آنچه سرمایه گذاران می توانند از تورم بالا انتظار داشته باشند و افزایش سرعت

ساخت وبلاگ

در یک هیئت زنده LinkedIn اخیر با عنوان "سرمایه گذاری در یک دنیای تورم بالا" ، دانشکده مالی Wharton نتایج احتمالی تلاش های فدرال رزرو ایالات متحده برای مبارزه با تورم را وزن کرد.

دانشکده برجسته

Joao Gomes profile photo

Nikolai Roussanov profile photo

نویسنده

دانش در کارمندان وارتون

سرمایه گذاران با تلاش برای افزایش نرخ بهره ، برای افزایش نرخ بهره در حال مهار هستند. با این حال ، به گفته کارشناسان مالی وارتون ، نتایج بر اساس سرعت اقدامات فدرال رزرو ، بر اساس سرعت اقدامات فدرال رزرو متفاوت است. فدرال رزرو حداقل در سال 2022 حداقل سه نرخ افزایش 0. 25 ٪ در هر سال را نشان داده است. برخی از اقتصاددانان بانکی پیش بینی کرده اند که پنج تا هفت مورد افزایش داشته باشند.

پروفسور مالی Wharton ، Joao Gomes در طی یک پانل آموزش اجرایی Wharton Linkedin Live Live که هفته گذشته با عنوان "سرمایه گذاری در تورم بالا ، گفت:"جهان. "(فیلم زیر را تماشا کنید.) "حتی بعد از اینکه اجزای مواد غذایی و انرژی بی ثبات از نظر تاریخی را حذف کردیم ، به اصطلاح تورم هسته هنوز 5. 5 ٪ بود."

افزایش نرخ بهره یکی از دو راه است که توسط آن فدرال رزرو سعی خواهد کرد تورم را تقویت کند. مورد دیگر با کاهش خریدهای خالص دارایی خود از ماه مارس است. کمیته بازار آزاد فدرال هفته گذشته این استراتژی ها را در بیانیه خود بیان کرد. همچنین این دستکش را از حرکات نرخ بهره خود خارج کرد: "با تورم بسیار بالاتر از 2 ٪ و یک بازار کار قوی ، کمیته انتظار دارد که به زودی مناسب باشد تا دامنه هدف را برای نرخ صندوق های فدرال بالا ببرد."

استاد نیکولای روسانوف در طول این رویداد گفت: "افزایش سه یا چهار نرخ تا پایان سال ما را در حدود 1 ٪ یا 1. 25 ٪ [از 0. 25 ٪ اکنون] قرار می دهد.""این همه بستگی به این دارد که چگونه بازارها در پاسخ به آن رفتار می کنند ، و اینکه آیا فدرال رزرو هنوز هم این استقامت را دارد که در طول سال با این افزایش ها ادامه یابد."روسانوف گفت ، تلاطم اخیر در بازارها نشان می دهد که سرمایه گذاران در تلاشند تا تأثیر احتمالی این نرخ را افزایش دهند. سهام رشد قبلاً نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره را به خود اختصاص داده است.

روسانوف خاطرنشان كرد كه اقدامات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره با اهداف دوقلوی ثبات قیمت و اشتغال كامل هدایت می شود. وی انتظار داشت که فدرال رزرو مکث کند "اگر شاهد عقب افتادگی جدی در بازار باشیم - نه آنچه در طول هفته گذشته دیده ایم ، بلکه چیزی است که واقعاً پیش بینی می کند که یک رکود فوری و قریب الوقوع باشد."فدرال رزرو "در نهایت مکث بر روی پیاده روی ها خواهد بود زیرا آنها نیاز به سازش بین هدف مبارزه با تورم و سرعت بهبود اقتصادی دارند."

"[فدرال رزرو] در نهایت ... نیاز به سازش بین هدف مبارزه با تورم و سرعت بهبود اقتصادی دارد."–Nikolai Roussanov

سرعت افزایش نرخ فدرال فدرال یک عامل مهم برای ساخت و ساز است. روسانوف گفت: "به طور بالقوه ، فدرال رزرو می تواند تقاضا [برای کنترل تورم] با استفاده مؤثر برخی از هوا از بازار سهام را با سرعت پیاده روی به سرعت کاهش دهد."وی هشدار داد: "اما این به بسیاری از جبهه ها آسیب می رساند."وی خاطرنشان كرد: برای یك ، به عنوان قرارداد قیمت سهام ، "تمام این 401 (k) به نظر خوب نمی رسند."

