ذاتی بیش از قیمت سهم در بازار باشد ، قیمت سهم افزایش می یابد و ارزش ذاتی آن را برآورده می کند. بنابراین ، ما باید سهم را همانطور که اکنون کم ارزش است خریداری کنیم.

پول را از حساب بانکی خود به حساب کارگزاری منتقل کنید. بدون پول ، شما نمی توانید تجارت کنید.

خرید سهم و پرداخت کمیسیون برای آن. در هر هنجارهای بازار ، پس از خرید سهم از حساب تجارت خود ، 2 تا 3 روز طول می کشد تا سهام به حساب DEMAT خود اعتبار دهد. این زمان زمان حل و فصل نامیده می شود. بانک سپرده گذاری نام مالک قبلی را حذف کرده و نام مالک جدید را اضافه می کند. بنابراین ، چند روز طول می کشد.

سهام به حساب DEMAT شما اعتبار می یابد و تا زمانی که آنها را بفروشید ، در آنجا بمانید.

نمونه خرید سهم

آقای X می خواهد سهام فیس بوک را که با 207 دلار معامله می شوند ، خریداری کند. چگونه او این کار را خواهد کرد؟

راه حل

مرحله 1: آقای X یک حساب تجارت و DEMAT افتتاح خواهد کرد. آقای X ABC را به عنوان کارگزار انتخاب می کند و یک حساب معاملاتی را تنظیم می کند. هر کارگزار با بانکهای سپرده گذاری ارتباط دارد و کارگزار به آقای X کمک می کند تا با بانک سپرده گذاری حساب کند.

مرحله 2: آقای X پول را از بانک خود به حساب کارگزار منتقل می کند. این کارگزار همچنین با ارائه حاشیه به مشتریان کمک می کند. آنها می توانند سهام خود را بیشتر از پولی که در حساب کارگزار دارند خریداری کرده و بعداً کارگزار را بازپرداخت کنند.

مرحله 3: اکنون ، آقای X مجبور است با استفاده از پلت فرم تجارت آنلاین خود یا با ارائه دستورالعمل به یک کارگزار از طرف مشتری ، سهام فیس بوک را خریداری کند. اگر آقای X سهام را با قیمت ثابت بخواهد ، محدودیت سفارشات محدودیت سفارشات محدودیت سفارش سفارش را ارائه می دهد یا امنیت را با قیمت ذکر شده یا بهتر می فروشد. در مورد سفارشات فروش ، آن را با قیمت محدود یا بالاتر آغاز می شود ، در حالی که برای سفارشات خرید ، فقط با قیمت محدود یا پایین تر انجام می شود. بیشتر بخوانیدبا این حال ، اگر او بخواهد سهام را با هر قیمتی که در بازار حاکم است ، خریداری کند ، می تواند سفارش بازار را ارائه دهد.

مرحله 4: پس از خرید ، او از حساب کارگزاری خود از پول استفاده می کند. بسته به بازار ، چند روز طول می کشد تا سهام به حساب DEMAT اعتبار پیدا کند.

فواید

 • سهام یک روش عالی برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض سهام عدالت در بازار سهام بازار سهام است که شرکت ها را قادر می سازد تا اوراق بهادار خود را برای سرمایه گذاران صادر کنند. همچنین مبادله بیشتر این سهام بین خریداران و فروشندگان را تسهیل می کند. این شرکت شامل بورس های مختلف مانند بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) است. بیشتر بخوانید. بازار سهام دارای چندین بخش است که اقتصاد یک کشور را تشکیل می دهد. بنابراین ، اگر شخصی احساس کند که بخش اتومبیل در حال افزایش است ، آن شخص باید سهم یک شرکت را از بخش خودرو خریداری کند یا در ETF سرمایه گذاری کند.
 • سرمایه گذاری سیستماتیک در سهام برای مدت طولانی همیشه سودمند بوده است. اگر داده های 20 سال گذشته را تجزیه و تحلیل کنید ، خواهید دید که به طور متوسط ، بازار سهام بازده بیشتری نسبت به بازار بدهی فراهم کرده است.
 • اگر به یک شرکت ایمان دارید و مانند نحوه عملکرد شرکت دوست دارید ، خرید سهم ساده ترین راه برای شرکت در شرکت است. این در حال خرید مالکیت در یک شرکت خاص است. بنابراین ، این حق را به شما می دهد که با شرکت درگیر شوید.

نتیجه

خرید سهم یک گام مهم برای درگیر شدن با یک شرکت است. سهام راهی برای ساخت ثروت است. سرمایه گذاری سیستماتیک برای ایجاد ثروت بیش از یک دوره طولانی مدت بسیار مهم است. قیمت سهام ثابت نیست. بنابراین باید منتظر بهترین فرصت برای خرید و فروش سهام باشید. باید هنگام انتخاب کارگزار و در طول انتخاب سهام ، تحقیقات مناسبی انجام داد.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

باید یک سفارش قبل از بازار را با محاسبه در ساعت 9:00 صبح قرار دهید. باید قیمت فعلی بازار x 1. 05 = خرید قیمت سهام را محاسبه کرد.

برای خرید سهام ، ابتدا باید کارت PAN بدست آورد. سپس ، یک حساب DEMAT و یک حساب تجارت آنلاین دریافت کنید. در مرحله بعد ، باید یک حساب بانکی پیوند داده و تجارت را شروع کند.

باید با سرمایه گذاری در شرکت های نوپا و واسطه ها ، خرید ESOP ها به طور مستقیم از مروج یا کارمندان ، در شرکت دولتی برتر ثبت نشده سرمایه گذاری کرد. علاوه بر این ، باید در برنامه های PMS و AIF سرمایه گذاری کرد که سهام موجود را افزایش می دهد. نقص ، ضرر سرمایه ، هیچ خطر سود سهام و ریسک رقیق در خرید یک شرکت دولتی ثبت نشده دخیل است.

با تأمین بودجه راه اندازی و واسطه ها ، خرید ESOP به طور مستقیم از کارمندان یا مروج ، یا مشارکت در برنامه های AIF و PMS که سهام خرید نشده را در اختیار شما قرار می دهد ، می توان در شرکت های برتر ثبت نشده در هند سرمایه گذاری کرد. ناسازگاری ، از دست دادن سرمایه ، عدم سود سهام و خطر رقیق برخی از خطرات است.

مقالات توصیه شده

این مقاله راهنمایی برای مراحل خرید سهام و معنی آنها است. ما در مورد نحوه خرید سهام یک شرکت ، طرفین درگیر ، یک مثال و مزایا بحث می کنیم. ممکن است در مورد بودجه از مقالات زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید: -

دوره بانکی سرمایه گذاری رایگانپایه و اساس بانکداری سرمایه گذاری ، مدل سازی مالی ، ارزیابی ها و موارد دیگر را بیاموزید.

به Wallstreetmojo YouTube بپیوندید

دوره اکسل رایگانخانم اکسل را از ابتدا بیاموزید. فرمول های مستر اکسل ، نمودارها ، میانبرها با 3+ساعت ویدیو.

به اینستاگرام Wallstreetmojo بپیوندید

دوره مدل سازی مالی رایگانیادگیری مدل سازی مالی در اکسل با این راهنمای گام به گام (مطالعه موردی Colgate)

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 616 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:12