چگونه می توان الگوهای گوه در حال ظهور و سقوط را تجارت کرد

ساخت وبلاگ

گوه یک نوع مشترک از الگوی نمودار معاملات است که به هشدار دادن به معامله گران به واژگونی بالقوه یا ادامه جهت قیمت کمک می کند. این که آیا قیمت روند قبلی را معکوس می کند یا در همان جهت ادامه می یابد بستگی به جهت برک آوت از گوه دارد. گوه ها یک الگوی نمودار مفید برای درک هستند زیرا شناسایی آنها آسان است ، و خروج از یک الگوی قبلی ممکن است فرصت های تجارت ریسک/پاداش مطلوب را ارائه دهد.

گسترش های تنگ ، بدون هزینه پنهان و دسترسی به 12000 ابزار.

الگوهای نمودار گوه چیست؟

گوه ها هنگامی اتفاق می افتند که قیمت اقدام به قراردادهای عمل می کند و دامنه قیمت باریک تر و باریک تر را تشکیل می دهد. اگر خطوط روند در امتداد ارتفاعات نوسان و پایین نوسان ترسیم شود ، و آن خطوط روند همگرا شوند ، این یک گوه بالقوه است.

گوه ها می توانند در حال افزایش یا سقوط باشند. آنها همچنین می توانند زاویه دار شوند - به عنوان مثال ، در جایی که روند نزولی یا صعودی وجود دارد و امواج قیمت درون گوه کوچکتر می شوند.

در اینجا نمونه ای از یک گوه در حال سقوط در یک صعود کلی ، که از سبد سهام نفت و گاز در پلت فرم تجارت نسل بعدی ما استفاده می کند ، آورده شده است.

گوه ها می توانند هم به عنوان یک الگوی ادامه و هم یک الگوی وارونگی ارائه دهند. این بدان معنی است که قیمت ممکن است از الگوی گوه خارج شود و در جهت کلی روند دارایی ادامه یابد. با این حال ، قیمت ممکن است از یک گوه خارج شود و یک روند را به پایان برساند و روند جدیدی را در جهت مخالف شروع کند.

در مثال نمودار بالا ، گوه در حال سقوط به یک الگوی ادامه رسید. این امر به این دلیل است که روند کلی شروع شده است ، بنابراین وقتی قیمت از گوه به صعود رسید ، صعود ادامه یافت. در این حالت ، عقب نشینی در صعود به شکل گوه ای به خود گرفت.

گوه در حال ظهور یا صعودی چیست؟

گوه در حال افزایش هنگامی اتفاق می افتد که قیمت چندین نوسانات را به اوج های جدید تبدیل کند ، اما امواج قیمت کوچکتر می شوند. در اصل ، عمل قیمت در روند صعودی حرکت می کند ، اما عملکرد قیمت پیمانکاری نشان می دهد که حرکت صعودی در حال کند شدن است.

سبد سهم امنیت سایبر ، که برای تجارت در سکوی ما نیز در دسترس است ، نمونه ای از گوه صعودی را ارائه می دهد. عملکرد قیمت در گوه بالا می رود ، اما امواج قیمت کوچکتر می شوند.

هنگامی که یک گوه در حال افزایش در یک صعود اتفاق می افتد ، حرکت کند نشان می دهد و ممکن است کاهش قیمت آینده را پیش بینی کند. هنگامی که قیمت زیر گوه در حال افزایش بود ، افت رخ داد. با این حال ، در این حالت ، قطره قبل از وقوع تجمع دیگر کوتاه مدت بود.

هنگامی که یک گوه در حال افزایش در یک روند نزولی کلی رخ می دهد ، نشان می دهد که قیمت بالاتر می رود ، (باعث عقب نشینی در برابر پایین آمدن می شود) و این حرکات قیمت در حال از دست دادن حرکت است. این نشان می دهد که اگر زیر الگوی گوه شکسته شود ، ممکن است قیمت همچنان پایین بیاید.

گوه در حال سقوط یا نزولی چیست؟

گوه در حال سقوط هنگامی اتفاق می افتد که قیمت باعث تغییر چندگانه به پایین نوسان جدید می شود ، اما امواج قیمت کوچکتر می شوند. این روند نزولی را ایجاد می کند که در آن امواج قیمت به روند نزولی در حال پیمانکاری یا همگرا هستند.

نمودار USD/CAD ما در زیر نمونه ای از گوه در حال سقوط را ارائه می دهد.