چگونه و چه کسی تورم صدمه می زند

به طور گسترده ، افزایش تورم به دو روش به سرمایه گذاران آسیب می رساند. یکی این است که ارزش دارایی های اسمی را که برای تورم تعدیل نشده اند ، مانند اوراق خزانه داری ایالات متحده یا اوراق بهادار شرکت کاهش می دهد. وی گفت: "اگر تورم به طور غیر منتظره ای زیاد باشد ، بازده آن دارایی ها بسیار بد خواهد بود."وی افزود که هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را برای تورم افزایش می دهد ، تأثیر دیگر را نشان می دهد و این باعث کاهش قیمت دارایی مانند سهام و املاک و مستغلات می شود."نگرانی مبنی بر اینکه فدرال رزرو باید نرخ بهره را زیاد کند ، تأثیر قدرتمندی بر همه ارزیابی دارایی ها دارد ، یعنی اینکه آنها را از بین ببرد."

روسانوف گفت که فدرال رزرو به ویژه نسبت به تورم هسته حساس است ، "زیرا این مؤلفه ای است که پایدارترین است."تورم اصلی قیمت کالاها و خدمات از جمله پناهگاه ، مبلمان خانگی و عملیات ، پوشاک ، حمل و نقل ، مراقبت های پزشکی و تفریح را ردیابی می کند. وی افزود: تورم هسته نگران کننده می شود اگر بالاتر از آستانه 4 ٪ باشد. نرخ فعلی 5. 5 ٪ نشان دهنده بزرگترین افزایش 12 ماهه از فوریه 1991 است.

در یک مقاله تحقیقاتی اخیر با عنوان "رسیدن به هسته: خطرات تورم در داخل و در سراسر کلاس های دارایی" ، روسانوف و همکارانش تورم را به اجزای اصلی و غیر هسته ای تجزیه کردند تا خطرات خود را در کلاسهای مختلف دارایی وزن کنند. آنها در این مقاله اظهار داشتند: "تورم معمولی مانند ارزها و کالاها فقط در برابر خطر تورم انرژی اما نه هسته ای محافظت می کنند.""این خصوصیات محافظت در قیمت خطرات تورم منعکس می شود: فقط تورم اصلی دارای حق بیمه خطر منفی است."

روسانوف و دریشلر بیان کردند که تورم بالا و افزایش نرخ بهره بر بخش های مختلف و کلاس های دارایی تأثیر می گذارد:

  • سهام ارزش بهتر از سهام رشد در دوره های تورمی است. در مورد سهام رشد مانند شرکتهای فنی ، دیدگاه محبوب این است که نرخ بهره بالاتر سود خود را تحت فشار قرار می دهد و در آینده جریان نقدی بیشتر می شود. در حالی که شواهد این اثر مختلط است ، سهام ارزش تا حدودی از تورم بالاتر محافظت می شود زیرا تمایل به بدهکاری بیشتر دارند و تورم باعث تسکین از بدهی های اسمی می شود که ممکن است سهام رشد تجربه نکند.
  • همین منطق در مورد اوراق قرضه اعمال می شود ، جایی که افزایش در ترکیبات با گذشت زمان. ارزش اوراق بهادار طولانی مدت (جریان نقدی که در آینده بیشتر است) بیشتر از اوراق قرضه کوتاه مدت با جریان نقدی نزدیک به مدت کاهش می یابد. اوراق قرضه شرکتی با ریسک بالاتر به همان اندازه آسیب نمی رساند زیرا کاهش ارزش واقعی بدهی اسمی خطر پیش فرض آنها را کاهش می دهد.
  • برای وام گیرندگان شرکت ها ، احتمالاً نرخ های طولانی مدت بیشتر از هزینه های تجاری و صنعتی کوتاه مدت افزایش می یابد.
  • کالاها به عنوان یک پناهگاه تورم دیده می شوند و در هنگام تورم زیاد از کلاسهای دارایی بهتر عمل می کنند ، اگرچه عملکرد قوی آنها تا حد زیادی توسط انرژی و تورم غذایی هدایت می شود.
  • طلا نیز به طور معمول به عنوان یک پناهگاه امن دیده می شود ، اما اگرچه در مواقع تورم مورد انتظار "خیلی خوب عمل نمی کند" ، در مواقع غافلگیرانه "ارزش" افزایش می یابد - وقتی تورم بالاتر از حد انتظار است.
  • به همین ترتیب ، املاک و مستغلات همچنین به عنوان پناهگاهی در برابر تورم دیده می شود. اما املاک و مستغلات در مواقع تورم بسیار زیاد بد عمل می کنند زیرا نرخ بهره بالاتر که در پی می رود باعث می شود وام های مسکن برای صاحبان خانه ارزان تر باشد و شرکت های ساختمانی زمان سختی را برای یافتن سرمایه برای عملکرد سودآوری دارند.
  • تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات، یا REIT، بیشتر شبیه سهام و اوراق قرضه رفتار می کنند و زمانی که نرخ بهره افزایش می یابد، آسیب می بینند، زیرا جریان های نقدی آنها در شرایط واقعی بدتر می شود - پرداخت هایی که مستاجران به صاحبخانه ها انجام می دهند همزمان با افزایش نرخ بهره تعدیل نمی شوند.
  • ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به عنوان پناهگاه تورم جایگزین طلا شده اند. اما عملکرد اخیر قیمت بیت‌کوین نشان نمی‌دهد که محافظت زیادی در برابر تورم ارائه می‌کند، زیرا سرمایه‌گذاران را با ریسک «پایه» بیش از حد نامرتبط مواجه می‌کند.

