2 بهترین زمان از سال برای درخواست شغل (و چه زمانی از آن اجتناب کنید)

ساخت وبلاگ

best time to apply for jobs and look for a job

توجه: اگر به دنبال بهترین روزها یا زمان های هفته برای درخواست شغل هستید، می توانید آن را در این مقاله بخوانید. مقاله زیر درباره بهترین زمان‌های سال و ماه‌های خاص است.

بهترین زمان از سال برای جستجوی شغل چه زمانی است؟

ژانویه و فوریه بهترین زمان از سال برای جستجوی کار است. مدیران استخدام بودجه‌های استخدامی جدیدی را برای سال دریافت کرده‌اند، اکثر کارگران از تعطیلات تعطیلات برگشته‌اند، و شرکت‌ها نیز اغلب تعداد معوقه‌ای از استخدام دارند که می‌خواستند انجام دهند اما در طول فصل تعطیلات متوقف شده بودند. به این دلایل، ژانویه و فوریه ماه های بسیار خوبی برای جستجوی شغل هستند.

زمان‌های دیگری نیز در سال وجود دارد که بهتر از موارد دیگر برای درخواست شغل هستند. بنابراین ما در این مقاله ماه به ماه می رویم.

پس از اتمام این مقاله بهترین زمان برای درخواست شغل و همچنین بدترین زمان های سال را برای درخواست خواهید دانست.

چرا ژانویه / فوریه یکی از بهترین زمان ها برای جستجوی شغل است:

آغاز سال (ژانویه و فوریه) زمان بسیار خوبی برای استخدام در بیشتر صنایع است. در واقع بهترین زمان برای جستجوی شغل در تمام طول سال در بیشتر صنایع است.

ژانویه معمولاً با بازگشت مردم از تعطیلات تعطیلات به آرامی شروع می شود، اما در هفته دوم ماه، همه چیز به آرامی پیش می رود. هنگامی که این اتفاق می افتد، استخدام خیلی سریع انجام می شود و تعداد زیادی مصاحبه تلفنی و مصاحبه های دور اول شروع می شود.

این زمانی از سال است که بیشترین تعداد تصمیم‌گیرندگان در دفتر حضور دارند، بنابراین می‌توانید خیلی سریع‌تر یک «بله» بگیرید و شغل جدیدی را که می‌خواهید شروع کنید!

فقط مطمئن شوید که بعد از مصاحبه خود را پیگیری می کنید زیرا مدیران استخدام در این زمان از سال بسیار شلوغ هستند ... نه فقط با استخدام بلکه با سایر وظایف نیز. بنابراین اگر یک هفته پس از مصاحبه بازخوردی نشنیدید، از طریق ایمیل بررسی کنید و دوباره بپرسید.

یکی دیگر از دلایل خوب بودن این دو ماه: شرکت‌ها معمولاً بودجه‌های استخدامی جدید خود را برای سال در ژانویه دریافت می‌کنند و بسیاری از فعالیت‌های استخدامی که در نوامبر و دسامبر به تعویق افتاده بود، اکنون می‌توانند به جلو بروند.

بنابراین آنها تعداد زیادی شغل خواهند داشت که باید پر شوند، و شما می توانید وارد شوید و آن را پر کنید!

بسیاری از شرکت ها نیز در ماه دسامبر پاداش های سالانه پرداخت می کنند، بنابراین بسیاری از مردم برای تغییر شغل تا ژانویه منتظر می مانند. شرکت ها این انتظار را دارند، بنابراین به دنبال استخدام های جدید زیادی در ژانویه هستند. یکی دیگر از دلایلی که زمان خوبی از سال برای جستجوی شغل است.

مارس، آوریل و می:

این ماه ها به چند دلیل هنوز زمان بسیار خوبی برای درخواست شغل هستند.

افزایش استخدام در ژانویه و فوریه معمولاً تا زمان رسیدن تابستان ، حرکت را حفظ می کند (بیشتر در بخش بعدی). بنابراین مارس ، آوریل و ماه مه هنوز اوقات خوبی برای تلاش برای ایجاد یک تن مصاحبه و کار جدید است.

با این حال ، این بدان معنی است که رقابت بیشتری وجود دارد. تعداد بیشتری از افراد متقاضی شغل هستند و در این زمان از سال مصاحبه می کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که سؤالات و پاسخ های مصاحبه شغلی را تمرین می کنید تا این فرصت را هدر ندهید.

به همین دلیل است که این زمان از سال به طور کلی خوب است: هرچه به تابستان نزدیک می شوید ، شرکت ها فشار بیشتری برای به پایان رساندن روند مصاحبه و استخدام شخصی احساس می کنند. این امر به این دلیل است که آنها می دانند که مردم این شرکت در تابستان به تعطیلات می روند و پایان دادن به روند استخدام سخت تر خواهد بود.