هنگامی که یک گوه در حال سقوط در یک روند نزولی کلی رخ می دهد ، سیگنال حرکت روند نزولی را نشان می دهد. این ممکن است پیش بینی کند که در صورت افزایش قیمت و زمان افزایش قیمت ، قیمت آن را از بین ببرد.

هنگامی که یک گوه در حال سقوط در یک صعود کلی اتفاق می افتد ، نشان می دهد که قیمت در حال کاهش است ، (باعث عقب نشینی در برابر صعود می شود) و حرکات قیمت کوچکتر می شود. اگر قیمت از الگوی بالاتر باشد ، ممکن است روند صعودی ادامه یابد.

چگونه می توان از الگوهای گوه در ترکیب با واگرایی استفاده کرد؟

الگوهای گوه اغلب ، اما نه همیشه ، با واگرایی در نوسان سازهای لحظه ای مانند نوسان ساز تصادفی یا شاخص قدرت نسبی (RSI) همراه است.

واگرایی هنگامی اتفاق می افتد که قیمت در یک جهت حرکت می کند ، اما نوسان ساز در دیگری حرکت می کند. این امر با گوه ها اتفاق می افتد زیرا قیمت هنوز در حال افزایش است یا در حال کاهش است ، اما با امواج قیمت کوچکتر و کوچکتر. نوسان ساز با شروع حرکت در جهت مخالف این موضوع را منعکس می کند زیرا نوسان سازها در حال اندازه گیری حرکت قیمت هستند. در مورد تجارت با حرکت بیشتر بدانید.

یک تصادفی در نمودار قیمت USD/CAD در زیر به گوه در حال سقوط اضافه شده است. در حالی که قیمت سقوط می کند ، نوسان ساز تصادفی نه تنها نتواند به پایین ترین سطح برسد ، بلکه برای نیمی از سازند گوه پایین ترین سطح را نیز نشان می دهد. این نشان می دهد که حرکت قیمت نزولی در حال کند شدن است.

شکستن وارونه در قیمت گوه ، همراه با واگرایی در تصادفی ، به پیش بینی افزایش قیمت های بعد کمک کرد.

چگونه می توانم به طور خودکار گوه های در حال افزایش/در حال سقوط را شناسایی کنم؟

از نرم افزار می توان برای تشخیص الگوهای در حال ظهور و در حال سقوط استفاده کرد. به عنوان مثال ، پلت فرم معاملاتی ما دارای یک صفحه نمایش خودکار الگوی داخلی است. برای یافتن این ابزار مفید در نسل بعدی ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نمودار تجارت یک محصول مالی مورد نظر خود را باز کنید. به عنوان مثال این می تواند یک سهام ، جفت فارکس یا کالا باشد. ما بیش از 10،000 ابزار مالی برای تجارت ارائه می دهیم.
 2. در امتداد پایین پلتفرم ، برگه "الگوهای" را انتخاب کنید.
 3. سپس گزینه "Wedge" را انتخاب کنید. این نرم افزار به طور خودکار الگوهای گوه را در نمودار ، گذشته و حال ترسیم می کند.
 4. سپس معامله گران می توانند از این الگوهای استفاده کنند تا ببینند که چگونه قیمت به دنبال گوه های قبلی حرکت می کند و گوه های فعلی را نشان می دهد که ممکن است فرصت های معاملاتی را ارائه دهد.

از آنجا که این الگوها بر اساس نرم افزار خودکار ترسیم شده اند ، هنگام تصمیم گیری در مورد کدام الگوهای گوه برای استفاده یا تجزیه و تحلیل ، از اختیار استفاده کنید.

چگونه یک الگوی گوه در حال ظهور یا در حال سقوط را تجارت می کنید؟

در زیر یک استراتژی تجاری عمومی برای گوه ها وجود دارد و نباید به طرز شجاعانه از آن پیروی کرد. این می تواند بر اساس این که تاجر تا چه اندازه فکر می کند که قیمت ممکن است (هدف) را پس از یک شکست و چقدر مایل به ریسک کردن باشد ، تنظیم کند. از بین رفتن بیشتر از بین رفتن ، شانس کمتری برای رسیدن به توقف کوچکتر دارند ، در حالی که اهداف بزرگتر احتمال رسیدن به اهداف کوچکتر از احتمال کمتری برخوردار هستند.

در اینجا برخی از مراحل استراتژی کلی برای تجارت یک الگوی گوه آورده شده است.