فیل در اتاق

درچسلر گفت، همانطور که فدرال رزرو استراتژی های خود را برای مبارزه با تورم شکل می دهد، "فیل در اتاق انتظارات سرمایه گذاران است."او توضیح داد: «بسیاری از ناظران و سیاستگذاران معتقدند که انتظارات مردم از تورم آتی در واقع محرک تورم است، به این معنی که اگر مردم به تورم مثلاً 2 درصدی عادت کنند، احتمالاً آن را روی 2 درصد نگه می دارد. اما اگر مجموعه‌ای از رویدادها اتفاق بیفتد که تورم را در ذهن آنها به 4 یا 5 درصد افزایش دهد، برخی معتقدند که به خودی خود تورم را بیشتر به 4 و 5 درصد می‌برد. اگر این اتفاق بیفتد، تورم [بالا] برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. و سیاستگذاران باید برای مدتی نرخ بهره اسمی را حتی بالاتر از آن افزایش دهند. ترکیب این دو عامل احتمالاً تأثیر بسیار زیادی بر نرخ‌های تنزیل قیمت‌گذاری دارایی‌ها خواهد داشت و قیمت‌ها را بسیار پایین می‌آورد.»

هر بار که اخباری مبنی بر تورم بالا به گوش می رسد، بازارها به راحتی دچار وحشت می شوند.-ژوآئو گومز

درچسلر گفت، تجربه دوره قبلی تورم بالا - بین اواسط دهه 1960 و اوایل دهه 1980 - درس هایی را برای سیاست گذاران ارائه می دهد. دریکسلر و همکارانش در یک مقاله تحقیقاتی اخیر، دوره موسوم به «تورم بزرگ» را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که سقف نرخ سپرده‌ای که فدرال رزرو وضع کرده بود، به نام مقررات Q، «به تنگناهای اعتباری منجر شد که تولید را کاهش داد، در حالی کههمچنین باعث افزایش تقاضای کل شد که تورم را بالا برد و بازده واقعی پس انداز را کاهش داد و یک مارپیچ تورم را به راه انداخت.

به نظر می رسد دوره تورم بزرگ بازارها را نسبت به پیامدهای احتمالی تورم بالا بیش از حد حساس کرده است. گومز گفت: "این بخش واقعاً مهمی از آگاهی است که اکنون داریم - این که تورم بالا با اخبار بد همراه است."او پیشنهاد کرد که نتایج ممکن است بدتر از آن چیزی باشد که لازم است. از نظر تاریخی، آنچه ما دیده‌ایم این است که هر بار که اخباری مبنی بر تورم بالا به گوش می‌رسد، بازارها به راحتی دچار وحشت می‌شوند.»

پیش از این برای بسیاری از افراد از آن زمان این است که "درمان این بیماری زود هنگام قبل از خارج شدن از کنترل ، بسیار مهم است.""هر وقت این نگرانی وجود داشته باشد که ... تورم از ما فرار کند ، سرمایه گذاران می توانند بسیار عصبی شوند که [فدرال رزرو] مجبور است نرخ های زیادی را افزایش دهد."

در دهه 1970 ، رشد تولید ناخالص داخلی و تورم در جهت های مخالف حرکت کرد. دریشلر گفت: "هر بار تورم در حال افزایش بود ، رشد تولید ناخالص داخلی به سرعت در حال سقوط بود.""این همان چیزی است که مردم آن را" رکود "می نامیدند زیرا ... شما هم رشد کم و هم تورم بالاتر داشتید."

Drechsler وضعیت فعلی را که منجر به رکود نشود ، ندید. وی خاطرنشان كرد: در دهه 1970 ، اختلالات تأمین "بسیار در قلب تورم بود ، اما آنها دست ساز بودند."درپوش نرخ سپرده باعث شده است که مردم سپرده های خود را بیرون بیاورند ، که به نوبه خود اعتبار را برای شرکت ها برای تأمین مالی تولید و عملیات خود کمیاب تر و پرهزینه تر می کرد. وی گفت: "امروز ما همچنین اختلال در زنجیره تأمین داریم ، اما آنها به دلیل Covid و تغییر در مصرف خدمات به کالاها هستند. اگر این اختلالات تأمین شود ، این [مرحله] لزوماً منجر به رکود نمی شود - مگر اینکه عرضه [محدودیت ها] واقعاً بد شود. "

بهترین پلتفرم ترید...
ما را در سایت بهترین پلتفرم ترید دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : جهان پناه حديث بازدید : 19 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:36