مثال: شما روند مصاحبه را از اوایل ماه مه شروع می کنید. پس از چند دور مصاحبه ، نزدیک به پایان ماه مه است و دو عضو اصلی تیم ماه آینده به تعطیلات می روند.

آنها به احتمال زیاد عجله می کنند تا این روند را با شما به پایان برسانند. به طور معمول آنها ممکن است پاهای خود را بکشند و آن را در لیست اولویت های خود پایین بیاورند (اگر به اندازه کافی مصاحبه کرده اید ، می دانید که بعضی اوقات شرکت ها برای نهایی کردن چیزها برای همیشه می گیرند).

این همیشه اتفاق نمی افتد اما این یک سناریوی احتمالی است که می تواند به نفع شما باشد. بدیهی است که هر شرکت متفاوت است و کاملاً ممکن است یک مدیر استخدام می گوید ، "بگذارید این کار را به محض بازگشت از تعطیلات تمام کنیم."

درخواست شغل در ژوئن ، ژوئیه و آگوست می تواند سخت باشد ...

ماه های تابستان معمولاً کندتر است و به طور معمول یکی از بهترین زمان ها برای درخواست شغل نیست. مدیران در طول تابستان تعطیلات بیشتری می گیرند و جمع آوری تیم برای انجام مصاحبه چهره به چهره یا تصمیم گیری در مورد استخدام سخت تر است.

اگر در تابستان کار می کنید و نمی توانید شغلی پیدا کنید ، به همین دلیل است.

شرکت ها همچنین بسیاری از مواضع باز خود را هنگام فشار استخدام در ابتدای سال (در ژانویه-مه) پر می کنند ، بنابراین تا زمان رسیدن ماه های تابستان ، نیاز کمتری وجود دارد.

این بدان معنا نیست که هیچ شغلی وجود ندارد. شما فقط باید کمی سخت تر جستجو کنید.

ممکن است به دلیل این واقعیت که در ماه های تابستان تعداد متقاضیان کمتری وجود دارد ، بتوانید از آن ایستادگی کنید. به همین دلیل ، هنوز هم ارزشمند است که در تابستان برخی از شکار های شغلی را انجام دهیم.

شما فقط به کمی صبر بیشتر نیاز دارید تا با افرادی که در تعطیلات و سایر تأخیرها هستند ، کنار بیایند. انتظار ندارید روند مصاحبه را تمام کنید و در یک هفته استخدام شوید.

اگر تصمیم گرفتید که در ماه های تابستان درخواست نکنید ، هنوز هم می توانید در مورد تهیه رزومه خود در شکل برتر کار کنید و برنامه ریزی/استراتژیک جستجوی شغل خود را برای سپتامبر ...

به دنبال شغل در سپتامبر و اکتبر معمولاً خوب است:

سپتامبر و اکتبر همچنین برخی از بهترین زمان ها برای درخواست مشاغل (همراه با ژانویه و فوریه که قبلاً ذکر شد) است. چرا؟

استخدام در امواج اتفاق می افتد. تابستان کند بود ، بنابراین اوایل پاییز سرعت می یابد. به خصوص که مدیران استخدام از تعطیلات برمی گردند.

مصاحبه های بیشتر اتفاق می افتد و کمتر خرابی و انتظار وجود دارد. روند استخدام به طور کلی نرم تر است و می توانید از ابتدا تا پایان سریعتر دریافت کنید.

آیا این بهتر از ژانویه و فوریه است؟در بیشتر صنایع ، این یک چیز کوچک است. من می گویم تقریباً خوب استاگر ژانویه و فوریه بهترین زمان سال برای درخواست شغل هستند ، این دومین بهترین برای مطمئناً است!

سپتامبر و اکتبر اوقات خوبی برای شکار شغل است. بهره بردن.

درخواست در نوامبر و دسامبر:

من نمی خواهم این بخش بعدی شما را از شروع کار برای کار و گرفتن پا در این رقابت منصرف کند. اگر امیدوارید مصاحبه های زیادی را انجام دهید و سریع پیشنهادات شغلی را ببینید ، فقط می دانید که نوامبر و دسامبر و به طور معمول بسیار آهسته است. در اینجا به همین دلیل است ...

با چرخش نوامبر ، مدیران استخدام و بخش های منابع انسانی شروع به کنار گذاشتن اهداف استخدام خود کرده و برای ابتدای سال آینده چیزها را نجات می دهند. آنها در سال نو بودجه استخدام جدیدی دریافت می کنند و کمتر افراد در تعطیلات هستند ، بنابراین صبر کردن برای آنها راحت تر است.

مردم در ماه های زمستان به طور کلی تنبل تر هستند. من مطمئن هستم که شما آن را احساس کرده اید ... چند هفته قبل از تعطیلات دارید و تصمیم می گیرید که چند کار می تواند منتظر سال جدید باشد. متأسفانه ، درخواست شغلی شما ممکن است یکی از آن دسته از کارهایی باشد که شخصی تصمیم می گیرد تا سال جدید کار خود را انجام دهد.