 1. گوه را در یک نمودار مشخص کنید. خطوط روند را در امتداد ارتفاعات نوسان و پایین نوسان برای برجسته کردن الگوی بکشید.
 2. مراقب شکست باشید. این بدان معنی است که قیمت به خارج از الگوی گوه کشیده حرکت می کند.
 3. شکست را تأیید کنید. تأیید کنید که قیمت در خارج از گوه حرکت کرده است. خطوط روند را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها را به دلخواه خود کشیده اید (به طور معمول ، آنها در امتداد کشیده می شوند ، و ارتفاع و پایین می چرخند).
 4. وارد تجارت شوید. اگر قیمت از بالای روند بالایی گوه نزولی عبور کند ، می توانید یک موقعیت خرید را باز کنید ، یا هنگامی که قیمت زیر روند پایین یک گوه صعودی قرار می گیرد ، موقعیت فروش یا موقعیت فروش داشته باشید. پس از اتمام قیمت ، گاهی اوقات دوباره باز می گردد تا روند قدیمی گوه را دوباره امتحان کند. این می تواند فرصت ورود دیگری را فراهم کند.
 5. یک دستور توقف از دست دادن برای تجارت تعیین کنید. برخی از بازرگانان تصمیم می گیرند که از بین بروند و در خارج از طرف مقابل گوه از شکست قرار بگیرند. برخی دیگر ممکن است از دست دادن توقف نزدیکتر شوند تا اندازه توقف از بین برود. مدیریت ریسک یک عنصر مهم تجارت است.
 6. یک هدف سود را تنظیم کنید یا نحوه خروج از موقعیت سودآور را انتخاب کنید. هدف سود تخمین زده شده ممکن است ارتفاع گوه در ضخیم ترین قسمت آن باشد که به نقطه شکست/ورود اضافه شده است.
 7. همچنین می توان از ضرر توقف توقف استفاده کرد. اگر عمل قیمت به طرز مطلوبی حرکت کند ، ضرر توقف در پشت قیمت قرار می گیرد تا به قفل سود کمک کند.
 8. قبل از اقدام ، نسبت ریسک/پاداش را در نظر بگیرید. پس از ایجاد ورود ، توقف-از دست دادن و هدف ، پتانسیل سود را که تجارت ارائه می دهد در نظر بگیرید. در حالت ایده آل ، پاداش بالقوه دو برابر خطر است. به عنوان مثال ، اگر هدف سود 1000 امتیاز بالاتر از ورودی باشد ، مانند نمودار زیر ، در حالت ایده آل ، تفاوت بین ورود به کار (ریسک) 500 امتیاز یا کمتر است. اگر پاداش بالقوه کمتر از خطر باشد ، درآمدزایی در بسیاری از معاملات دشوارتر خواهد بود ، زیرا ضرر و زیان بزرگتر از سود خواهد بود.

آیا گوه ها یک استراتژی موفق هستند؟

موفقیت یک معامله گر با گوه ها بسته به نرخ پیروزی ، کنترل ریسک و ریسک/پاداش در بسیاری از معاملات گوه متفاوت خواهد بود. از آنجا که روش های بالقوه زیادی برای تجارت گوه ها وجود دارد ، برخی ممکن است از یک توقف توقف ، از دست دادن کوچک ، از دست دادن بزرگ ، هدف سود کوچک یا هدف سود بزرگ استفاده کنند. این وظیفه هر معامله گر است که چگونه آنها این الگوی را تجارت می کنند. در مورد الگوهای معاملاتی بیشتر بدانید.

آیا می توانم به طور خودکار برای الگوهای گوه صفحه نمایش دهم؟

پلت فرم معاملاتی مبتنی بر وب ما به معامله گران این امکان را می دهد تا با استفاده از اسکنر تشخیص الگوی ما ، به طور خودکار برای الگوهای گوه اسکن کنند. با این حال ، همه گوه های برجسته ممکن است مواردی باشند که شما تجارت می کنید. از اختیار خود در ارزیابی اینکه آیا قیمت برای تشکیل گوه قرارداد بسته است ، استفاده کنید.

از چه الگوهای نمودار دیگری باید درباره آن مطلع شوم؟

طیف گسترده ای از الگوهای معاملاتی وجود دارد که می توانید تجارت کنید. الگوهای ساده تر شامل گوه ها و مثلث ها است ، در حالی که الگوهای پیچیده تر شامل سر و شانه ، کف و تاپ های گرد و تاپ های دو و سه گانه است. برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای کامل ما برای الگوهای نمودار سهام را بخوانید.

