بانک های پاکستان در عربستان سعودی برای جلوگیری از پیش فرض

ساخت وبلاگ

photo pid

در آنچه به نظر می رسد جایگزینی برای صندوق بین المللی پول (IMF) است ، اسحاق دار وزیر دارایی روز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد که طی چند روز یک وثیقه دوم 3 میلیارد دلاری از عربستان سعودی دریافت کند ، و قول داد که از طریق فروش دارایی ها برای افزایش سهام ، پول جمع کندذخایر ارزی کم ارزش است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با تیم اقتصادی دولت ، DAR تعهد خود را به برنامه صندوق بین المللی پول نشان داد اما در عین حال تأکید کرد که وی هیچ اقدامی را انجام نمی دهد که بار سنگین مردم را بر عهده بگیرد. در مطبوعات ، DAR به طور قاطع نگفت که کمیته امنیت ملی (NSC) به وضوح از برنامه برنامه صندوق بین المللی پول حمایت می کند.

دار در طولانی ترین کنفرانس مطبوعاتی خود از ماه اکتبر به همراه وزیر برنامه ریزی احسان اقبال ، وزیر انرژی خرام دستگرخان ، وزیر امور اقتصادی ، آیاز صادق ، وزیر اطلاعات ماریوم اورانگزب و وزیر امور خارجه آیشا غوس پاشا پاسخ داد تا به پاکستان تهرایک-انسفن پاکستان پاسخ دهد.(PTI) انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت.

دار گفت: "مایل به خدا ، در امور روزها ، عربستان سعودی در حالی که به این سؤال پاسخ می دهد که آیا تعهد مشخصی از سوی هر ملت خارجی برای جلوگیری از بحران وجود دارد ، گفت:بعداً ، وی به اکسپرس تریبون گفت که پاکستان 3 میلیارد دلار از پادشاهی دریافت می کند.

دو بار در سه ماه گذشته ، دار گفته بود که عربستان سعودی 3 میلیارد دلار پول نقد می دهد - دومین کمک مالی در یک سال گذشته. بیان شده است که این موضوع اکنون برای رضایت نهایی خود در انتظار پادشاه سعودی است.

با توجه به سنگین بودن اوضاع ، رهبری مدنی و نظامی بیش از دو بار در یک هفته گذشته ، از جمله در بالاترین سطح-NSC ، درباره اوضاع اقتصادی بحث کرده است.

دار گفت: "کمیته امنیت ملی راضی بود و هیچ نگرانی در مورد آن وجود ندارد."

وزیر دارایی قاطعانه نگفت كه NSC از این برنامه برای رفتن به صندوق بین المللی پول حمایت كرد ، اما تأكید كرد كه اجماع وجود دارد كه همه با هم همکاری می كنند تا از بحران فعلی بیرون بیایند.

دار گفت که بازپرداخت وام ها "چیز غیرمعمول نیست" ، زیرا همه ملل تصمیم به وام گرفتن پول جدید برای پرداخت بدهی های قدیمی دارند یا آنها تصمیم می گیرند که بتوانند از این امر استفاده کنند. ما در تلاش هستیم تا مبلغ سپرده ها را بچرخانیم. "وی افزود: چین به زودی 1. 2 میلیارد دلار بازپرداخت می کند اما نگفت که آیا پکن نیز وام تازه ای می دهد یا خیر.

وزیر دارایی ادعا کرد که تا 30 ژوئن ، موقعیت ذخایر ارز "در مقایسه با جایی که پاکستان امروز ایستاده است" بسیار خوب خواهد بود ".

وزیر دارایی گفت: "دولت همچنین در حال کار بر روی معاملات دولت به دولت است ، که شامل فروش دارایی و واگذاری سهام است اما این یک شبه اتفاق نمی افتد."ذخایر در شش ماه.

با این حال ، این اقدامات برای هشت ماه گذشته مورد بحث قرار گرفته است. دار گفت: فروش دو نیروگاه LNG و سهام شرکت های ذکر شده دولت تحت معاملات دولت به دولت ، میوه های کم کار بود.

وزیر دارایی یک بار دیگر ادعا کرد که "دولت به برنامه صندوق بین المللی پول متعهد است. در عین حال ، وی افزود: "ما اقداماتی را انجام نخواهیم داد که ممکن است بار مرد عادی را افزایش دهد" - بیانیه ای که با خواسته های صندوق بین المللی پول به خوبی پیش نمی رود.

صندوق بین المللی پول از برنامه ای برای پایان دادن به بدهی های دایره ای 50000 میلیارد روپیه ، افزایش قیمت انرژی ، تحمیل مالیات های جدید ، درخواست شده است که روپیه ارزش واقعی خود را به دست آورد و به استثنای هزینه های مربوط به سیل - به استثنای هزینه های مربوط به سیل - شرایطی که باعث کاهش هزینه های مربوط به سیل می شود ، به دست آورد. تورم که در حال حاضر 25 ٪ ایستاده است.