همچنین ، اواخر نوامبر و دسامبر زمان های محبوب برای تعطیلات است تا مدیر استخدام در دفتر نباشد.

چرا پایان ماه دسامبر هنوز هم می تواند زمان خوبی برای درخواست شغل باشد:

حتی اگر من فقط چند دلیل برای شما بیان کردم که دسامبر زمان خوبی برای جستجوی شغل نیست ، اما هنوز هم می توانید برنامه های شغلی را ارسال کنید تا وقتی همه در ژانویه به دفتر بازگشتید ، از این رقابت جلوتر باشید!

در هر زمان معین ، حداقل کسی از HR در دفتر خواهد بود. فقط انتظار نداشته باشید که جدا از تماس تلفنی اولیه ، بلافاصله مصاحبه های زیادی را دریافت کنید.

تا زمانی که به این موضوع توجه نکنید ، پایان ماه دسامبر می تواند زمان بسیار خوبی برای شروع جستجوی شغل شما باشد. و احتمالاً این روند را به پایان می رسانید و کار جدید خود را در فوریه یا مارس شروع می کنید.

recap: بهترین زمان برای درخواست شغل

  • ژانویه: زمان خوبی برای جستجوی شغل است ، اما دو هفته اول ممکن است با بازگشت افراد از تعطیلات کند باشد.
  • فوریه: زمان عالی برای درخواست شغل و جستجوی شغل.
  • مارس ، آوریل ، مه: اوقات بسیار خوبی از سال برای جستجوی شغل.
  • ژوئن ، ژوئیه ، آگوست: بهترین زمان برای درخواست شغل نیست ، اما هنوز هم می توان موقعیت عالی پیدا کرد. فقط برای یک فرآیند مصاحبه کندتر آماده شوید ، زیرا کارکنان کلیدی بیشتری در طول تابستان تعطیلات می گیرند.
  • سپتامبر و اکتبر: زمان عالی سال برای جستجوی شغل و درخواست شغل.
  • نوامبر: به طور معمول نسبتاً خوب است ، زیرا شرکت ها قبل از پایان سال سعی در استخدام نهایی خود دارند. با این حال ، یک یا دو هفته آخر نوامبر به دلیل تعطیلات آینده می تواند سرعت زیادی را کاهش دهد.
  • دسامبر: به طور معمول یک ماه بسیار کند که از نظر استخدام برای بیشتر شرکت ها اتفاق نمی افتد.

اگر توصیه های فوق را دنبال کنید ، در بهترین زمان برای استخدام درخواست خواهید کرد. مصاحبه های بیشتری دریافت خواهید کرد (و این روند سریعتر حرکت خواهد کرد) بنابراین می توانید زودتر به جستجوی شغل خود پایان دهید.

زمان را سرنگون نکنید

در حالی که این داده ها می توانند شما را راهنمایی کنند ، آن را سرنگون نکنید! اگر تازه در بهار فارغ التحصیل شده اید و در تابستان نیاز به یافتن شغل دارید ، خوب است. به جستجوی کار خود حمله کنید!

اگر در ماه نوامبر اخراج شده اید و نیاز به یافتن شغل در ماه دسامبر یا اوایل ژانویه دارید ، این کار را انجام دهید. اجازه ندهید این مقاله شما را دلسرد کند یا شما را متوقف کند. حقیقت این است که شما می توانید در هر ماه و در هر زمان کار کنید. و شما فقط به یک کار نیاز دارید ، درست است؟

داده های فوق فقط برای راهنمایی شما و ارائه اطلاعات پیش زمینه در مورد دلیل برخی از زمان های سال و بهتر برای جستجوی شغل و استخدام در نظر گرفته شده است.

مثل این پست؟آن را پین کنید تا برای دفعه بعدی که به آن نیاز دارید پس انداز کنید!

best time to look for a job

درباره نویسنده Biron Clark

Biron Clark یک استخدام کننده اجرایی سابق است که به طور جداگانه با صدها نفر از افراد متقاضی شغل کار کرده ، هزاران رزومه و پروفایل LinkedIn را بررسی کرده و برای شرکت های برتر تحت حمایت سرمایه گذاری و شرکت های Fortune 500 استخدام شده است. وی از سال 2012 به افراد متقاضی شغل توصیه می کند که در جستجوی شغل خود متفاوت فکر کنند و موقعیت های با درآمد بالا و رقابتی را به زمین بیاندازند.

نگه داری! قبل از مصاحبه

PDF رایگان ما را با 30 سؤال و پاسخ مصاحبه برتر دریافت کنید. در خبرنامه ایمیل ما به 10،000+ متقاضی کار بپیوندید و ما 30 سؤال باید از شما را برای شما ارسال کنیم ، به علاوه بهترین نکات خودی ما برای تبدیل مصاحبه به پیشنهادات شغلی.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:50