آیا می توان گوه ها را برای همه بازارها اعمال کرد؟

گوه ها یک الگوی ادامه و معکوس مشترک هستند که تمایل به ایجاد در بسیاری از بازارهای مالی مانند سهام ، فارکس ، کالاها ، شاخص ها و خزانه داری دارند. بعضی اوقات ممکن است با فرکانس عالی اتفاق بیفتد و در بعضی مواقع الگوی ممکن است برای مدت زمان طولانی دیده نشود. برای شروع کار ، بازارهای ما را مرور کنید.

سلب مسئولیت: CMC Markets ارائه دهنده خدمات فقط اجرا است. مطالب (چه نظر خود را بیان می کند یا نه) فقط برای اهداف کلی اطلاعات است و شرایط یا اهداف شخصی شما را در نظر نمی گیرد. هیچ چیز در این ماده (یا باید در نظر گرفته شود) مالی ، سرمایه گذاری یا توصیه های دیگری که باید در آن قرار گیرد. هیچ عقیده ای در این مطالب ارائه شده توصیه ای توسط CMC Markets یا نویسنده مبنی بر اینکه هرگونه سرمایه گذاری ، امنیت ، معامله یا استراتژی سرمایه گذاری خاص برای هر شخص خاص مناسب است. این ماده مطابق با الزامات قانونی طراحی شده برای ارتقاء استقلال تحقیقات سرمایه گذاری تهیه نشده است. اگرچه ما قبل از تهیه این ماده به طور خاص از برخورد با ما جلوگیری نمی شود ، اما ما به دنبال این نیستیم که قبل از انتشار آن از مواد استفاده کنیم.

ببینید چرا معامله گران جدی CMC را انتخاب می کنند

گسترش های تنگ ، بدون هزینه پنهان ، دسترسی به 12000 ابزار و موارد دیگر.

شامل حساب نسخه ی نمایشی رایگان

* FSCS یک نهاد مستقل است که از مشتریان شرکتهای خدمات مالی که شکست خورده اند ، محافظت می کند. مبلغ جبران خسارت ممکن است برای هر شرکت واجد شرایط 85000 پوند باشد. شرایط واجد شرایط بودن اعمال می شود. لطفا برای اطلاعات بیشتر با FSC ها تماس بگیرید.

لطفا یک کشور را انتخاب کنید

خطوط 24 ساعته ، دوشنبه - جمعه باز می شوند

دفتر مرکزی CMC

133 Houndsditch ، لندن ، EC3A 7BX

سطح 20 ، برج 3 ، برج های بین المللی 300 خیابان Barangaroo

برنامه ما را بارگیری کنید

با برنامه های تجاری بصری ما ، می توانید به بازارها و موقعیت های باز خود توجه کنید

شرط بندی ها و CFD ها ابزارهای پیچیده ای هستند و به دلیل اهرم ، خطر از دست دادن سریع پول را به همراه دارند. 77 ٪ از حساب های سرمایه گذار خرده فروشی هنگام گسترش شرط بندی و/یا تجارت CFD با این ارائه دهنده ، پول خود را از دست می دهند. باید در نظر بگیرید که آیا می دانید شرط بندی ها و CFD ها چگونه کار می کنند و آیا می توانید خطر از دست دادن پول خود را در معرض خطر قرار دهید.

CMC Markets UK PLC (173730) و CMC PRESGEBE PLC (170627) توسط سازمان رفتار مالی در انگلستان مجاز و تنظیم می شوند.

تماس های تلفنی و مکالمات چت آنلاین ممکن است ضبط و نظارت شود. اپل ، آی پد و آیفون علائم تجاری شرکت اپل هستند که در ایالات متحده و سایر کشورها ثبت شده اند. App Store علامت خدماتی از شرکت Apple Inc. Android یک علامت تجاری Google Inc است. این وب سایت از کوکی ها برای به دست آوردن اطلاعات در مورد استفاده عمومی اینترنت شما استفاده می کند. حذف کوکی ها ممکن است بر عملکرد بخش های خاصی از این وب سایت تأثیر بگذارد. در مورد کوکی ها و نحوه حذف آنها اطلاعات کسب کنید. بخش هایی از این صفحه از کار ایجاد شده و به اشتراک گذاشته شده توسط Google تولید می شود و مطابق با شرایط شرح داده شده در مجوز انتساب Creative Commons 3. 0 استفاده می شود.

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 0:27