دار گفت که تورم بسیار دردناک است ، به همین دلیل او سه بار قیمت سوخت را کاهش داده و آنها را برای سه ماه گذشته پایدار نگه داشته است. دار گفت: "آیا می توانیم در این شرایط ملت را سنگین کنیم ، نه ما نمی توانیم."

اما وزیر دارایی گفت که دولت قصد دارد برای افزایش بودجه برای توانبخشی ناشی از سیل ، مالیات سیل را تحمیل کند و مالیات بر درآمد بادگیر را به بانکهایی تحمیل کند که سودهای زیادی را از طریق دستکاری ارز به وجود آورد.

هفته گذشته اکسپرس تریبون گزارش داده بود که دولت قصد دارد یک دستورالعمل ریاست جمهوری را اعلام کند تا این مراحل را عملی کند. با این حال ، این اقدامات از آنچه صندوق بین المللی پول درخواست کرده است کوتاه نیست. دار افزود: "من تمام تلاش خود را می کنم تا برنامه دوم صندوق بین المللی پول را تکمیل کنم بعد از اینکه اولین بار در آخرین دوره من تمام شد."

دار گفت که آرزوی او این است که بررسی های نهم و دهم از برنامه صندوق بین المللی پول باید محاصره شود اما این حق وام دهنده برای تصمیم گیری نهایی است. دوره نهمین دوره بررسی ژوئیه-سپتامبر بود اما دولت نتوانست این کار را قبل از پایان ماه نوامبر انجام دهد. اکنون ، دهمین بررسی برای دوره اکتبر-دسامبر 2022 نیز به موعد مقرر شده است.

وزیر دارایی اظهار داشت: "مانترا پیش فرض ، پیش فرض و پیش فرض باید متوقف شود زیرا این امر به پاکستان آسیب می رساند."وی اصرار داشت كه دولت كاملاً موقعیتی داشته باشد و تمام پرداخت ها را انجام دهد. وی اظهار داشت که ذخایر پاکستان "تا سال 2018 خالص بوده و هیچ کشور دیگری در پاکستان سپرده ندارد". اما چین در آن زمان نیز 1 میلیارد دلار در مقایسه با کل 9 میلیارد دلار امروز توسط عربستان سعودی ، چین و امارات متحده عربی قرار داده بود.

دار گفت: "ادغام اقتصاد و حاوی تورم دستور کار اصلی ما است اما هیچ میانبر وجود ندارد و مدتی طول می کشد."وی اعتراف کرد: "اوضاع به گونه ای است که دولت نمی تواند Eurobonds را شناور کند."او سیاست های عمران خان را که به پاکستان آسیب رسانده و منجر به پایین آمدن رتبه های اعتباری پاکستان شد ، مقصر دانست - یک مانع بزرگ در شناور یوروباند.

"ما به عنوان یک ملت به درون گرایی نیاز داریم. در سال 2016 ، این کشور آماده شد تا پیاده شود اما به دلیل سیاست عمران که در چهار سال گذشته همه چیز را نابود کرد ، عقب نشینی شد. "او گفت: "عمران خان از یحیی خان بدتر است."

وزیر دارایی اظهار داشت که مقاله سفید PTI ، که یک روز پیش منتشر شد ، فریب دهنده بود و بیشتر چهره های کلان اقتصادی اشتباه بوده است. وی از PTI به دلیل "فریب دادن" توده ها از طریق "کاغذ سفید" خود در مورد اقتصاد انتقاد کرد.

در سند خود ، PTI تصویری تاریک از اقتصاد را نقاشی کرد و گفت که تورم در این کشور در هشت ماه گذشته شاهد افزایش شدید بوده است. دار تأکید کرد که اقتصاد در زمان دولت لیگ مسلمانان پاکستان (PML-N) در مقایسه با دوره چهار ساله PTI در یک وضعیت بهتر قرار دارد.

دار گفت: "ارائه PTI شاخص های انتخابی ، نادرست و اقتصادی گمراه کننده بود."وی افزود: مقایسه های انجام شده در کاغذ سفید نادرست و عاری از زمینه اقتصادی بود.

وی گفت: اوضاع اقتصادی از آوریل 2022 به شدت تحت تأثیر میراثی است که دولت جدید از رژیم قبلی وام گرفته است ، از این رو آنچه دولت دموکراتیک پاکستان (PDM) دریافت کرد ، دریافت کرد که باید مخرج مقایسه باشد.

وی افزود: با این حال، این زمینه در ارائه PTI غایب بود، در حالی که وضعیت اقتصادی بین‌المللی، ابر چرخه کالاها، تأثیرات جنگ روسیه و اوکراین و سیل‌های فاجعه‌بار در کشور را نادیده گرفت. وی گفت: برای تحلیل منصفانه باید این واقعیت ها را در نظر داشت.

او گفت که صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده بود که یک سوم جهان در سال 2023 دچار رکود جدی خواهد شد و پاکستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. وی گفت: صندوق رشد اقتصادی را 2. 7 درصد پیش بینی کرده است. احسن اقبال وزیر برنامه ریزی در پاسخ به سوالی گفت که قیمت ها به دلیل عدم اجرای مصوبه پنجاب افزایش یافته است.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 11 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:43